Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az a megoldás, ha elkötlözöm...

Az a megoldás, ha elkötlözöm otthonról? 24 éves lány, aki az anyukájával él egy kisvárosban, egyre többt veszekszünk

Figyelt kérdés
mindjárt 25öt töltöm, az anyukámmal élek, szép kis lakásunkban, szüleim elváltak, bátyám kulfoldon el, anyukam a legjobb baratnom, imadom, felnezek ra, sok nehez pillanatot megeltunk a valas miatt, nem volt konnyu az elete. En elso tanlo voltam, osztondihat kaptam, szigoru neveltetest kaptam, soha nem kertm pzt, nem tekeregtem, nem fiuztam. Erettsegi utan ket allasom is volt, egy ev utan el vegeztem a kozgazdasagtani egyetemet latogatasnelkulin. 19 éves koromban volt az első baratom, 21 evesen kerultem be egy tarsasagba, ahol ejszakakon jatszottunk, neha ittunk, buliztunk, szerelmes voltam, 2 honap utan szerelmi banat es se veled se nelkuled kapcsolat egy evig, akozben sokszor neztem a pohar fenekere (megjegyzem az aámp alkoholista). Anyuval rengeteget veszekedtunk, aztan lejart.. sokat etem..elvoltam, kozben 23 evesen jartam ujra egy ket randira, neha kimozdultam, de nem jott ossze normaliasan, neha meg megesett, h becsicsentettem, anyu ezert nagyon haragudott. Most 24 evesen az unokatestveremmel jartunk ki parsor a varosba, es most van vegre egy jo baratnom... de ha egyik pentek este kivoltam, s mentem volna a masikon a valasz maris az volt, h most voltal ki. Anyukam ejszakaskent dolgozik par eve, ha otthon alszik, az utobbi idoben amikor kint vagyok valahol, maris hiv, negyedorankent, h a barataim nevetnek, h en hany eves vagyok, s veluk ezt nem tennek,nem mindig tekergek, van mikor ram jon, de mas fiatal mindennap, s mg pnzt is kapnak a szuloktol, en ahhoz kepest ritkan, a penzt is éleadom, komoly munkahelyem van, skeres vagyok, voltak hibaim, de meylik fiatalnak nem? elni akarok.... par ev mulva mar csaladom lesz, akkor mar ejszaka nem setalhatok kint a varosban fiatalokkal nevetve... s ha igy haladunk ismerkedni sem tudok, mert anyu akkor nyugodt, ha nem tekergek, o azt szeretne, ha mar ferjhez mennek, vagy lenne egy komoly baratom... tegnap este futni voltam a palyan, a focicsapat egy resze ott volt, soroztek es flekkeneztek..engem is meghivtak, anyunak megirtam, h itt vagyok es beszelgettek a fiuakkal, de feszt hivott, mar 11tol, hogy n orizzem oket, h szegyen, h kinalom magam, h ocska dolog ez... 3 fiu haza kisert koztuk almaim fiuja, hat kivancsi leszk lesze valaha alkalmam megismerni ot, mert h anyu egyfolytaban hivot, s en nem tudtam magam elengedni pentek este... ha otthon lettem volna se fekudtem volna le 2 elott... en mar nem birom lelkileg, h anyut szeretem,őszinte vagyok hozzá, titkom nincs előtte, megfeleljek neki, de elni is szeretnek, mert most vagyok fiatal... vajon én vagyok rossz, félresiklott?
2013. aug. 10. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondod, hogy te tényleg egyetemre jártál?
2013. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Első:D
2013. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem még nem jelent megfelelő IQ-t :))
2013. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
elnézést a helyesírásért, siettem, de véleményeket kérek
2013. aug. 10. 14:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád egy aggódó anya típus. ha elköltözöl, akkor sem fog megváltozni. Neked kell valahogy megbeszélni vele a dolgokat. Társaságban pedig kapcsold ki egy időre a telódat. Ezt közöld is az anyukáddal.
2013. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Borzalmas helyesírás

2. Összeszedetlen, kusza fogalmazás

3. Nyelvtani gondok

4. Kisregény...


- ne haragudj, de a feléig bírtam olvasni... Nekem az jött le amúgy, hogy egy hiszti az egész. Plusz, hogy beképzelt is vagy.

2013. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A problémák elől nem elmenekülni kell, hanem megoldani. Normális keretek között, higgadtan.

Anyukán természtesen aggódik, hogy milyen társaságba keveredsz, főleg ha tudná, hogy iszogatsz, nyilván való, hogy az elrontott házasság miatt félt, hogy veled is megtörténhet, hogy rossz útra keveredsz.

Azt azonban elfelejti sok anyuka, hogy ők is voltak fiatalok, és sok olyan dologért amit ők is elkövettek, szigoritva nevelik a sajátjukat.

Ha nagy a póráz az a baj, ha szűk az. Arany közép.

Ülj le vele beszélgetni, te is voltál fiatal stb....

2013. aug. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 intrepid ***** válasza:
Kicsit távolodj el anyukádtól, hogy megértse, nagylány lettél. A telefonodat otthon is lehet hagyni addig, amíg szórakozni mész. Ha ez nem tetszik anyukádnak, kérdezd meg tőle, hogy így hogy a 3,14csába mész férjhez.
2013. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 csillogócsajszi43 válasza:
Ez nehéz helyzet, főleg azért mert anyukaddal nagyon szeretitek egymást, de szembe kell nézni az igazsággal neked is és neki is. Te felnőttél , nő vagy, nem kislány. Ideje van elkoltoznod és élned az életed külön emberként . Az otthonról el költözés mindenki életében bekövetkezik és elkerülhetetlen . Anyukaddal beszéld meg a dolgokat , megfogja érteni mert minden szülő a legjobbat akarja gyerekének . Sok sikert kívánok neked, remelem jól alakulnak a dolgok.
2013. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a rendes válaszokat, senkinek nem kívánom hogy hetente élje meg ezt a lelkiállapotot..
2013. aug. 10. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!