Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt apu?! Most...

Miért csinálja ezt apu?! Most már az az érzésem, hogy csak belém akar kötni!

Figyelt kérdés
Apa olyan 9éves korom körül valamiért rosszul jön ki velem, pedig semmit nem csináltam neki. Tisztán a tudtomra adta, hogy SOHA nem hallgathatok többet Depeche Mode-ot. Nem szeretei, fogalmam sincs, miért, nem engedi. Oké, beletörödtem. Aztán jött az INXS. Leordított, hogy azt sem. Mindig elvette a memókártyám, és ordított rám, hogy milyen sátánista ördögfajzat vagyok, amikor nem tetszett neki, amit hallgattam. Nirvana, megtiltotta. Killers, megtiltotta. Duran Duran, azt is. Coldplay (!!!!!), Doors, Script, Sex Pistols. És most a legújjabb az, hogy nem hallgathatok Imagine Dragons-t. Szerinetetek ez normális? Mostmár eléggé ki vagyok rá akadva, és úgy érzem, csak belém akar kötni. Már csak Juanest hallgathatok, mert az nem érti. Mit tehetnék? Segítsetek lécci...

2013. aug. 14. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Most hány éves vagy?

Amúgy szerintem baromira értékelné, ha leülnél vele és megkérdeznéd tőle, hogy mi bántja. De nem úgy, hogy jaj fater, mi bajod van már? Hanem úgy, hogy azt érzed, hogy a tiltások mögött inkább másról van szó. Talán félt, hogy valamilyen bandába kerülsz, ami hasonló stílusú, mint a zene. Nekem még csak 8 éves a fiam, de már elgondolkoztam rajta, hogy mi lesz, ha már lázadozni fog és számomra már felfoghatatlan(ul "jó") zenéket hallgat, olyan programok, elfoglaltságok, témák érdeklik, amik engem nem és szerintem nem is a leghasznosabb számára. Szerintem nem tudom, hogy majd hogy fogom vissza magam akkor. Mert nyilván normális embert szeretnék faragni belőle. Én is tomboltam anno, bár én Bon Jovi koncerten voltam, és voltam olyan házibuliban is, amit tán még most sem mesélnék el nekik. Na, ilyenekbe annak ellenére sem engedném el a gyerekem, hogy én voltam ilyenben. Szerintem ez neked is világos, ha megpróbálsz kicsit szülőként gondolkozni. De tudom, hogy úgyis el fog menni majd valami hasonlóba, titokban. Én csak azt tudom belénevelni, hogy mihez legyen tartása, tudja a határokat, legyen felelős önmagáért és másokért, és szóljon, ha baj van. Ha megerősíted apukádat, hogy ezekkel te is tisztában vagy és higyje el, hogy bízhat benned, akkor szerintem engedni fog. De neki kell egy bizonyosság arról, hogy helyén van az eszed. Mutasd meg neki.

A fentebb felsorolt zenék jórészét apukád is ismerheti, hiszen nem most indult csapatokról van szó. Lehet, hogy neki nem jönnek be és fizikailag a fülének sem esik jó, ha bömbölteted a lakásban. Ezt mondjuk megértem, úgyhogy fejhallgatót javaslok vagy akkor hallgasd, ha nincs otthon. :)

2013. aug. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

15 vagyok.

Nem tudom, az nem elég megerösítés neki, hogy már 6 éve mindent eltürök, amit csinály?!

Soha nem hallgatom füles nélkül.


Szerintem az lehet a baj, hogy anyum is ezeket hallgatta, és depresszió volt, persze nem attól, namem hogy a nagyim meghalt, de szerintem apa azt hiszi, hogy a zenék miatt, viszont erre nem merek rákérdezni, mert ez tabu téma. Amúgy apám is nagy Doors-rajongó volt valamikor, szóval nem értem... :/

2013. aug. 14. 08:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy szimplán rossz neki, hogy a múltjára emlékezteted ezekkel a zenékkel.
2013. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Mégis mi köze van hozzá, mit hallgatsz?

Ott áll melletted és nézi mit csinálsz? Ez nem normális...

Anyukád ehhez mit szól?

2013. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenre rábólogat, eddig még egy szót nem szólt az érdekemben.
2013. szept. 11. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:
véletlen rátaláltam erre a kérdésre, kiderült mi volt?
2013. nov. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!