Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire számítsak? Hogyan fog...

Mire számítsak? Hogyan fog viselkedni?

Figyelt kérdés

16 éve született egy fiam, de mivel nem tudtam rendesen kijönni az édesanyjával, ezért elváltam tőle és a gyerekről is lemondtam.

Hat éves volt mikor el hagytam őket teljesen, azóta egyszer sem láttam a fiamat, mivel kimentem külföldre és nem tartottam velük a kapcsolatot.

Pár hónapja jöttem vissza Magyarországra és mióta visszaköltöztem nem változott semmit a helyzet. A múlt hónapban meghalt az ex- feleségem rákban. A temetésére sem mentem el (nagy haraggal váltunk el egymástól), és hívott a gyám hivatal hogy vegyem magamhoz a fiamat.


Ezzel nincs is semmi gondom, örülök neki hogy hozzám költözik. De mire számíthatok? Haragudni fog rám, hogy annyi éve ott hagytam őt, és felé se néztem? Ti hogy reagálnátok? Jöhet hideg-meleg engem minden válasz érdekel!



#válás #apa-fia kapcsolat #kamasz viselkedése
2013. aug. 20. 15:13
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 vagyok és ha az apám lennél biztosan baromira haragudnék rád, bocs. Az anyja halála miatt is ki lehet majd borulva szegény, te meg még arra sem jöttél el. De hogy 10 éve nem hallott felőled, háááát. Én csak azt tudom mondani, hogy éreztetnek kell vele, hogy most már törődsz vele, de ha a srác helyében lennék nem lenne könnyű dolgod az biztos.
2013. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld magad egy kicsit a gyerek helyébe:


Apád kicsi korodban se puszi se pá lelép. 10 évig feléd sem néz, nem támogat titeket se anyagilag se érzelmileg, sem sehogy, ezért nehéz az életetek.


Édesanyád meghal, pont a tinédzser kor közepén és szerencsétlen gyerek mellett nincs senki, aki legalább a hivatalos ügyeket, mint a temetés vagy hagyaték intézné. Aztán oda kell költöznie ehhez a vad idegenhez, akit gyerekkora óta nem is látott.


Szerinted, mire számíthatsz egy lelkileg összetört kamasz fiútól?

2013. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Első körben te leszel a rossz, nem tudni, milyennek festett le az exed (nyugodjon békében), nyilván már kérdezett rólad, és 50%, hogy jót, másik 50%, hogy rosszat mondott rólad, amit elhitt a gyerek, de én is érdekesen néznék ki a fejemből, ha előkerülne az apám (ne azt nézzük, hogy váltatok el, hanem hogy a gyereked, akinek nem kellett volna megsínylenie a rossz kapcsolatotokat) és magához akar venni, vagy kényszerből teszi ezt. Szerintem először ülj le vele beszélgetni, magyarázd el neki, hogy mi miért történt régen, miért mentél ki, és hagytad 'el' (ez nem mentség, mert a saját véredről beszélünk, ám ne vedd bántásnak) utána majd látod, bizonyára távolságtartó lesz, aztán vagy oldódik, vagy nem. Közben te is döntsd el, hogy apja akarsz-e lenni olyan értelemben, hogy örülsz, hogy végre veled van, neveled minimum 18 éves koráig, vagy csak kényszernek éled meg, és ezért gondoskodni akarsz róla. Mert ha ez utóbbi, akkor nehezebb lesz a helyzeted. Inkább ezt tartom valószínűnek, mert ha nem hal meg az exed, és nem hív a gyámügy, valószínűleg nem érdekel a gyereked továbbra sem.
2013. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
50%
Vadidegen ember leszel örökre a gyerekednek, mindenkinek ez a büntetése, aki elhagyta a saját gyerekét. Mindegyik embernek.
2013. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%
Eleinte biztosan nehéz lesz. De attól is függ, hogy mennyire jött ki az anyjával? Beszélgess sokat vele, és ne kezeld már kis fiúként. Inkább úgy, mintha a barátja lennél.
2013. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
56%

4kieg.


Mutogathatsz te a gyerek anyjára, és mindenkire, hogy ki milyen szemét volt és cirkusz stb volt, de tudod egy valódi apa az sosem tudja elhagyni a gyerekét, még az a faszi sem tudja elhagyni egy gyereket, akiben bárminemű minimális emberség szorult és nem az ő gyereke, csak nevelte születésétől fogva.

2013. aug. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is így volt, csak nálunk az "édes"(nek nem mondható)anyám pattintott le, amikor apuval elváltak.

Sajnos apukám 14 éves koromban meghalt autóbalesetben, nem lehetett megmenteni. Mivel még kiskorú voltam és a többi rokon sem akart befogadni (nem volt egyik sem olyan anyagi helyzetben, hogy megtehesse, még h járt is volna utánam havonta X összeg), így felhívták az "anyámat".

A mostohaanyám nem vehetett magához, mivel papíron nem volt közünk egymáshoz. A törvényes eljárás meg évekig tartott volna anno is.

Szóval a "pénztárcám", mert csak így hívtam, a havonta gy.tartást fizető "anyámat" magához vett és odaköltöztem hozzá egy 1+fél szobás lakásba.

Az örökségemet a gyámügy kezelte.

Kb. 6 év kellett ahhoz, hogy elfogadjam a helyzetet. AZ első időkben egymáshoz se szóltunk, csak "elvoltunk" a másik mellett.

Egyik ünnepre se vettem neki semmit, nem is foglalkoztam vele. Ő viszont vett ajándékot, ami rendszeresen a szemetesben végezte, úgy, hogy ő is lássa mire való a személye.

18 évesen elköltöztem, egy napot se vártam. Akkor már voltunk olyan"viszonyban", hogy előtte már hetekkel-hónapokkal ezt "adagoltam" neki. Próbált lebeszélni róla, de az "utolsó késdöfést" is megakartam neki adni.

Állítása szerint ő nagyon ragszkodott hozzám első perctől, de anyagilag nem tehette meg, hogy velem maradjon. Emiatt kerültem az édesapámhoz.

Ami egyébként elég furcsa, mivel saját lakással rendelkezett évek óta és elég jó fizetése volt. Évente 2× ment nyaralni, többször "szórta" a pénzt magára. Emiatt is gyűlöltem még jobban. Úgy éreztem, hogy komplett hül*ének néz!


Szóval, amint elköltöztem tőle, megint (vagy talán újra) üres lett az életem. Az örökségemből próbáltam élni és úszni az árral.

Az érettségi után dolgoztam, közben tovább tanultam.

A párommal 21 évesen összeköltöztünk és 23 évesen gyereket szültem. Akkor beszéltem újra az anyámmal, mivel teljesen véletlen összefutottunk az utcán. Mivel már félidős terhes voltam és látszott, így rákérdezett, hogy csak nem?! Mondtam, hogy igen.

Érdekes, akkor minden megváltozott, mintha semmi se lett volna azelőtt. Elkezdtünk újra találkozni, sűrűbben mentem át hozzá, jött ő hozzánk.

Segített az unokája körül, de pénzt sosem fogadtunk el és nem is akarunk tőle.


Már több, mint 10 éve, hogy ő lett apukám halála után újra az anyám, de minden gyökeresen megváltozott.

Talán azért is "vészeltem" át azt a pár évet a felnőtt korig, amit vele töltöttem, mert sosem szekált. Annyit kért, hogy tanuljak rendesen és az alap szabályokat tartsam be, amit megbeszéltünk.

2013. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
97%
Hát én rettenetesen dühös lennék...
2013. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Én a temetésére azért elmentem volna, akár milyen haragban is váltatok el. Legfőképpen a gyerek miatt.


Nem tudni, hogy fog reagálni, de pár konfliktusra azért készülj fel az elején.


SOk sikert!

2013. aug. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
96%

hát én nagyon dühös lennék, és szívből utálnálak!!!!

Már bocs, de én a helyedben elbujdosnék szégyenemben.Egyébként, gondolj már bele, hogy milyen szörnyű lehet neki, meghal az édesanyja, és oda kell költöznie egy idegenhez, aki valójában az apja, de szerintem egy mocsok, aki otthagyta a francba.Részvétem amúgy a fiadnak, nyugodjon békében az édesanyja!

2013. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!