Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi ruha megengedett egy...

Mennyi ruha megengedett egy 16 éves lánynak? Normális ha saját pénzből kell vennie a ruháit?

Figyelt kérdés

OLVASD EL!

A saját pénz az az ünnepekre kapott pénz, zsebpénz sincs!Van pénzünk,NEM az az oka hogy szegények vagyunk, csak anyukám szerint már így is elég ruhám van.Mondjuk van 2 sulis farmerom és a harmadikat már saját pénzből kell vennem. Aztán cipőből is, van

1 szandim

1 zárt cipőm

1 munkásbakancsom (igen,lány vagyk:D)

1 strandpapucsom

ennyi... és ismétlem NEM vagyunk szegények, minden évben megyünk síelni, külföldre nyaralni, van 3 házunk stb.

DE akartam egy ünneplős szandált, évnyitóra és hasonló eseményekre 2000!!Ft-ért és saját pénzből kellett fizetnem mert már van egy szandálom...

Szerintem a szülőknek kéne fizetni minimum 3 hosszúnadrágot,2 rövidnadrágot, 10 pólót, 3 kardigánt.

Rosszul gondolom?



2013. aug. 25. 13:58
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
13%
hány éves vagy?
2013. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ugyanígy voltam 16 évesen, azzal a kivétellel, hogy nem volt szandálom :)

Anyukám spórolós volt, mert egyedül nevelt minket. Akkor már nem voltunk anyagilag annyira rossz helyzetben, de ezt 10 év küzdelem előzte meg, és ő ezt szokta meg.

El kell fogadni. Nem jöhetsz azzal a szüleidnek, hogy a válaszolók a gyakorin azt mondták, hogy 3 hosszúnadrágot meg 10 pólót igenis fizetniük kell :D

2013. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem van neked ruhád, csak éppenséggel nem veszed fel, mert az most már neked nem tetszik stb. Ameddig meg síelni jársz meg külföldre nyaralni, addig teljesen mindegy, hogy milyen pénzből mit veszel. Én a töltés oldalra jártam szánkózni, ha éppen volt szánkó, ha nem akkor zsákon vagy a seggemen csúsztam, meg az volt a nyári élmény, hogy gyíkot fogtunk a határban. SSSSSSSSSSSHHHHHH!!!
2013. aug. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
77%
minden embernek más-más érték a fontos. írok egy pl-t: mi turisták elszállásolásával foglalkozunk. egy kicsit messzebb vagyunk a Balatontól (1-2 km-re), itt találhatóak a panziók. eddig nálunk CSAK gazdag emberek fordultak meg, és tudod miért? mivel mi messzebb vagyunk, ezért olcsóbbért adjuk a szállást. míg a szegény emberek, akiknek tragacsuk van (elnézést a kifejezésért) azért nem nálunk töltik az éjszakát, mert messze vagyunk, a gazdagok inkább gyalogolnak, csak hogy olcsóbban megússzák a szállást. tudják, hol kell megfogni a pénzt.
2013. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 évesen vettem magamnak ruhát mert volt rá pénzem nem akartam lehúzni anyámékat.

Azaz időszak volt a vásárlási mániám.

Nem mentek el együtt soha vásárolni?

2013. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is ez volt mindig, de én abszolút nem bántam. Valahol igaza volt a szüleimnek, mert lehet 2 kedvenc farmerom volt és csak azokat hordtam, de mellette ott lapult 5 máik a szekrényben, ami kiment a divatból, meg egyebek, ezért nem hordtam. Azért nem vesznek mégegyet, hogy utána megint csak a 2 legújabbat, legkedvencebbet hordjam. Cipővel is így jártam, tehát ha nem volt elég az, ami volt, akkor vegyek magamnak, a saját pénzemből.

Most egyetemista vagyok, 23 éves. Anyagilag rájuk szorulok, itthon élek, de az alap ellátásomon (rezsi, lakhatás, kaja) kívül az ég világon semmire nem kérek pénzt. A ruháimat 100%-ban magamnak finanszírozom az ösztöndíjamból és ehhez kellett az, hogy belém neveljék, hogy nem esik minden csak úgy az ölembe.

Attól leszel normális értékrendű fiatal felnőtt, ha megtanulod, hogy a pénzért meg kell dolgozni és nem fog mindig minden az öledbe pottyanni csak azért, mert szépen kéred. :) Megértem a felháborodásodat, én is így éreztem anno, de majd egyszer belátod, hogy volt ennek értelme.

2013. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
55%

"Szerintem a szülőknek kéne fizetni minimum 3 hosszúnadrágot,2 rövidnadrágot, 10 pólót, 3 kardigánt.

Rosszul gondolom?"


IGEN, rosszul gondolod, rengeteg olyan (felnött) ember van, akinek nincs ennyi ruhája, nemhogy egy félig gyereknek.


Örülj, hogy VAN rendes ruhád, meg mehetsz mindenfelé nyalarlni, sielni, ne pedig reklamálj, hogy ha valami extrát akarsz, azt a zsebpézedböl (ami sok felnöttnek sincs) kell megvenned.

2013. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

szerintem anyud abból indul ki, hogy úgyis kinövöd, úgyis változik az ízlésed, nem kell feleslegesen felhalmozni egy tonna ruhát.

kérj ünnepek alkalmával ruhát, vagy ha a nagyszüleid is el vannak eresztve, akkor nekik felhozhatod a témát.

ne legyél követelőző és telhetetlen.

legalább megtanulsz okosan ruhát vásárolni, és olyan darabokat veszel, amit sokféleképp hordhatsz.


ha turiban vásárolsz, akkor kevés pénzből rengeteg ruhád lehet, csak nem szabad sznobnak lenni. :)

2013. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
74%
asszem 3-as rátapintott a lényegre. kizárt dolog, hogy ennyi cuccal tartanak a szüleid. ha félévente kidobálod, ami "már nem divatos", nem csoda, ha alig van valamid.
2013. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
29%
Na most ugye én örülök,ha valaki azt írja,hogy nem szegény,de most,hogy ennyire látszik,hogy te még csak követelnél és követelnél és követelnél ÉS NEM ÁLLNÁL LE,ez így nem normális.Anyád helyébe én nem csak,hogy korlátoználak a saját zsebpénzedre(amit szintén anyád ad),de még azt is elvenném tőled,vagy minimum csökkenteném,mert NEM TUDOD,HOGY AZT A PÉNZT VALAHONNAN ELŐKERÍTIK ANYÁDÉK,NEM A FÁRÓL SZEDIK.
2013. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!