Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hova tudnám tartósan el...

Renike1984 kérdése:

Hova tudnám tartósan el helyezni 54éves rokkant nyugdíjas alkohol beteg édesapámat?

Figyelt kérdés
Édesapám hosszú évek óta alkoholista és január óta bal lábát amputálták!A volt élettársa 19 év után utcára tette így hajléktalan lett!Jelenleg egy albérletben van amit én 2 pici gyerekkel nem tudok neki tovább fizetni és ellátni sem őt!Már lassan a családom én és a gyerekeim is rá megyünk erre a dologra!:-(( Már rengeteg intézményt végig hívtam de mindenhol hosszú a várólista vagy nagyon sokat kell fizetni és apum nyugdíja 56.000Ft én viszont nem tudom már támogatni mert nekem sincsen miből!Nagyon kérem aki tud valamit segítsen nehogy télire újra utcára kerüljön fél lábbal!!!Nagyon sürgős lenne!

#kezelés #hajléktalan #alkoholista #rokkant nyugdíjas rehabilitáció #bent lakás
2013. aug. 29. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Vidéken is próbálkoztál?? Sok vidéki örege otthona is van.. Vagy hívd fel a szeretetszolgálatot ők biztos tudnak neked valamit mondani hogy kihez fordulj, vagy hova menj..

Ha végképp nincs más lehetőség akkor költözzön hozzátok (így nem kell albérletre költeni, és a nyugdíjával beszállhat a rezsibe, kajába.. Vagy valamelyik rokon fogadja be..

2013. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Fogadjátok be magatokhoz,mert sajnos más megoldás nem nagyon van. A várólistákat ki kell várni és még azért i fizetni kell.
2013. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Írta a kérdező, hogy nem tudja ellátni két pici gyerek mellett, ráadásul alkoholista, akkor miért erőltetitek, hogy vegye maga mellé ?

Az önkormányzat által fenntartott helyeken hatalmas a várólista és ha megtudják, hogy alkoholista, fel sem veszik. Vidéken kellene próbálkoznod, bár ezekhez általában arra a helyre bejelentett állandó lakcím kell.


Egyébként az 56 ezres nyugdíja nem lesz elég, azt is pótolnotok kell még az önkormányzati intézménynél is. Nézd meg az egyház által fenntartott helyeket, oda talán könnyebb bejutni.

2013. aug. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

110e-re kell kiegészíteni egyházi intézmény esetén + 7000 költőpénz.

Állami hely esetén 92e-re + kell 5700 a költőpénz.


Édesanyám öregotthonban melózik jelenleg is, így biztoson állíthatom 56e-el sehova nem fogják felvenni!


Ilyenek ezek az alkoholista söp***redékek, amíg él az éltéttársuk azon élősködnek végül sírba viszik, ezután pedig a gyerekein élősködik! Honatyáink pedig törvényileg előírják a gyerekek kötelesek eltartani gondozni a parazitákat!


Fatertól elvált végre 35 év után édesanyám, megszabadultunk tőle a házrészét kifizettem neki nagy részt hitelből 8 000 000Ft. Eltelt 6 hónap erre visszaakar jönni a házba mondván nincs pénze és az övé a ház takarodjunk a pi***csába!


Jelenleg benyújtott ellenem 1 szülőtartási keresetet, valamint igényt a ház 1 részére. Mivel "megfelelően nevelt" ezt igazolandó hivatkozik a diplomámra, miszerint a taníttatásomat ő fizette, valamint arra hogy jól keresek fizessek neki tartási díjat+fogadjam be a házba! Édesanyámtól kaptam csak pénzt, ami maradt neki pedig fater elszedte tőle alkoholra.


Jelenleg úgy néz ki 27 000Ft/hót fizethetek neki, amíg meg nem dö***glik a tetves parazita. A házba nem kell befogadnom, de ezt megtámadta, én pedig a tartási összeget, tehát ez még a jövő zenéje!


110e-et keresek 82e-et fizetek a hitelemre 5e-et a bérletemre 27e-et a parazitának, kapásból -4e-ben járok. Kocsi üzemben tartása, ruhák, kaja, stb. mind mind édesanyám nyakába szakad!


Ez a parazita tuti túlfog élni mindenkit!

2013. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom az utolsó kommentelőt nagyon!:-(Igazából én is hasonló cipőben vagyok a befogadás azért sem menne mert én is anyósoméknál élek 2 picivel ráadásul tetőtérben ahová fél lábbal fel sem tudna jönni de ha fel is hoznánk nem maradna a fenekén mert folyton mehetnéke van!Más család tag nincsen aki segítene neki aki volt is(testvére)évekig meglopta az ital miatt!Anyámat is évekig részegen zaklatta a válásuk után is mikor gyerek voltam még a költő pénzem ami anyámtól volt is el vette piára!Szüleim 3 éves koromban el váltak anyám új életet kezdett külföldön!Apám meg most az én nyakamba szakadt hol ott sosem törődött velem még gyerek tartást sem fizetett utánam!Mikor anyám egyszer fel hívta mert nagyon beteg voltam és kellett volna pénz gyógyszerre(apám akkoriban nagyon jól keresett)azt válaszolta anyámnak hogy:"old meg a te gyereked"!Aztán most el várja hogy én húzzam ki a szarból!Se a párom sem anyósék nem tolerálják mindenki ki van rá akadva de én próbálok segíteni mert csak az apám de nem minden áron!A családom nem akarom feláldozni miatta elég hogy anno a mi családunk és a gyerek korom is megnyomorintotta!Rengeteget hazudik amit az ital hoz ki belőle szerintem így semmit nem tudok már el hinni se neki!Sokat dohányzik és Kv-zik is enni nem igen akar van vagy 40kiló!Engem ugráltat folyamatosan egy 5hós és egy 3,5éves gyerekkel úgy hogy messze van tőlem(a város másik vége)gyalog minden nap többször is!Egyre nehezebben bírom lelkileg és fizikailag is!Nem tudom már mit tehetnék nagyon el vagyok keseredve!
2013. aug. 30. 11:00
 6/8 anonim válasza:

Hívd fel őket, hátha: [link]

Ez egy kisebb településen van, talán nincs olyan nagy várólista. Remélem sikerül valamit intézni.

2013. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi az albérleti díja, de ha nyugdíjas otthonba kerül, a különbözet a nyugdíja és a befizetendő összeg között kb. annyi, mint most az albérlet lehet. Szóval valakinek mindenképpen ki kell pótolni az 56 ezer forintot.


Az idősek otthona inkább csak a gondozást veszi le a nyakadról, pénzben kb. ugyanott vagy.

2013. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
20.000Ft-ot fizetünk most és télen 30.000Ft-ot az albérletére mert nagyon fél kész ezért kerül ennyibe!Még a vizet is most fogják csak be vezetni pl és fűtés is csak hősugárzó egyenlőre!Bútorokat is most szerzünk a Máltaitól neki mert semmije nincsen!Nagyon rossz a helyzet és félek az alkoholizmusa miatt itt sem fog sokáig meg maradni vagy anyagi vagy más problémák miatt!Na meg igazából nem is a"kinti világba"való ezen okok miatt!Nem azért mert fél lábbal él hanem mert hazudik,adósságokat csinál és nem tudja el látni magát rendesen!
2013. aug. 30. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!