Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek nem tanul tovább...

Ha a gyerek nem tanul tovább és nagykorú jár még a gyerek tartás? Ha nem tanul depresszióra hivatkozva kérhetik az apától, hogy fizessen továbbra is gyerektartást?

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
nem.
2013. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
nem
2013. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

18 év felett nem jár gyerektartás, ha tanul a gyerek ha nem. 18 év felett ha nappali tagozaton tanul és mellette nem dolgozik, akkor kell rokontartást fizetni, amelynek mértéke jóval kevesebb a gyerektartásnál, illetve annak meghatározásakor jobban figyelembe veszik az apa igényét és kérését mint a gyerekét.

Amúgy ha depresszió miatt nem tanul, akkor fordulj vele szakemberhez, mert így megáll a fejlődésben. Tanulás nélkül nincs fejlődés. Meg amúgy sem normális ha egy fiatal gyerek depressziós. Szerintem ne a pénzen spekulálj, hanem azon hogy miként lehetne segíteni ezen a problémán a gyerek érdekében.

2013. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, gyerektartas nem jár tovább. Rokontartas miatt indíthat a gyerek pert, de nem valószínű, hogy meg ítélik, ha megis, akkor is csak nehány ezer forint lesz a vége.
2013. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kedves utolsó!!!A gyerek nem az enyém hanem a kedves ex nejé és én úgy gondolom hogy vele él erről neki kellet volna gondoskodni!A párom hiába kereste őket bármivel kapcsolatba nem reagáltak rá!A párom ennél többet nem tud tenni!Én csak érdeklődők ha erre hivatkozik az anya akkor jár e valami összeg?Plusz vissza lehet e követelni azt a 8-honapot amit eddig jogtalanul fel vett mivel a gyerek akkor hagyta ott a sulit és tőlünk azóta is vonják?!
2013. szept. 2. 10:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom mivel akasztottalak igy ki.... Apuka bead egy tartasdij megszüntetése iránti keresetet a bíróságra. Visszamenőleg hat hónapra kéri a megszüntetését, akkor vissza kell fizetni, ha meg ítélik. 4.voltam....
2013. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mikor írtam akkor te még nem írtál,de akkor most meg írom hogy a 3.dik hozzá szólásra írtam vissza!amugy nem akadtam ki csak közöltem a tényeket eben szerintem nincs semmi spekuláció!tőled utolsó elnézést de nem neked írtam!!!
2013. szept. 2. 10:52
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem jár. Van egyébként a gyereknek papírja is arról, hogy depressziós, vagy csak ő hivatkozik erre, hogy ne kelljen semmit sem csinálnia? (értem ez alatt, hogy se tanulás, se munka). Egyébként a depresszió nem "mentség" arra amiért valaki nem dolgozik, bár ez függ a depresszió komolyságától is(van aki ki sem mozdul a szobából napokig/hetekig, van akinek hangulatváltozásokban mutatkozik meg, de a napi teendőit el tudja látni.) Ha eddig nem tetted, vidd el a fiad orvoshoz, és megkapja a megfelelő kezelést, segítséget.
2013. szept. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem jár hisz nem tanul önálló felnőtt lett. Ha meg olyan beteg akkor orvost kell keresni neki.
2013. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Légyszi vigyétek orvoshoz, a depresszió nagyon rossz :(
2013. szept. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!