Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám, aki sosem törődött...

Apám, aki sosem törődött velem most hajléktalan lett, és hozzám akar költözni. A vőlegényem azt mondta nem vehetem ide, mert akkor ő megy el. Tudom, hogy igaza van, de mégiscsak az apám. Mit tehetnék? 25/L

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, apa és anya 6 éves koromig éltek együtt, nem voltak házasok, de már akkor sem sűrűn láttam. Kamionozott, állandóan hazudozott, "nem fizették ki", "nincs munka", anyám mikor ezt megunta kidobta. Őt is, engem is számtalanszor lehúzott, de konkrétan szerintem már milliós összegnél járunk az ilyen "hiszen ismersz, megadom" dolgokkal. Gyerektartást sosem fizetett, nem is lett volna neki miből, ezért anya nem tett feljelentést, attól mi nem lettünk volna beljebb ha őt börtönbe zárják. Néha felhívott telefonon, de azt sem tudja hány éves vagyok, hol tanulok, egyáltalán semmit sem tud rólam. Kiskoromban ha ajándékot kaptam tőle előbb odaadta nekem hogy örüljek, majd anyámmal kifizettette. Kismilliószor volt már halálos beteg, érte baleset, kitalált valami új bizniszt, amivel majd hú de megszedi magát. Rajtam kívül két fia van (bátyáim), egyik sem áll vele szóba. Egyikük meghívta az esküvőjére, apám előadta hogy neki nincs öltönye, pénze utazni, stb., majd mikor bátyám mindent megszervezett neki végül nem ment el. Utoljára akkor beszéltem vele, mikor rá akart venni, hogy lopjak a nevelőapámtól és adjam neki a pénzt, vagy dolgozzak és támogassam. (18 éves voltam ekkor, egyetemre készültem így nem dolgoztam, a lopás pedig eszembe sem jutott volna egy olyan embertől főleg aki apám helyett apám volt.)

Hát ilyen apám van nekem, a probléma az, hogy kinyomozta a számomat és múltkor nagyon kedvesen felhívott, én meg naivan megörültem neki és elmeséltem mi van velem. A vőlegényemmel 5 éve élünk együtt, elég jó körülmények között, gyerek még nincs (sajnos nekem nem lehet, így örökbefogadáson dolgozunk) mindkettőnknek remek állása van és imádjuk egymást. Letettük a telefont, majd tíz perc múlva apám visszahívott és sírva közölte, hogy hajléktalan lett, Budapesten van, éhezik és beteg, segítsek neki, csak pár hétről lenne szó míg talál munkát. Nagyon jól tudom, hogy ez nem igaz, le akar húzni és gyűlölöm magam emiatt, de akkor is sajnálom őt. Már csak azért is, hogy ilyen mélyre süllyedt. Ő 50 éves, világéletében abból élt hogy eltartatta magát a nőkkel, gondolom lassan oda a sárm és kevés lesz a szöveg ehhez az életformához.

A vőlegényem hallani sem akar erről és igaza van, nem vesztünk össze a dolgon hiszen egyetértünk abban hogy kamu az egész, de én nem tudom túltenni magam rajta. Azt mondta értsem meg, nem azért nem jöhet ide mert nincs hely, vagy pénz arra hogy eltartsuk, hanem azért mert nem érdemli meg. Ha a nevelőapám lenne ilyen helyzetben idehozhatnám évekre is, de őt nem.

Mit tanácsoltok? Igaza van, ugye? Hogy tegyem túl magam ezen? Változtassak számot és tegyek úgy mintha nem is beszéltem volna apámmal? Vagy segítsek neki mondjuk albérletet és munkát találni?


2013. szept. 6. 16:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
97%

A negyedéig sem olvastam, de a vőlegényednek van igaza, bár a megfogalmazása egy kissé erős volt. Ultimátumot én senkitől se fogadnék el, de lehet, azért fejezte ki így magát, mert TE egyszerűen menthetetlen vagy, menthetetlenül ragaszkodnál valakihez, akihez a saját boldogságod érdekében még véletlenül sem szabadna.


Változtass számot! És ha magadban nem tudod lezárni a kapcsolatod vele, akkor ne szégyellj pszichológushoz fordulni.

2013. szept. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
97%
Azonnal vegyél egy másik telefont..
2013. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Először is beszélj anyáddal, ha hív, akkor mondjátok neki, hogy nem tudtok neki segíteni. Háríthatsz is, mond azt, hogy ez a vőlegényed lakása, ide nem mehet, mert nem a te tulajdonod! Mindenképpen kérj segítséget, ezeket mond el a vőlegényednek is, ne hagyd hogy becsapjon és átverjen!
2013. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
97%
Igaza van vőlegényednek a helyébe én is ezt mondanám.
2013. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Én is a pároddal értek egyet. AMit mond, azt azért mondja, mert téged/titeket véd. Ennek az embernek nem tartozol semmivel sem. Az, hogy a biológiai apád nem nagy érdem, mindenki tudja, mi kell hozzá. Minden csak ész nem. Nem mennék bele abba, hogy eltartsam. Soha az életben. És hogy legyél túl rajta? Mondd meg neki ezt nyíltan és őszintén, egyenesen! " Sajnállak, mélyen szánlak is, de NEM segítek."
2013. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
1%

A "kedves" vőlegényed, ne csodálkozzon ha a biznisze egyik pillanatról a másikra füstté válik.

Ugyanis egy ilyen cselekedet sosem maraD VÁLASZ NÉLKÜL FENTRŐL.


Neked meg annyi: egyszer fent egyszer lent, és sosem tudhatod, hogy az általad lenézett emberre mikor lesz szükséged.


Szóval én a helyedben bizony megengedném, hogy odamenjen az édesapád, rendberaknám felerősiteném.Ha elmegy elmegy-de a saját oldalamat rendberaknám.

2013. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
94%
te jónagy hülye vagy akkor utolsó
2013. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező!


Most nagyon, NAGYON FIGYELJ arra, amit írni fogok.

NE gondolj arra, hogy MÉGISCSAK AZ APÁD. Ő sem gondolta azt soha, hogy "nem húzom le, mégiscsak a lányom".


Ennek fényében küld el a fenébe!

2013. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
40%
Segíts neki albérletet és munkát találni. Sok olyan hely van Bp-n ahol örülnek az egyedülálló családtalan embernek örző-védő és gondnokcégekkel, mert szerény körülmények között elszállásolják, tehát ott van egész nap így nem kell 2 vagy három embert foglalkoztatni.
2013. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
95%

Aha,kedves vedd magadhoz hozzászóló....az apja szemétláda volt mindig,erre kapott jogosan a fentiektől egy kis hajléktalanságot aztán most meg a kérdező zilálja szét a kapcsolatát miatta mert ha nem akkor mi lesz,juj...

Nem kérte ez a leányzó,hogy a szülei vállalják...

2013. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!