Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám, aki sosem törődött...

Apám, aki sosem törődött velem most hajléktalan lett, és hozzám akar költözni. A vőlegényem azt mondta nem vehetem ide, mert akkor ő megy el. Tudom, hogy igaza van, de mégiscsak az apám. Mit tehetnék? 25/L

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, apa és anya 6 éves koromig éltek együtt, nem voltak házasok, de már akkor sem sűrűn láttam. Kamionozott, állandóan hazudozott, "nem fizették ki", "nincs munka", anyám mikor ezt megunta kidobta. Őt is, engem is számtalanszor lehúzott, de konkrétan szerintem már milliós összegnél járunk az ilyen "hiszen ismersz, megadom" dolgokkal. Gyerektartást sosem fizetett, nem is lett volna neki miből, ezért anya nem tett feljelentést, attól mi nem lettünk volna beljebb ha őt börtönbe zárják. Néha felhívott telefonon, de azt sem tudja hány éves vagyok, hol tanulok, egyáltalán semmit sem tud rólam. Kiskoromban ha ajándékot kaptam tőle előbb odaadta nekem hogy örüljek, majd anyámmal kifizettette. Kismilliószor volt már halálos beteg, érte baleset, kitalált valami új bizniszt, amivel majd hú de megszedi magát. Rajtam kívül két fia van (bátyáim), egyik sem áll vele szóba. Egyikük meghívta az esküvőjére, apám előadta hogy neki nincs öltönye, pénze utazni, stb., majd mikor bátyám mindent megszervezett neki végül nem ment el. Utoljára akkor beszéltem vele, mikor rá akart venni, hogy lopjak a nevelőapámtól és adjam neki a pénzt, vagy dolgozzak és támogassam. (18 éves voltam ekkor, egyetemre készültem így nem dolgoztam, a lopás pedig eszembe sem jutott volna egy olyan embertől főleg aki apám helyett apám volt.)

Hát ilyen apám van nekem, a probléma az, hogy kinyomozta a számomat és múltkor nagyon kedvesen felhívott, én meg naivan megörültem neki és elmeséltem mi van velem. A vőlegényemmel 5 éve élünk együtt, elég jó körülmények között, gyerek még nincs (sajnos nekem nem lehet, így örökbefogadáson dolgozunk) mindkettőnknek remek állása van és imádjuk egymást. Letettük a telefont, majd tíz perc múlva apám visszahívott és sírva közölte, hogy hajléktalan lett, Budapesten van, éhezik és beteg, segítsek neki, csak pár hétről lenne szó míg talál munkát. Nagyon jól tudom, hogy ez nem igaz, le akar húzni és gyűlölöm magam emiatt, de akkor is sajnálom őt. Már csak azért is, hogy ilyen mélyre süllyedt. Ő 50 éves, világéletében abból élt hogy eltartatta magát a nőkkel, gondolom lassan oda a sárm és kevés lesz a szöveg ehhez az életformához.

A vőlegényem hallani sem akar erről és igaza van, nem vesztünk össze a dolgon hiszen egyetértünk abban hogy kamu az egész, de én nem tudom túltenni magam rajta. Azt mondta értsem meg, nem azért nem jöhet ide mert nincs hely, vagy pénz arra hogy eltartsuk, hanem azért mert nem érdemli meg. Ha a nevelőapám lenne ilyen helyzetben idehozhatnám évekre is, de őt nem.

Mit tanácsoltok? Igaza van, ugye? Hogy tegyem túl magam ezen? Változtassak számot és tegyek úgy mintha nem is beszéltem volna apámmal? Vagy segítsek neki mondjuk albérletet és munkát találni?


2013. szept. 6. 16:04
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedém oda, de keresnék neki egy hajléktalanszállót.
2013. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
90%
Segítenék munkát, és munkásszállót találni. A lakásomba semmiképp sem fogadnám be. ( Mert nem fogod tudni kirakni, hatóság sem segít semmit ilyen esetben. ) Pénzt nem adnék a kezébe, maximum vinnék neki ételt.
2013. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
97%

Azért aki magához venné az egyértelműen sz.rházi apukát, kíváncsi lennék, hogy mit kommentálna egy olyan kérdéshez, amiben a kérdező magához vette az apját, kidobta a vőlegényét, akivel 5 éve élnek szeretetben, majd papi lelépett a lány félretett pénzével.

Gondolom, akkor a kérdező lenne a hülye.

2013. szept. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
10%
Kötelezhetnek az eltartására. :(
2013. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
97%

Én a helyedben sürgősen elmennék egy pszichológushoz, hogy gyomlálja ki belőled ezt a ragaszkodást olyan ember iránt, aki ahelyett, hogy felnevelt volna (vagy legalábbis jelen lett volna anyagilag és személyesen is az életedben), inkább csak lehúzott, mert ez már beteges, amit érzel. Nem rosszindulatból írom, hidd el.

A kapcsolatodat meg végképp ne tett kockára egy ilyen sz..r alakért.Tudod te, milyen szerencsés vagy, hogy van jó állásod, jó életed, és szerető vőlegényed? Valószínű, sose tapasztaltad meg ezek egyikét sem, azért tennél mindent kockára "apádért", erről nem tehetsz, de okos lány vagy, legalább hallgass a tapasztaltabbakra, és azokra, akik objektíve látják a körülményeket!

2013. szept. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
84%
Sztem se engedd,hogy oda költözzön hozzátok,mert lehet,hogy ki is rabolna benneteket. Viszont mivel mégis az apád, sztem próbálj neki munkát találni, segíts neki a keresésbe, vagy egy albérletben, így neki is segítesz és a párkapcsolatod is meg marad.
2013. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

A szülőtartásról írnék, még mielőtt bárki elhitetné, hogy emiatt neked támogatnod kellene törvényileg az apádat.


Valóban létezik ilyen, hogy szülőtartás. Tartásnak max 10-30 ezer Ft-ot ítélnek meg, fizetés mértékétől függően, ha teljesen egyedülálló vagy magas fizetéssel, akkor annak maximum a 20%-át. Tehát semmiképp sem kell magához költöztetnie, és eltartania. A bíróság figyelembe veszi, van e gyerek, mert azok tartása előrevalóbb, mint a szülőtartás. Egy ilyen bírósági per 2-3 évig simán elhúzódik, és még nem igazán van rá precedens. Ugyanis a bíró vizsgálja a megítélés jogosságát is. A szülőnek igazolnia kell, hogy a gyermektartási kötelezettségének rendszeresen eleget tett. Ezt a bíróságon nem elég ám elsírni, hanem papírokkal kell bizonyítani. Ez ugye a kérdező esetében nem történt meg, plusz a kérdező édesanyja is tanúskodna, hogy az apa nem fizetett tartásdíjat, így kizárt, hogy bíró megítélné.

Azt is vizsgálják egyébként, hogy a szülő önhibáján kívül került e ilyen helyzetbe. Ha egész nap a kocsmát támasztja, vagy hitelt hitelre halmoz, és ezért szorulna tartásra, akkor sem ítéli meg a bíró. Ezeket jogásztól tudom ám, sajnos körbe kellett járnom a témát.


A kérdező vér szerinti apja semmilyen tekintetben nem jogosult szülőtartásra. Szerencsére ez nem egy olyan dolog, ami alanyi jogon jár.

2013. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Miért kockáztatnád a boldogságodért egy olyan emberért, aki érted soha semmit nem tett, pedig a lánya vagy! Persze segíts neki, hiszen nem kell lealacsonyodni az ő szintjére, de csak a lehetőségeidhez mérten! Segíts neki állásokat pályázni, keress neki albérletet! De ne engedd, hogy lehúzzon. Álljon meg a saját lábán! A naivitásodat pedig rakd félre!
2013. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
96%
Ő nem az apád! Ő csak megcsinált téged!
2013. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Főleg, hogy nálunk nincs is precedens jog, még ha lenne is rá példa:)
2013. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!