Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nem egészségtelen...

Szerintetek nem egészségtelen 22 évesen a szülőkkel élni egy pici panellakásban?

Figyelt kérdés
Nincsen velük komoly konfliktus. De azonkivül olyan típusúak hogy mindenbe bele szólnak, hova megyek, kivel, mikor jövök, mit fogunk csinálni. Barátnőket, páromat nem szeretik ha felhozom, mert hogy őket zavarja, de azért télen elég nehézkes megoldani hogy hol legyünk a párommal. Én szeretnék elköltözni mert úgy érzem hogy már nagyon ideje, de anyagilag megoldhatatlan sajnos. Viszont szüleim ezt alapvetően ellenzik, olyanokat mondanak, hogy nem értik mi nem jó nekem itthon, meg hogy akkor költözzek el ha férjem lesz, és saját házam, nem pedig albérlet. Szóval kicsit álomvilágban élnek, mert mire férjem sőt saját házam lesz, addigra lehet 50 éves leszek. :) Amúgy azért lehetetlen még az albérletbe költözés is mert csak minimálbért keresek, és nincs társ hozzá. Az egyetlen esélyem az lenne ha valami kis szobát bérelnék idegenek között, de akkor is alig jönnék ki a fizetésemből. Szóval szerintetek mit válasszak? Illene ennyi idősen függetlennek lenni ilyen áron is hogy nehezen élnék meg?
2013. szept. 9. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Sztem a korodat tekintve nem sürget még az idő téged.Ha minimálbért keresel halmozz még fel egy kissebb összeg megtakarításnak..mert hidd el rosszabbul jársz ha elmész és 3 hónap után vissza kell könyörögnöd magad. Sztem inkább próbálj meg kijönni velük. Végülis ők a családod.
2013. szept. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

22 évesen miért költöznél albérletbe, miközben otthon "ingyen" van fedél a fejed fölött?

Próbálj meg beszélni a szüleiddel, legyenek kicsit megértőbbek veled(párod miatt), hiszen 22 éves vagy, már igazán lehetne magán életed. Ha nem szeretnék, hogy elköltözz otthonról, muszáj kicsit engedniük.

2013. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

mennyire pici az a lakás?

azt ne mondja nekem senki h nomrális és egészséges h sem a szülőknek nincs egy saját hálójuk sem a 22 évesnek...márpedig a pici panellakások nem arról híresek h 3 szobásak..

2013. szept. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Mi egy nagy házban élünk a szüleimmel még is kíváncsiak arra, hogy kivel mikor hova megyek, mit csinálok, mikor jövök, mikor megyek, stb. Én is kíváncsi vagyok ugyanezekre velük kapcsolatban. Nem azért mert ellenőrizgetjük egymást, hanem mert aggódunk a másikért, szeretjük egymásnak és jó tudni merre jár a másik.

A párom ellen akkor sem lenne kifogásuk, ha egy kis panelban laknánk. Ugyanúgy közlekedik mindenki pizsamában nálunk is, mint ahogy panelban tennék, kócos fejjel, reggeli szájszaggal, ugyanúgy jár mindenki wc-re, vagy használja a fürdőszobát, ugyanúgy étkezésre használjuk a konyhát. Lehet nagyobb a légtér, de ettől még ha itt van a párom sem kerüljük el egymást, nem is tudnánk. Itt nem a pici panelban van a hiba szerintem, hanem a szüleidben, hogy szabotálják a kapcsolatodat!

Mit mondanak, miért nem mehet fel? Miben zavarja őket?


Szerintem a világ legnagyobb baromsága lenne 22 évesen önkéntesen beleugranod a mókuskerékbe és napról napra élned, amikor van egy ilyen tök jó lehetőséged, hogy gyűjtögess még és megalapozd az életedet! Sokan mit meg nem adnának ezért. Értékeld inkább egy picit, hogy ennyire törődnek a szüleid a jövőddel!

2013. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szüleiddel kéne inkább leülni beszélni, hogy többet engedjenek, hiszen nem vagy már kislány. Van saját szobád? Ha van, akkor nem látom akadályát, hogy ne lehetne nálad a barátod, vagy a barátnőid.

Én is 22 éves vagyok, kicsivel többet keresek, mint te, de otthon lakom. A barátom minden nap, akkor jön-megy, amikor akar. A barátnőim is szoktak jönni. Van saját szobám, becsukjuk az ajtót, és így nem zavarunk senkit. Szerintem ebben a korban ez a normális. Engem is korlátoztak a szüleim rendesen, amig tini voltam, de amióta dolgozom, azóta egyáltalán nem. És persze a szabadidőmmel se kell elszámolni. Beszélgess el velük, mert szerintem nem tudatosodott bennük, hogy márpedig nem vagy te már kislány.

2013. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne egészségtelen? Gondolom van saját szobád.

Legfeljebb arról beszéljetek, hogy ne problémázzanak azon, ha felviszel valakit.

2013. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem gyűjtögethetnél, aztán elköltözhetsz később. Most tulajdonképpen mit szeretnél? Igazából úgy tűnik, nagyon nincs sok választásod mint maradni?!

Budapesten 35e ft-ból mindennel együtt már albizhatsz lakótársakkal, más helyeken olcsóbban. Max ennyit tudsz tenni. Amíg meg a szülői házban élsz, persze hogy bizonyos szintig dirigálni fognak, ezt el kell fogadnod, ha nem tudod megbeszélni velük. Miért csak minimálbérért dolgozhatsz? Esetleg befejtethetnél még valami képzésbe, amivel jobb állást szerezhetnél....

2013. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Miért nem költözöl össze a pároddal egy albérletben? Két fizetésből egy kicsi albérletet simán fent lehet tartani, ha nem óriásik a az igényeitek!
2013. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Miért lenne egységtelen? 22 Éves felnőtt férfi vagy Nő az illető, a Normális törvények alapján Ők már fiatal felnőttnek számítanak, és habár magáról tud gondoskodni akkor miért ne?
2015. okt. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!