Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted hogy a haverommal...

Szerinted hogy a haverommal így viselkednek a szülei az a: "nem nevelik rendesen" vagy "rendesek a szülei" kategória?

Figyelt kérdés

Mindenki más nevelést kapott, mindenkivel máshogy viselkedtek gyerekként a szülei, mindenkinek mások voltak a szabályok.

itt most nem az a kérdésem, hogy eldöntsem, hogy jó ez így, vagy sem, hanem, hogy másoknak mi a véleményük erről a viselkedésről, hogy ha az ember 18 évesen így beszél/viselkedik a szüleivel az jó, vagy sem.


Haverom 18 éves, és meglep, hogy beszél a szüleivel.

Pott vagyok nála, kérdez tőle valamit az anyja, a géppel kapcsolatban, nem tud megcsinálni valamit, és oda hívta a haverom, megcsinálta, majd 5 perc múlva megint szólt, hogy most más a baj, erre haverom így: "Istenem, de idióta vagy, hogy ezt sem tudod megcsinálni!" ... Kicsit néztem, mert ha én ilyet mondtam volna anyukámnak abban a pillanatban kivágott volna az utcára.

De mint említettem mindenki más nevelést kapott, más szabályokkal.

Na sebaj, következő dolog: A haverom lusta, mindent ott hagy ahová tette. Nála voltunk egyik nap reggeltől délutánig, és a szülei dolgoztak akkor, mikor ott voltunk, és hát halomban állt az író asztalán a zacskó, tányér, pohár, flakon, a saját szemetemet kidobtam, de ő lazán ott hagyta. Haza jöttek a szülei, és szó nélkül elkezdtek össze pakolni. Azt amit Ő hagyott ott. Nálunk ilyen nem lett volna, meglátta volna apám, hogy egy szemét domb van, nem hogy össze szedte volna helyettem, még 1 maflást is kaptam volna, hogy nem vagyok disznó.

Na mindegy.

Harmadik eset. A szülei fent vannak éjszaka, és érte mennek kocsival, ha Ő ivott, és buliztunk a haverjánál, csak ne kelljen haza buszoznia már éjfélkor. Ezt még megértem, hiszen a szülők szeretik biztonságban tudni gyereküket, és inkább elmennek érte későn kocsival, mint hogy részegen elüsse a busz, de az a fura, hogy ilyen lazán felhívták hajnali 1 kor, hogy "szia, érted menjek?" hát értem nem jöttek volna el az tuti. :D

Ja és majdnem kirúgták a suliból, mert annyit lógott, hogy már kirúgással fenyegették, mert inkább otthon maradt, mert nem volt kedve bemenni a suliba.

És a szülei mikor megtudták, pont ott voltunk nála.

És semmi szigorral nem beszéltek, tök kedvesen, mintha csak valmi délutáni "mi volt a suliban" beszélgetés folyt volna.

Ha az én szüleim megtudták volna, hogy lógok a suliból, és kirúgnak ha még 1 napot hiányzok, olyan ordibálást kaptam volna, meg fenyegetést, hogy kirakják a szűröm, hogy csak na...

De vele ilyen kedvesen elbeszélgettek, mintha a haverjuk lenne.


Erre az egyik haverom, aki szintén ismeri őt, és a szüleit azt mondja, hogy "Neki ilyen laza jó fej szülei vannak!"


De más akinek megh meséltem, hogy "bezzeg az Ő szülei biztos nem lennének kiakadva ezen!", erre azt mondták, hogy "Igen? ilyenek a szülei? Rendesen el van kényeztetve azt nem mondom! Semmibe veszi is a szüleit! Na ez van, ha nem neveljük meg a gyereket, és Ő irányít!"


Szóval a kérdés: Ha valaki így beszél a szüleivel 18 évesen, így viselkedik, az mi inkább? Elkényeztetett gyerek, aki bármit megtehet, és a haverjának hiszi a szüleit, vagy tényleg "csak jófej, megértő szülei vannak!" ?



2013. szept. 10. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad, mindenki más nevelést kapott. Valószínűleg én a haverodat azért párszor tarkón vágtam volna. Az én szüleim is elég lazák úgymond, de sosem mondanék nekik olyat hogy "idióta". Sőt, pont az nálunk az alap, hogy tiszteljük egymást. Így engem sem kezelnek le, és én sem őket. Ez alpáriság a haverodtól..Gimiben tipikusan az ilyen srácokat pankráltuk be a wc-be :D
2013. szept. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A haverodat baromira elkényeztették a szülei, egyik véglet sem jó, tehát nem kapott megfelelő nevelést. Most még jó neki, hogy azt csinál, amit akar és a szülei körbeugrálják, de később nagyon meg fogja szívni, ha nem változtat a viselkedésén és nem tanul egy kis önállóságot.
2013. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Kő kemény elkényeztetett kölök!

Tesómból kiindulva, aki bár tisztelettel beszél mindenkivel, egy szalmaszálat nem tesz keresztbe, "ki van nyalva a valaga". Pedig nem ilyen volt, ez a szülői elkényeztetés, hogy miután én kirepültem, az egy szem mindent megkapott.

2013. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon rossz nevelés. Ismerek egy testvérpárt, akik ugyan ilyenek, pedig 30 körüliek. Otthon laknak, ocsmányul beszélnek a szülőkkel, semmilyen munkából nem veszik ki a részüket. Mindkettőt elhagyta a családja (férj, feleség, gyerek is volt), mert a párjukkal is így viselkedtek. A szülők szó nélkül kiszolgálják és eltartják őket, és a kudarcokért másokat hibáztatnak. Az 5 éves lányom önállóbb és segítőkészebb.
2013. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Korábban volt itt egy nagyon hasonló kérdés,ott leírtam,mit gondolok erről,és hogy ismerek ilyet,csak lányban.Az ilyeneket minimum pofonnal nevelném.Egyszerűen undorító ez a nagyképű,lekezelő,alpári stílus,és az a baj,hogy az ilyenek mindenkivel így beszélnek,akit lenézn ek.Az persze más kérdés,hogy ha érdekeik úgy kívánják,a megfelelő helyen és időben stílust váltanak,így a megfelelő embereknél érvényesülni tudnak.Otthon ugyan élehülyézi az anyját,de lehet,hogy a munkahelyén pont ezzel a ki,ha én nem stílussal érvényesül,és persze főnökség előtt tud hangnemet váltani.Ismerek pár ilyet...

Egyik kollegámtól például viszket a tenyerem,egy idősebb hölgy kolleganővel beszélt fiatal létére olyan stílusban,hogy kedvem lett volna fejbe rúgni.

2013. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valóban mindenki más nevelést kap.

De ettől függetlenül nekem is furcsa, megdöbbentő, amikor "te idióta" és társai hagyják el egy gyerek száját a szülei irányába.


Unokatesómnak van két ikerlánya. Volt szerencsém 2x1 órát velük utazni kocsival. Úgy beszéltek az apjukkal (unokatesómmal), hogy szóhoz sem jutottam. A ka*d be, a dögölj meg, a r**adj meg csak úgy folyt a szájukon, egyéb dolgokról nem beszélve. Apukám sosem volt egy vadállat, soha nem ütött meg, de azt tudom, hogy ha így beszéltem volna vele, biztos kaptam volna néhány atyai pofont, hogy tudjam, hol a helyem.


Nem normális ez a viselkedés, és ezt valahol a szülők okozzák.


De ott a másik oldal. Ismerek sajnos olyan családot is, ahol a 2 éves lánnyal ordít az anyja, hogy "hagyd már abba a sírást, te k**va". Ott van az a kicsi lány, meg a bátyja, és mást se hallanak, csak azt, hogy ő egy "k**va", és egyáltalán minek szülte meg. Azért ez is eléggé elszomorító, mert valószínűleg az a lány sem fog másképp beszélni az anyjával. És nyilván valahonnan el fogja tanulni.

2013. okt. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"! Na ez van, ha nem neveljük meg a gyereket, és Ő irányít!"


Igen! Ez van!

És lesz belőle egy kis szházi, követelőző, lusta, mihaszna senki, aki míg élnek a szülei, a nyakukon fog élősködni, és még csak nem is tiszteli őket. Tipikus herét neveltek a fiukból, és sajnos meg fogják inni a levét.

2013. okt. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A pofonokat ő sem ússza meg, majd kap az élettől, jó nagyokat!
2013. nov. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem titkon irigyled a haverod

szerintem amit írsz az a két véglet

egyik se jó

ahogy a haverodra ráhagynak mindent

téged meg ver az apád, meg kiraknak ha nam kussolsz

ez se normális

2013. nov. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!