Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek egyedül egy...

Ti elengednétek egyedül egy 17 éves gyerek Budapestre?

Figyelt kérdés
Szeretnék felmenni Budapestre. Nem vásárolgatni meg ilyenek, hanem ügyet intézni. Számomra egy nagy lépés lenne és fontos a jövőmet illetően. Már lassan 2 hete fel-alá ugrálok itthon, mondogattam mindenkinek. :) Viszont a szüleim figyelembe se vettek. :( Sose vesznek komolyan. Mert, hogy mindig elérhetetlen dolgokat akarok, meg hogy álmodozom. Ma meg mikor pontosan részleteztem az útitervemet (odaút, átszállások, buszok stb.) közölték velem, hogy nem mehetek sehova. Anya azt mondta csak Apával mehetnék fel, de úgy nagyon drága lenne az út és nem engedhetjük meg magunknak. Tájékozódni meg nem tudnak (megse próbálnak...) hosszabb távon így a kocsi út is kilőve. Most tétlenül nézem ahogy összeomlik egy álmom és csak sírni tudok...Megértem, hogy féltenek, de már 17 éves vagyok! Sokan 15 évesen már egyedül mennek egyedül fel Budapestre...Ti mit tennétek?

2013. szept. 21. 22:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
40%
Ha reménytelen a helyzet és mindenképp szükséged van ezt elintézni, akkor szökj.
2013. szept. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Én már 13 évesen egyedül utaztam minden 2. hétvégén apámhoz Pestre. Szóval szerintem ez nem egy olyan nagy dolog, de ha te még sosem csináltál ilyet, akkor a szüleidnek annak tűnhet. Szerintem győzködd még őket, hogy nem olyan nagy ügy. Maholnap felnőtt leszel.
2013. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
44%

Ne szökj! Nem hiszem, hogy 17 évesen egyedül kellene elintézned dolgokat. Igen is, a szülővel kell elmenni. Ha meg a szülő nem megy, valószínű, nem is életbevágó a dolog.

Vagy írd meg az okot, mivel nem tudunk dönteni, a fontosság dolgában.

2013. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ja igen csak az a bökkenő, hogy a kulcsot a szemem láttára tették el és elég magasan lakunk :D De azért pacsi!

Tudooom! :( Én is ezt mondogattam nekik, de hajthatatlanok. Példálóztam is egy pár emberkével is...Hát voltam már fent nem egyszer vagy osztállyal vagy Apával vásárolni/állatkertbe szokásos.De legalább akkor mondták volna meg előre, nem ma amikor holnap hajnalban indul a buszom...:(

2013. szept. 21. 22:50
 5/32 A kérdező kommentje:
Igazából az HBO szereplőket válogat egy újonnan induló saját készítésű sorozatába és válogatót tart. Már vagy 10 éve "színészkedek" sulis darabokban és ez lenne az álom állásom is. Itt a lehetőség amire vártam.
2013. szept. 21. 22:53
 6/32 anonim ***** válasza:
9%

Ugye mondtam, hogy van valami a dologban. Már csak az érdekelne, hogy fiú, vagy lány vagy.

És a szüleidet addig is megértem.

2013. szept. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Fiú. Miért?
2013. szept. 21. 23:08
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

Simán elengedhetnének.17 éves vagy, egy év múlva felnőtt leszel.Sajnos nem nagyon tudsz semmit tenni.Próbáld meggyőzni őket,(ha lehet velük beszélni) de ha eddig nem ment akkor valószínűleg nem fog menni.:( Azért drukkolok.

(Gondolja arra hogy egy év múlva már elmehetsz bármit mondanak)

2013. szept. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Köszi! :))) Sajnos a szüleimnek az a felfogása, hogy ha beteszem a lábam pestre már egy pillanatra is, torkonszúrnak, megtámadnak, elrabolnak, kilesnek és megölnek. Ahhoz képest elég sokan élnek ott...
2013. szept. 21. 23:26
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is 15 éves voltam, mikor először engedtek el félig-meddig egyedül, egy barátnőmmel Budapestre. Nagy város, egy vidékinek (nem bántásból, én is az vagyok!) nagyon könnyű elvesznie, fel kell venni azt a ritmust, ami ott van. Szerintem mondd el nekik, hogy te ezt komolyan gondolod, nyugtasd meg őket, hogy nem egy lepukkant helyen lesz ez a casting és ígérd meg nekik, hogy pl. felhívod őket, hogyha felértél Pestre, ha végeztél és elindultál... hogy megnyugodjanak. :)
2013. szept. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!