Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 33 éves vagyok, de nem tudom,...

33 éves vagyok, de nem tudom, hogy mit csináljak ezzel a helyzettel? Próbáltam a lényeget leírni. Remélem azért le lehet szűrni a lényeget.

Figyelt kérdés
Röviden: 2 éve mentem férjhez. Sajnos szörnyű volt az esküvőnk, mert édesanyámék (7 éve ment újra férjhez) mindent a saját szemszögükből szerveztek (mi fizettünk mindent) meg és nagyon nagy veszekedés tört ki, ami miatt a testvérem(3 évvel idősebb lány tesóm van) nem jött el a lagzira. Nagyon kikészültünk idegileg, ettől az egésztől. A lagzi után fél év mosolyszünet volt a családommal, majd szép lassan kibékültünk egymással. Viszont a férjem azóta sem beszél velük, mert nagyon durva dolgokat vágtak a fejéhez. A párom nagyon kedves, nyugodt ember, aki nagyon jó és kiegyensúlyozott családból származik, tehát nem vele volt gond. Most nemrégen pedig kiderült, hogy a hitelben amiben nagyjából 5 évvel ezelőtt elvállaltam a kezességet, édesanyáméknak 2,5 éve nem fizetik és már végrehajtáson van az ügy. Tehát már a félretett pénzünket veszélyeztették ezzel az egész dologgal. Úgy tudtam, hogy fizetik és minden ok! Mi éppen gyerekvállalás előtt állunk (ezért is gyűjtögettünk), így nagyon rosszkor jött ez az egész. Megint kitört a balhé, ami miatt lassan már az egészségem is rámegy. Gondoltuk, hogy minél hamarabb kifusson a hitel (nagyjából 10 év lenne mire visszafizetnék az egészet), mi is belefizetnénk (persze ezt majd behajtanánk Tőlük). Erre anyám kiakadt és azt mondta, ha még1X-er fizetni merünk abbahagyja a törlesztő fizetését. Nem tudom mit csináljak! Közben elszabadult a pokol, mert elég durva levelet írtam (Németo. dolgoznak most) neki, amiben kb. minden sérelmemet belefogalmaztam, így eléggé lelkiismeret furdalásom van, hogy mit engedhet meg magának egy gyermek az anyjával szemben. Szerintetek?
2013. okt. 6. 16:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó valaszadó , be könnyelmüen osztogatod a tanacsot! " akarsz inkabb hitelt fizetni mint szülni", hat ha kezesseget vallalt, ez nem opció!

Behajtják rajta!

Hany eves vagy, 14?

2013. okt. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
máskor ne írj alá neki kezességet, szerintem direkt csinálta, hogy tovább korlátozzon és felügyeljen téged
2013. okt. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

ó kedves kérdező, tudom, nem segít rajtad, de soha nemr szabad kezesnek menni, csak ha fel vagy arra készülve, hogy te fizetsz.


Nem értem, van pénzük, csak félretett. Ha te sem fizetsz, a bank első körben ahhoz fog nyúlni.


Anyukádnak igaza van,. ne fizessetek! Te vagy a kezes, de a kezesen csak akkor hajtják be, ha a hitelt felvevőnél nem lehet. De náluk lehet, ahogy írtad.


És tanuld meg örökre, milliókra nem leszel kezes, ha csak nem aprópénz neked!!!!!

2013. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudom, hogy igazatok van, de néha nem tudom épp ésszel felfogni , hogy mik történnek és hogy hagytam, hogy ennyire elfajuljanak a dolgok. Bíztam az anyukámban, pedig nem én vagyok a családban akivel ezt eljátssza. Jelenleg van egy másik ügye is, amiben szintén hitellel kapcsolatos dolgok vannak a családom másik tagjaival, akik most szintén szívnak. Nem mentegetőzni és kibújni, meg sajnáltatni akarom magam. Erről egyáltalán nincs szó, csak anyukám olyan típusú ember, aki lyukat beszél mások hasába. Úgy néz ki, hogy az én hasamba elég nagy lyukat sikerült beszélnie.
2013. okt. 6. 17:35
 15/19 anonim ***** válasza:
Lehet, ideje volna a másik rokonokkal karöltve kicsit befenyíteni anyukát. Lehetőleg úgy, hogy ottvan a palija is, hadd égjen az arca egy picit. Elmondani neki, hogy nem elég, hogy elbarmolták életetek legszebb napját, még a gyerekvállalásotok útjába is állnak azáltal, hogy az ő hitelüket fizethetitek.
2013. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Már mindent leírtam Nekik. Mindent tud a férje is. Olyan típusú emberekről van szó, akiknek ha tartozásuk van, nem az elsők között szerepel a pénz visszafizetése. A gyerekvállalásról is írtam (leírtam, hogy emiatt most várnunk kell, mert a tartalékunkat fizetjük ki helyettük), amire Ő azt írta, hogy ne próbáljam a felelősséget rá kenni.
2013. okt. 6. 17:56
 17/19 anonim ***** válasza:
Páromnak(én vagyok a férfi) hasonló típusú szülei vannak mint neked. Én az annyával közöltem hogy ha még1x bármi rossz szava lesz vagy csinál, szétverem a fejét. Azóta béke van(vagyis semmi nincs nem beszélek velük nemtudok róluk semmit:) )
2013. okt. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem is anyukáddal van a baj, hanem az új férjével. Milyen a viszonyotok? Valamiért érdekében áll veled kitolni? Azt mondtad, azóta hülyült meg.
2013. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod. Csúnyán becsaptak. A saját szüleid tettek keresztbe nektek. Ha be akarod tőle hajtani a lóvét, akkor ügyvéddel tudjátok megtenni, bár az a baj, hogy hivatalosan ti vagytok a kezesek.

A másik, hogy sem én, sem a férjem nem vállaltuk el tesóinknak a kezességet. Még pár száz ezerért sem. Pont az ilyen esetek elkerülése végett. Nekik adósságuk volt, BAR listások a sógornőmmel, és kellett volna hitel, vagy szem. kölcsön, nem emlékszem, de mondtam, hogy ne haragudjon, de nem. Ha azt nem tudták fizetni, amit kell, akkor a + hitelt hogy fogják? Mondtam, hogy nagyon szívesen segítek kajával, vagy befizetem egy csekkét vagy bármi, de nem veszek fel neki hitelt és nem akarok belefolyni. Nem lett vita, megértette.

2013. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!