Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog amit anya csinál? Nem kéne egy kis szabadságot adnia?

Figyelt kérdés

16 éves vagy. Gimibe járok,most kezdtem a 10.osztályt. 4-es tanuló vagyok. Nem dugok össze-vissza senkivel,nem drogozok,csak nagyon ritkán iszok,és akkor is mértékkel,és sajnos egy éve cigizek. Nem azért,hogy "menő" legyek,egyszer kipróbáltam és tetszett,aztán ha megkívántam akkor rágyújtottam,és szépen lassan rászoktam.Nem reklámozom senkinek a dolgot,a szüleim tudják és a barátaim. Anya nem akarja elfogadni a dolgot,pedig tudja h makacs vagyok és úgyis cigizni fogok,ha tetszik neki ha nem. Tiszteletben tartom a kérését,nem gyújtok rá előtte,nem beszélek róla,de ha összeveszünk akkor mindig a fejemhez vágja.

A másik,hogy ilyenkor télen,9re itthon kell lennem,de azt is úgy kell kikönyörögni(hétvégéről beszélek,mivel koleszos vagyok..de múlthéten amin nagyon kiakadtam: felhívta a nevelőt,hogy ne engedjen ki vacsi után(fél7-7ig még van egy kis kimenőnk)),nyáron pedig max 10-ig... pedig nem páran vagyunk,és nem csak lányok..szóval nem lenne oka félteni,mert kisváros,és még abba is benne lennék,hogy eljöjjön értem oda,ahol épp vagyunk... de közölte velem,hogy 18éves koromig nem mehetek ki 10nél tovább.

Most is volt egy koncert mellettünk 100m-re,10kor kezdődött,1-re már itthon is lettem volna,de nem mehettem el:(

Az összes barátnőmet/barátomat kiengedik a szülei,csak engem nem,és így mindenből kimaradok:(

Szerintetek egy így normális? Mit tehetnék hogy anya kicsit engedékenyebb legyen?


2013. okt. 24. 18:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*16 éves vagyok
2013. okt. 24. 18:20
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
ki pénzét költöd a cigire?
2013. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha elég idős leszel, akkor majd lesz időd kimaradni, de amíg anyu fizeti a koncertet, addig anyu mondja meg, elmehetsz, vagy nem mehetsz.. És egy jó tanács: ne állj le vitatkozni azokkal a csökött- agyúakkal, akik nemsokára elárasztják a kérdésedet a rosszmájú megjegyzéseikkel... Ne alacsonyodj le :)
2013. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom milyen koleszba jársz, de nekünk este 10-kor már kötelezően takarodó volt, nemhogy még a városban járkáljunk.

Az iváson kicsit meglepődtem, mert én ennyi idősen még szülinapi összejövetelen sem ittam.

Az a baj, hogy már így is sok mindent megengedett, és te nem elégszel meg ezzel, hanem még többet akarsz.

Félre ne érts nem vagyok anyuka, én is lázadó tini voltam, de nem azzal akartam kitűnni, hogy cigizek, iszok és éjszakai koncertekre járok.

Valamit nyújts neki "cserébe".

Bizonyítsd be, hogy megbízhat benned!

2013. okt. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Meglepődtél, hogy mértékkel, de iszik? Nézz a mai 14-15 éves lányokra, minden pénteken segg részegek. Másik meg, írta, hogy koliban 7ig van kimenő. Az este 10 nyárra vonatkozik.

Tény, hogy én sem örülnék, ha a lányom ennyi idősen cigizne. De el kéne fogadnom, mert hiába lázadok, ő is lázad és már csak azért is. Ez a 16 évesen ne menj ki 9 után... 18 évesen se fog változni, hidd el. Nálam is ez volt, pedig mintagyerek voltam, csak neki nem. Betöltöttem a 18-at, ugyan úgy követelte hogy otthon legyek. Ha nem mentem haza addig jött még meg nem találta és haza nem ráncigált.

2013. okt. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

"Meglepődtél, hogy mértékkel, de iszik? Nézz a mai 14-15 éves lányokra, minden pénteken segg részegek."


Hát őszintén szólva igen.

Nem vagyok nagymama korú (31 vagyok), de nekem ez tényleg furcsa.

2013. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Én már nem megyek szórakozni (25 évesen), mert részegen botladozó tinikbe botlok. Aki tudja mi a mérték ennyi idősen, az márt azért haladás manapság.
2013. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Apa pénzét költöm cigire,ő elfogadja,és meg is veszi nekem.Nem azt mondom,hogy ez a normális,tudom hogy nem. De nem tud velem mit csinálni...Zsebpénzt így is úgy is kapok a kolesz miatt,és az már az én döntésem hogy mire költöm el.(amúgy nem kétoldalú a nevelés,mielőtt még valaki belekötne,igaz anyáék elváltak,de jó a kapcsolatuk)


Arról,hogy néha iszogatunk nem tud...és nagyon-nagyon kiakadna ha megtudná. De mint már mondtam:iszogatunk,nem segg részegre isszuk magunkat,és nem minden hétvégén,hanem alkalom adtán pl.ha valakinek szülinapja van a társaságból.

Nem akarok kitűnni azzal,hogy cigizek,de ezt is elmagyaráztam már. Nem cigizek nyilvánosan,(ez alatt azt értem,hogy fényes nappal nem gyújtok rá a főutcán)nem akarok ezzel felvágni,ha kérdezik nem tagadom le,de nem mondogatom senkinek.

2013. okt. 24. 19:26
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Én már 14 évesen ittam és cigiztem, négyes-ötös tanuló voltam. Nem voltam szűz 15 éves koromra. Édesanyám mindenről tudott az első pertől kezdve. Az ő álláspontja szerint inkább azt a cigit szívjam, amit ő vesz, mert az biztosan nem füves. Inkább otthon éljem a nemi életem, mint egy bokorban vagy a híd tövében, titokban. Sosem voltam terhes, normális és egészséges kapcsolataim voltak, jelenleg kiegyensúlyozott, boldog házasságban élek. Pontozzatok le nyugodtan, de szerintem is kaphat egy kicsit több szabadságot a lány, ha megbízhatóan viselkedett eddig. 24/N
2013. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó vagyok: a mai napig cigizek,de alkoholt soha nem fogyasztok, mert "kiéltem" magam tini koromban. Akkor sem ittam sokat.
2013. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!