Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miatt nem lehettem...

A szüleim miatt nem lehettem az, aki lenni szerettem volna, van még rá esélyem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 32 éves nő vagyok, gyerekkorom óta imádom az autókat, mindig is autószerelő szerettem volna lenni. A szüleim ezt nem engedték, mondván hogy nem női munka. Elvégeztem a közgazdaságit, de nem a szakmámban dolgozom, hanem grafikai területen. Ez valamilyen szinten szerethető számomra, mert eléggé kreatív síkon mozgok, de akárhányszor meglátok egy autószerelő műhelyt, összeszorul a szívem. Eddig elég volt, hogy autós műsorokat néztem a TV-ben és hogy modellautókkal van tele a vitrinem, de érzem, hogy nem tudtam megvalósítani önmagam. Létezik ilyen jellegű felnőtt-oktatás? Van köztetek valaki, aki felnőtt fejjel valósította meg azt, amit korábban nem lehetett?

2013. okt. 25. 07:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Hasonló szituban vagyok, ráadásul rosszabb, mert nekem nincs munkám...

Én anno bizonytalan voltam, nem tudtam mi akarok lenni, sok mindent el tudtam képzelni. De amik leginkább érdekeltek volna, arra rávágta anyám, hogy abból nem lehet megélni, akkor csak tanár lehetek, vagy ilyesmi. Gazdasági irányba lettem terelve, bíztam benne, hogy igazuk lesz.

Hát rohadtul nem lett, képtelenség protekció nélkül állást szerezni.


Egyébként ha lenne meló, nem szenvednék. Ugyan azóta már nekem is vannak elképzelései, hogy mit lenne jó csinálni, De teljesen újra csakis munka mellett kezdenék. És úgy, ha már van saját lakásom, és nem kockáztatom annak értékét mondjuk egy vállalkozásban...


Egyébként bármit lehet tanulni ennyi éves fejjel is. Éppencsak annyi van, hogy fizetni kell érte és nem ingyenes, mint a tiniknek...

2013. okt. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ELÖSZÖR beszélj valami ismerös autószerelövel, hogy egy hónapig ott lennél gyakorlaton nála. UTána kiderül, hogy ez egy álom, vagy ténylegesen is tetszene ez a munka. Ugyanis az, hogy vannak modellautóid, meg nézel autós müsorokat, közel sem jelenti azt, hogy az autóSZERELÉS mit szakma is tetszene. Az ugyanis NEM az, hogy nézem az autókat, hanem fizikailag is nehéz, meg elég koszos, olajos munka.


Szóval elöször próbáld ki a gyakorlatban, mielött nagy hülyeséget csinálsz. De ha tényleg tetszik, akkor nem vagy lekésve arról, hogy ezt tanuld. (De arra is gondolj, hogy a legtöbb ember, aki odahozza egy szerelöhöz az autóját, NEM azt akarja, hogy egy NÖ barkácsolja - és adott esetben hiába van papírod, nem foglalkoztat senki.

2013. okt. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Természetesen nem zavar a "koszos" része, nem vagyok plázap*na típus. Mindig is szerettem a férfimunkákat, pedig ízig-vérig nőből vagyok :-) Két ház építésében vettem már részt és mindkettőnél mindenből kivettem a részem, egyszerűen imádom, ha barkácsolhatok-ügyködhetek.

Amit a hozzászólásod végén írtál, abban sajnos egyet kell, hogy értsek, tudom, hogy nagyon nehéz lenne. :-(

2013. okt. 25. 08:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen tarts egy próbahónapot valakinél, ahol ténylegesen azt csinálod, amit a szerelöknek kell. Mert egyáltalán nem ugyanaz, mint egy ház építésénél segíteni. (Tapasztalat)
2013. okt. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

#4 jó, egyetértek.

Amikor olvastam a kérdést sírtam-nevettem - annyira megérintett. Tengerész akartam lenni, persze, nem lehetett. (olvastam egy norvég tengerészkapitány nőről. Persze, nekik tenger is van hozzá:)

Ha kipróbálod, a tapasztalatok alapján próbáld figyelni érzéseidet. Az, hogy mi lenne jó szerintem folyamatosan alakítanunk kell: nem szabad ragaszkodni semmihez. Nekem sok-sok évnyi kínlódás után, egyszerre kinyílt a világ (mint a nyílt tengeren, az ég és a végtelen tenger - tehát valahol az álmom is teljesült:) Megértettem valamit(aminek lényegét most nem tudom pár szóval elmondani,intuitív élmény) Kell hozzá intuíció: mert a múlt talaján a jövő virágjáról a jelenben kell döntést hoznunk - tehát valójában akkor jó, ha idő és térfeletti tudatból indul a döntés.

2013. okt. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Naná, hogy van! Ha tudod mit akarsz, valósítsd meg, ne foglalkozz senki véleményével. Ha az tenne boldoggá, akkor azt az utat kell járnod. Egyébként biztos vagyok benne, hogy jól megélnél, mert képzeld el milyen sokan vinnék szívesen egy jó női autószerelőhöz a kocsijukat. Kuriózum. Persze csak ha szakmailag is ott vagy maximálisan. De ezt majd kitanulod és ott leszel! Hajrá!!! Én is most kezdem magam megvalósítani 39 évesen, és hihetetlen jól érzem magam a bőrömben életemben először:-) 39/nő
2013. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

"a legtöbb ember, aki odahozza egy szerelöhöz az autóját, NEM azt akarja, hogy egy NÖ barkácsolja - és adott esetben hiába van papírod, nem foglalkoztat senki."


Én ebben azért nem lennék olyan biztos! Persze csak találgatás részemről, de szerintem sok pasi direkt hozzád menni javíttatni.

Biztos több olyan pasi van, aki ha maga nem tudja megjavítani, akkor nem javíttatná meg egy nővel, tuti sokan ennyire büszkék, én aláírom. De tuti nem mindegyik! Szerintem azért lennének számosan, akinek az lenne döntő, hogy egy csajjal konzultálhat még autójavíttatás közben is, hátha becsajozik, és nem a büszkeségén agyalna...


Ha van egy csöpp esze egy autószerelő cég vezetőjének, akkor simán felvenne, és akár veled reklámozná a cégét...

Főleg ha nem vagy ronda...

2013. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hunbula ***** válasza:
77%

Annyira szívemből szóltál... Én is autószerelő szerettem volna lenni kiskorom óta, mint a drága nagyapóm akivel mindig együtt bütyköltük a kocsikat! Csak hát lebeszéltek róla, mert nem lánynak való, az összes szexista érvek, meg mégis, mit képzelek, miért lennék én kétkezi munkás... Most nagyon képzett vagyok, de annyit gondolkodom azon, mi lett volna, ha... De sajnos nincs lehetőségem most egy új szakmát tanulni, talán később, ha lesz egy biztos megtakarításom, ha nem veszélyeztetek senkit a döntésemmel.

Egy valami biztos, sosincs késő és ha van lehetőséged, vágj bele. Nem csak a pasiknak van kocsija, én nőként pl szívesebben vinném nőhöz az autót, ha tudnám, hogy jó szakember, szimpibb lenne sokkal mint egy pasi. Én szurkolok neked, hogy megvalósítsd az álmodat!

2013. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, jó tudni, hogy nem csak én vagyok ilyen "autóbolond" nő létemre.

Nem tudom, hogy miért lettetek lepontozva, valami "jóindulatú" bekeveredett ide, én mindenesetre felpontoztam mindenkit!

2013. okt. 25. 16:45
 10/11 hunbula ***** válasza:
Én tudom ki pontozott le, a konkurenciád! :D
2013. okt. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!