Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a szülők hibája...

Szerintetek a szülők hibája is, hogy a haverom enyhén szólva alkohol függő lett?

Figyelt kérdés

Én 16 éves korától ismerem, de már akkor is rendszeresen ivott 1-2 éve. És enyhén szólva alkohol függő. Már nem egyszer került be detoxba majdnem, mert annyit ivott hogy ájulás szinten volt. És amikor caak teheti iszik. Mindig elengedik a kocsmába, péntek nem telhet úgy el, hogy ne igyon. Mindig van ok miért inni, karácsony, a szüleivel szokott otthon inni. Szilveszterkor is, szülinapján ott voltam, az apjaval vodkát ittak, ott is volt rendes berúgá.

És büszke rá, hogy ennyit iszik. Mindig meséli, hogy iskolai szünet mit minden napján berúgott.

Mikor detoxba akarták vinni a szülei, mert haza vitték fél ájultan, nem mondtak neki semmit, hogy nem ihatsz többé, ez lepett meg a legjobban. Azóta is volt már ilyen rosszul ismét. És nincs semmi tiltás, meg korlátozás, nem szólnak semmit a szülei. Elég sokat iszik fiatal létére. Azt mondta lehet alkoholista lesz, mert egyik nap kocsmázás után fel kelt és az volt az első gondolata, hogy most muszáj inni egy kis pálinkát... Ezt nevetve mesélte.


Ez a szülei hibája, hogy nem tiltják, hogy ennyit igyon?

Miért nem a javát nézik? Igy tenyleg alkoholista lesz?

19 éves és azóta folyamatosan iszik olyan 15 éves korától nagyjából, en 16 évesen ismertem meg.



2013. okt. 31. 07:58
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Igen, egyértelműen a szülők hibája. Lehet, úgy vannak vele, hogy mivel a fiatalok nagy része piálgat, nem szólnak bele, mert tiltással úgyis csak hazudozna nekik a gyerek, így a szemük előtt csinálja. Nagyon ostoba szülők lehetnek, ha nem tudják, hogy a rendszeres alkoholfogyasztással egyenes út vezet az alkoholizmusig, ha erre még hajlama is van a srácnak (mondjuk volt a családban alkoholbeteg), akkor duplán esélyes.

Általában ilyen eseteknél az szokott lenni, hogy 1. a szülők nem alkeszek, fogalmuk sincs, mibe sodorják a gyereküket, azt hiszik, hogy "csak iszogat, fiatal"

2. ők maguk sem vetik meg az italt

Nyilván a srácnak önértékelési problémái is vannak, ha csak úgy érzi jól magát, hogy hülyére issza magát rendszeresen. Azért tudom ezeket, mert én is piáltam és mindig akkor éreztem szépnek, menőnek, jó fejnek magam, amikor be voltam rúgva. Tisztán el sem tudtam beszélgetni senkivel normálisan, nem jöttek a szavak a számra.

2013. okt. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem a sajat elete minden ami vele tortent a sajat hibaja es maganak kell viselni a kovetkezmenyeket.

Milyen konnyu vilag az mikor a sajat hulyesegeinkert mast okolunk.

Legyen tokos alljon ki es vallaja a sajat hulyeseget.

A sajat eleted a sajat feleosseged!!!mindig es mindenkor.

2013. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A szülők hibája, hogy büszke a piálásra? Elvinném pszichológushoz, ha a szülők helyében lennék, korlátokat állítanék fel. 14 évesen iszik, igen, a szülő is hibás.
2013. okt. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lesz alkoholista. Már az!

Részben a szülők hibája, mert rákapatták, részben a saját hibája, felnőtt ember, maga felel most már a sorsáért, szedje össze magát és tegye le a piát!

2013. okt. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem értek egyet az előttem szólókkal. Én is 15 éves korom óta iszom, heti egyszer jártam bulizni a gimiben. Az egyetem alatt hetente többször is berúgtam, és volt hogy napokig részeg voltam. Aztán később amikor elkezdtem dolgozni, már nem ittam annyit. Most is szoktam hetente egyszer sörözni, és kicsit berúgni, de nem tartom magam alkoholistának.


Én világ életemben szerettem inni, a szüleimmel is sokat ittam, nagyszülőkkel is mindig iszunk. Tudom hogy vannak olyan emberek akik nem isznak, de én sosem találkoztam még ilyennel, ezért furcsa ez nekem. De az hogy valaki szeret inni, és néha igen csak berúg, még nem jelenti azt hogy később alkoholista lesz. Vagy hogy már az lenne. Nincsen sem fizikai sem pszichés függősége, szóval nem mondanám alkoholistának. Azért azt hogy valaki fiatalon szétcsapja meg szétbulizza magát nem kell összekeverni a tanyán iszogató öreg bácsikkal.


Egy szó mint száz, amit leírtál egy az egyben igaz volt rám, mégis egy tanult, becsületes, rendes felnőtt lett belőlem, akinek van munkája, saját családja, és aki már nem iszik annyit. Szerintem ez a fiatalsággal jár.

2013. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én akármibe belekeveredtem mindig is felvállaltam a felelősséget, felnőve sem látom a szüleimet hibásnak az én hibáimért

szóval nem.

2013. nov. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Belőle nem lesz alkoholista,ő már az.Ami elsősorban a saját hibája és felelőssége,neki kell eldöntenie,hogyan szeretne élni.Úgy látszik,neki ez az életforma megfelel,nem számít,hogy mennyire teszi tönkre magát.Nyilván a szülői minta,felelősség is képbe kerül,talán nem megfelelően nevelték,viszont ezt az utat ő maga váalsztotta,hát neki is kell végigjárnia.Minden az ő döntésein múlik,nem azon,ki hányszor szidja le.Sajnos személyes tapasztalat alapján írom mindezt,hosszú ideje próbálok felkarolni egy olyan embert,akit mindennél jobban szeretek.Nála sem használt semmi,szép szó,szidalmazás,alkohol megvonás.Az segített csak,amikor kicsit magába szállt és elgondokodott az életén.
2013. nov. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem "is", hanem elsősorban az övék. Kisebb százalékban esetleg az övé: azaz gyenge, függésre hajló karakter, azaz a hozott anyag, amivel jött.
2013. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Saját hibája..az iváshoz nem bűnbak kell, hanem ital! Akaratgyenge gyáva jellemtelen figura!
2015. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!