Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az lehet hogy egyszer jön egy...

Az lehet hogy egyszer jön egy levél hogy az apám meghalt és örököltem az adósságát?

Figyelt kérdés

Anyám és apám 3 éves koromban elváltak. Aztán minden évben egyszer (husvétkor) felbukkant és kamu szövegeivel elhitette velem és hugommal (saját gyerekeivel) hogy minden nap roulnk álmodik. Persze miközben cseperedtünk a tesóm félt tőle, látni se birja, én meg rájöttem hogy egy iszákos barom(volt olyan hogy hozzánk ittasan jött el)aki semmit sem ér. Szóval 7.es koromban jött el utoljára és azóta nem láttam.Megmondom őszintén nem is akarom. nemtudjátok elképzelni milyen görcsbe rándult gyomorforgató érzés az ő jelenléte.Most 11.es avgyok.

Szóval amugy azt kérdeznémhogy ha apám meghal akkor ugy hogy ő nem is nevelt bennünket, soha "közünk nem volt hozá" attól még mi örököljük mondjuk majd a 2millió ft-os adósságát? Ez igy jogszerű vagy erre is van törvény? Valaki nyugtasson meg. Köszönöm ha végigolvasták és válaszolnak rá.

Pusz Ev.



2013. okt. 31. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lemondasz az örökségedről akkor az adósságot sem varrják a nyakadba. (tudomásom szerint)
2013. okt. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Örökölhettek adósságot, hiszen attól, hogy nem ő nevelt titeket, még rokonnak számít.

Viszont van olyan lehetősség, hogy lemondasz az örökségedről, így az öröklött adósságról is. Ez az egyetlen kiskapu van.

Szóval ne aggódjatok.

2013. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

attól ,hogy nem tartottátok a kapcsolatot, még Ti vagytok az örökösök

de a tv értelmében visszautasíthatod az örökséget, ez azt jelenti, hogy ilyenkor sem pozitív, sem negatív örökséget nem kapsz, tehát ha van egy lakása mondjuk és 2 Milla tartozása, és Te azt mondod, hogy lemondasz az örökségről, akkor a lakásról is lemondasz, ne, csak a tartozásról. Ilyenkor célszerű inkább elfogadni, eladni a lakást vagy valahogy kifizetni az adósságot, mert így is több van a pozitív oldalon, mint a negatívon. Ha van 2 Milla tartozása és 500 000 kp-je, akkor érdemes lemondani az örökségről, hiszen a kp nem fedezi a tartozását.

2013. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg örökölheted. Mint bármely más rokontól is örökölhetsz független attól, hogy ismered-e/ismerted-e?


Viszont van olyan, hogy lemondasz az örökségedről. Akkor az úgy van, hogy nem öröklöd meg az adósságot amit ő szerzett viszont akkor mást se kapsz az örökségből.

2013. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Illetve az örökösödés nem úgy történik, hogy a tényekről levélben értesítenek. Ennek külön eljárása van, a hivatalosan eljáró személyhez behívnak, ott ismertetik az örökség tárgyi és jogi részleteit, utána pedig az örökösök nyilatkoznak, hogy visszautasítják/lemondanak más javára/elfogadják.
2013. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2013. okt. 31. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem meghalt apum (de én szerettem őt) és kaptam olyan levelet, hogy öröklöm az adósságát. De mi anyuval inkább lemondtunk az örökségről, ami a háznak a fele.. Most árverezik a házunkat és máshol lakunk (nyugi. Ez veled nem fog megtörténni. )
2013. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én örököltem apám adósságát, sőt velem fizették ki a féltestvérem részét is, mert nem lehetett megtalálni. 7 éve halt meg, nemrég megint be kellett menni a NAV-hoz, mert megint ki akartak velünk fizettetni valamit...
2013. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azta. :((
2013. nov. 1. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!