Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám alkoholista, mit csinálja...

Apám alkoholista, mit csináljak hogy figyelmeztessem arra hogy ne igyon?

Figyelt kérdés
Apám már kb 16 éve iszik, sokszor ordibál, agresszív, volt olyan hogy anyukámat majdnem meg verte, de a bátyámmal ( 18) már többször is összeverekedett (ő el is költözött már tőlünk). volt olyan hogy apám engem is megvert. Szerintetek mit csináljak? Engem nagyon zavar hogy iszik, és tuti hogy anyukámat is, hogy beszéljek/beszéljünk (anyukámmal) vele hogy probáljon meg leszokni az italozásrol?
2013. okt. 31. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy, aki ennyi ideje alkoholista azzal nem sokra fogtok menni legalábbis kicsi az esélye.

Először is neki kell belátnia, hogy gondok vannak vele aztán kell az eltökéltség a változásra.

Ha ez nincs meg akkor lőhetitek.

Max. ha verekszik elvitetitek a rendőrökkel akkor talán észbe kap de egy eset nem mindig hatásos.

Elmenni nem tudtok? Bárhová.

Nem is értettem soha azokat a nőket, akik ilyen hosszú ideig kitartottak egy alkesz mellett.

2013. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 16 éve iszik, semmi esélyetek...idült alkoholista. Anyukád mellette maradt 2 gyerekkel? Ez már mazohizmus...bocsi, de aki ezt elviseli 16 éven keresztül..nos...
2013. okt. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudtok vele mit csinálni, hidd el nekem.

Tűnj el otthonról minél előbb és oldd meg, hogy minél ritkábban kelljen hazamenned!

2013. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-an vagyunk testvérek, van még egy öcsém is aki még csak 3 éves... ://
2013. nov. 1. 00:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Na szegény kis srác, rossz azt látni, hallgatni, tapasztalatból mondom. Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni, mondjuk én tudok egy ellenpéldát is, a pali évekig ivott mindennap részeg volt viszont jött a jóság a piától a hasnyálmirigy gyulladás, hát ott dönthetett, iszik tovább vagy megdöglik, volt esze és azóta nem iszik semmi alkoholt.
2013. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!