Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek, ha a 17 éves...

Ti mit tennétek, ha a 17 éves lányotok teherbe esne, és emiatt a 19 éves bátya és a 21 éves nővére elköltöznének otthonról?

Figyelt kérdés

Azt mondják, ők nem ingyen bébiszitterek, nem tudnak tanulni a sírás miatt és hasonlók.


Mit lehet ilyenkor tenni?


2013. nov. 19. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
69%
azt, hogy anyaként több szempontból is csődöt mondott a nevelésem.
2013. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
79%
te vagy a 17 évesnek az anyja/apja ,és hogy te mit tegyél,ezt kérdezed ?
2013. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, de egy normális családban nem így működnek a dolgok. Mi lett volna, ha kistestvérük születik? Akkor is így reagálnak? Igaz, ők már nagykorúak, ezért bármikor elköltözhetnek, de ez az indok számomra felfoghatatlan.

Én is gyereksírásra ébredtem minden éjjel, amikor a nővérem fiatalon megszülte az unokaöcsémet, de eszembe nem jutott volna ezért elköltözni otthonról.


Az már más kérdés, hol a szülő felelőssége abban, hogy a lánya 17 évesen anya lesz?

2013. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
85%
Ne vedd rossz néven, de 19 meg 21 évesen nehogy már a testvérük hülyesége miatt nekik ne legyen nyugalmuk. Amíg kisci a gyerek, rengeteg sír és bizony én is enyhén idegbeteg lennék, ha a vizsgaidőszak közepén egész éjjel a hugom gyereke szirénázna...
2013. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
88%
ehh, kimaradt, hogy gondolnám.
2013. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
86%

Meg lehet érteni a testvéreit, gyereket nem túl egészséges úgy vállalni hogy együtt lakunk olyanokkal akiket a gyerek zavarhat.

Az meg hogy 17 évesen szül gyereket a gyerek... Itt a szülei is vastagon hibásak.

2013. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
38%

Azt, hogy az ilyen családban a két testvér csak lakni járt haza. Nem az otthonukba, a családhoz.

Amúgy egy kisgyerek sem állandóan sír.

2013. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
58%

Mivel a 17 évesért jogilag is én felelek, az idősebb tesók viszont felnőttek, az az ő döntésük.


Elgondolkodnék, hogy mi lehet az oka, a nyílvánvalón felül, hogy a lányom terhes lett.

Azon pedig nagyon, hogy mit csesztem el az idősebb testvéreknél, hogy ilyenek lettek.

Megértem őket is, igazuk van valahol, hogy nem ingyen bébiszitterek, és ha zavarja őket a tanulásban, akkor lépnek, és a húguk miatt nem akarnak ekkora hátrányba kerülni, de valahol a családi összetartásban megbuktak, megbukott a család.


A másik, ha most meg tudták tenni, hogy eljönnek otthonról, akkor eddig miért voltak mégis a családi házban?


Felnőtt emberek, immár saját élettel..

Azért, mert ők elköltöztek nem kell haragban lenni, egyszer minden gyerek kirepül...

2013. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem csak az anya hibája , ha a 17 éves lány teherbe esett. Nem menthető fel minden alól, de a lány is kellett hozza. A mai tinik sokkal érettebbek szexuálisan mint mi voltunk egykor.
2013. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
91%
Hogy érted, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Azt akarod, hogy visszaköltözzenek?
2013. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!