Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nagymamáknak van különleges...

A nagymamáknak van különleges láthatási joga? Köteles vagyok neki odaadni az unokáját, ha nem szereti, csak engem akar vele vegzálni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Tudtommal a jog csak a szülőkkel kapcsolatban rendelkezik.

Bár eléggé sajnálatos látni, hogy egy unoka-nagyszülő kapcsolat ilyen szintre süllyedhet.

2013. nov. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában havi egyszerit ítélnek meg nekik.

Gyámhatóságon/bíróságon kérvényezheti.

2013. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Ő az a nagymama, aki azt mesélte a lányodnak, hogy nem te vagy az anyukája?
2013. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt anyósomnak sokáig nem jutott eszébe, hogy látni szeretné az unokáját. Mikor hirtelen jelentkezett és követelte, hogy elviszi, az eltelt időre hivatkoztam, amióta nem találkoztak, így nem engedtem, hogy elvigye. Felajánlottam, hogy az otthonunkban meglátogathatja, és ha erre hajlandó, akkor pár ilyen zökkenőmentes alkalom után el is viheti a fiam. Ő gyámhatósághoz fordult, ahol ugyanezt a lehetőséget vázolták fel neki. Vagyis a nagyszülőnek nem csak joga, hanem kötelessége is lett volna tartani az unokával a kapcsolatot. Mivel ennek nem tett eleget, a jogokat is elveszítette. Vagyis meg kellett volna küzdenie érte, de annyira sajnos nem volt fontos az unoka, hogy erre hajlandó legyen.

Nem tudom, nálatok mióta nem találkozott a gyerkőc a nagyival, de nézz utána a jogszabályoknak. Meg fogsz lepődni, mennyi minden van, amivel nem vagyunk tisztában. A nagyinak is érdemes lenne megmutatni.

Ha jól tudom pl, ha a másik fél a megítélt láthatásra nem viszi el a gyereket önhibájából, azt a napot meg kell térítenie anyailag a gyerek gyámja felé. Tehát nem biztos, hogy a nagymamának érdemes bíróság előtt érvényesíteni a láthatást, mert azzal kötelezettségei is adódnak, nem csak jogai. Jobb lenne, ha megegyeznétek.

2013. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

"

A gyermekkel való kapcsolattartásra mind a szülő, mind a nagyszülő, mind a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult.

"


A nagymamák már csak ilyenek! Látni akarják az unokájukat, hogy az ex-menyüket lehessen "vele vegzálni".

Véletlenül sem azért, mert hiányzik nekik! Hiszen a kérdezőtől azt is megtudtuk, hogy nem szeretik.


(Kár, hogy a kérdés egyáltalán felmerült, mert a gyerek érdekében én speciel nem tiltanám...)

2013. nov. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen létezik nagyszülői láthatás is.


"Ha jól tudom pl, ha a másik fél a megítélt láthatásra nem viszi el a gyereket önhibájából, azt a napot meg kell térítenie anyailag a gyerek gyámja felé. Tehát nem biztos, hogy a nagymamának érdemes bíróság előtt érvényesíteni a láthatást, mert azzal kötelezettségei is adódnak, nem csak jogai. "


Ilyen pedig nincs még az apának sem kö6telező élnie vele, nem hogy egy nagszülőnek.

2013. nov. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Szerinted ki akarna látni kapcsolatot tartani egy olyan gyerekkel akit nem szeret?csak azért Téged vegzáljon:)))Mert én tuti nem idegesíteném magam egy gyerekkel,akit a hátam közepére sem kivánok.Örülj neki keresi,ha te utálod az a te bajod,de ne a gyereket foszd meg attól a nagyi kényeztesse.
2013. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Akkor ez most a tegnapi kérdés fordítva feltéve? :D

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__nagyszulo..

2013. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
igen ez az! :DDDD nem bírja ki a drága nagymama hogy nem fogják neki odaadni az unokát csak úgy :DDD viszont!!! itt végre beismeri hogy csak a menyét akarja vele csesztetni és NEM is szereti az unokáját!!!!!! VÉGRE KIMONDTA !!!!! SOSE fogod megkapni REMÉLEM!!!!
2013. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
most amúgy vagy van egy baromi okos beépített kérdező aki látja hányan rácuppanunk a témára és pörög az oldal??? vagy tényleg van egy ennyire buta nagymama ????:DDD
2013. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!