Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan gyozzem meg a szuleim?...

Hogyan gyozzem meg a szuleim? Ti mit mondanatok a szuleiteknek?

Figyelt kérdés

Arrol lenne szo,hogy egy baratnommel megbeszeltuk,hogy talalkozunk egy hotelben nyiregyhazan nagyon regen lattuk egymast es baromira hianyzik mar, ezert talaltuk ki ezt. A gond csak az,hogy nem tudom,hogy meggyozni a szuleim,hogy elengedjenek es elvigyenek,mert eleg messze van innen 3 ora hossza az ut, szoval kellene vmi hatasos szoveg,tanacs,hogy beleegyezzenek.:/ Amit en talaltam ki az szerintem eleg gyenge es nem egyezzenenek bele.:///

Szoval varom a tanacsokat! Koszonom! :)



2013. dec. 8. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudunk semmit! Hány évesek vagytok? Milyen nemű vagy? Milyen barátság ez? Miért pont Nyíregyházán? Miért hotelben? ...stb....
2013. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
15 evesek vagyunk,lany vagyok.Azert pont nyiregyhazan,mert szegedre nem tud el jonni.Legjobb baratnok vagyunk.Es azert pont hotelben,mert karacsony elott tesojaval megy pihenni egy wellnes hotelbe ezert gondoltam,hogy ott jo lenne talizni.
2013. dec. 8. 21:29
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát én sem furikáznám a 15 éves lányomat 300 kilométerre egy szállodába barátnőzni. Bocs, hogy nem tudok támogató hozzászólást írni, de felnőttként egyet kell értsek velük.
2013. dec. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem vagytok gazdagok, akkor így karácsony előtt 2 héttel tuti nem fognak időt és pénzt áldozni arra, hogy te egy távoli hotelben barátnőzz. Szerintem ne is éld bele magad.
2013. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Mondd el nekik, hogy nagyon hiányzik már neked a barátnőd, és ha kell többet segítesz a házimunkában, még jobban odafigyelsz a tanulásra, csak engedjenek el. Esetleg kérd ezt karácsonyra :)
2013. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
nem tudnátok skype-on beszélgetni? Én sem hiszem, hogy elvinném a lányomat.
2013. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

Szomorú, hogy itt pár szülő így áll hozzá. Azért bele kéne gondolni mélyebben, karácsonykor jó lenne a szeretteinkkel találkozni és az nem merül ki a családban, az embereknek más szerettei is vannak. Lehet a szülők már elfelejtették, hogy milyen rossz sokáig nem látni egy testvérnek számító barátnőt. Biztosra venném, hogy Ti elmennétek a barátnőtökhöz, ha annyira hiányozna... (nem, nem gyerekként így felnőttfejjel, valahogy összehoznátok).

(Sajnos sok szülő csak elköltözik jó messze, aztán b@xik rá, hogy a gyerekének hiányoznak a régi barátok. (Aki lepontoz annak fáj az igazság).


Kérdező:

Ki hol lakik? Hol Te hol a bnőd? Félúton nem lehet talizni? És, ha ezt kérnéd karácsonyra? Nincs ismerős aki busszal-vonattal arrafelé jár és elkísérne? Barátnőd nem tud elmenni hozzád?

2013. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
MÁV
2013. dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7# Tenyleg olyan mint ha tesok lennek,rajta kivul szinte senki nincs akiben megbizom, es mivel nemsokara karacsony jo lett volna talizni.En szegeden lakom, o pedig ukrajnaban, ezert is csak nyiregyhazaig tud jonni.:/ Nekem is eszembe jutott,hogy karacsonyi ajandekkent kernem, es megbeszelem veluk,hogy elvegzek minden hazimunkat meg ilyesmit csak engedjenek el....

Koszonom a valaszod! :)

2013. dec. 8. 22:25
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj, biztos nagyon fontos neked, de gondolj bele, hogy az út maga legalább 3-4 óra autóval, csak egy irányba. Tegyük fel, ráveszed a szüleidet, hogy egyikük számára ez az ideális program egy hétvégén. (Egyáltalán hétvége? Vagy szabadságot is kéne kivenniük?) Ha reggel 8-kor indultok, dél körül értek oda, mert a tiszta útidőn kívül ekkora távnál kellhet pihenő is a vezetőnek. Ahhoz, hogy emberi időben, mondjuk este 9-kor hazaérjetek, el kell indulni délután 5 órakor, azaz a kettő különbségéből adódóan nagyjából 5 órát lehetnétek együtt. Cserébe kb. 15 ezer forint elmenne benzinre, és az egyik szülőd egész hétvégére használhatatlanná fáradna a 8 órás úttól és attól, hogy 5 órát kénytelen valami pláza kávézójában tölteni egy idegen városban.


Értem én, hogy szereted ezt a lányt, de biztos, hogy elvárható a szüleidtől ekkora áldozat? Nem tudtok Skype-on beszélgetni? Néha a józan észre s érdemes hallgatni, nem csak a vágyainkra. :)


3-as

2013. dec. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!