Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek nem viszem semmire, és...

Félek nem viszem semmire, és Anyukám csalódni fog bennem. Mit tehetnék? (18/L)

Figyelt kérdés

Nagyon megvisel a továbbtanulás gondolata, azért rengeteget sírok mostanság. Annyira elveszettnek érzem magam, egyáltalán nem tudom mihez kezdjek.

Először is a jegyeim egyre inkább romlanak, pedig tanulok, de valahogy még sincs meg az eredménye. Ennek következménye, hogy egyre inkább egy olyan hülye, kis senkinek tartom magam, aki majd az érettségit sem lesz képes elvégezni. Anyukám erre még rátesz a lapáttal, mert állandóan felemlegeti a továbbtanulást. Na meg, gyakran hajtogatta, hogy nekem muszáj egyetemre mennem, mert csak én lehetek az egyedüli gyereke(hármunk közül) akire, majd büszke lehet, hogy vmit is lerakott az életben( kiskorom óta ezt nevelte belém- ezért mindig is megakartam neki felelni)! Azonban mégis, hogy tanuljak tovább 3-4 jegyekkel, ilyen nyomorék tudással? Mondjunk szerintem már kezdi Ő is beismerni, hogy feleslegesen hisz bennem. Kész röhej, ráadásul az égadta világon semmi nem érdekel! Nincs egy olyan szak, olyan munka amibe eltudnám képzelni a jövőmet.

Félek, mi lesz velem, lehet csöves leszek, vagy mehetek majd az utcára seperni! Teljesen tanácstalan, biztos mindenki csalódni fog bennem, és majd évekig hallgathatom a családomtól, hogy nem vittem semmire és, hogy mekkorát csalódtak bennem! Nem akarok a gimi közelébe se kerülni már többet!

Mit csináljak?


2013. dec. 17. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy igy állsz a dolgokhoz, eleve beteszed a fejedbe, hogy te semmire sem vagy való.Változtass a gondolataidon és küzdjél a célok eléréséért.Menni fog, ne csüggedj!
2013. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél ki egy kis szabadidőt és ne jelentkezz rögtön egyetemre.

Végezz el egy szakmát és közben nézegesd a szakokat hátha találsz valami neked tetszőt.

Addig is kapnátok családipótlékot és mégsem ülnél otthon, na meg egyetem mellett szakmával könnyebben kapnál melót is :)

(na meg azt tartsd észben, hogy nem kell diploma ahhoz, hogy boldogulj az életben)

2013. dec. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocs hogy off olok de én 25 évesen érettségiztem le estin addig nem mertem ugyanezt gondoltam magamról hogy nekem ez ugyse menne de aztán láttam másoknak is sikerült akkor nekem miért ne menne
2013. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Tudom változtatni kéne a hozzáállásomon, de nehéz. Egyébként gondolkoztam az 1 év kimaradáson és a munkán de az a baj, hogy valahonnan el kéne indulni, én meg még azt se tudom, hol kezdjem. Ráadásul kapcsolatok nélkül ,nem vesznek fel sehova!

Egyébként mindenki azt mondja, hogy könnyű, és nagyon egyszerű az érettségi :(. Persze biztos utólag visszanézve az, de nekem egyáltalán nem tűnik annak.

2013. dec. 17. 21:54
 5/14 anonim ***** válasza:

Valóban nem nagy cucc az érettségi :) én idén estem át rajta, azóta már az első vizsgaidőszakomat "élvezem".

Ha lelkiismerettel tanulsz és nem vagy figyelmetlen mikor írjátok, akkor a minimum jegy amire számíthatsz az amit órákon is összehoztál.

Egyébként a felvinek van pontszámító kalkulátora, azzal végig játszhatod, hogy bizonyos szakokon mennyi pontod lenne és összehasonlíthatod az előzőévi ponthatárokkal.

Hátha megtetszik valami a böngészés közben.

2013. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Depresszió tipikus tünetei. Nem ártana kicsit elbeszélgetned egy pszichológussal.
2013. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Ez a megfelelési kényszer akkora egy hülyeség, mint a ház...

Légy önmagad, ne másnak akarj megfelelni, hanem magadnak. Gondolkodj el azon, mit csinálnál állandóan, hogy ha a pénz nem számítana. Ha erre a kérdésre annyi lenne a válaszod, hogy pihennél, lustálkodnál, akkor csak sok a benned felgyülemlett stressz, és kell egy kis idő, hogy összegyűjtsd a gondolataidat és élvezd az életed, ha az, hogy világot látnál, akkor tanulj nyelveket utazz el jó messzire, valami szép helyre, tökmindegy milyen állást vállalva, aztán utazz minél több helyre. Ha pedig van konkrét terved, célod...csak az érdekeljen és csak azért harcolj, küzdj, hogy azt elérd. Nem mindenkinek kell egyetemre menni, és attól még, hogy nem mész egyetemre, lehetsz valaki. Mit ér az egyetem ,ha valami olyasmit csinálsz, ami nem érdekel???

És ugyanúgy tele van a világ egyetemet végzett munkanélküliekkel, sokkal több esélyed nem lenne munkát találni, mintha csak inkább egy szakmát tanulnál ki. A vágyaidat és a céljaidat kövesd, és akkor igazán boldog és stresszmentes életet élhetsz. Mert ha eléred a céljaidat, az mindennél többet ér.

2013. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is (tudom közhely de) nem a szüleidnek kell megfelelned hanem saját magadnak! Ez a megfelelési kényszer akkor hülyeség.Anyukádnak inkább bátorítania kéne, ez nem a te bűnöd hanem az övé!!!Azt írtad a gimi közelébe se akarsz kerülni. Most eszedbe ne jusson abbahagyni!Most még emlékszel, a 9,10,11-ikes tananyagra, lehet azt hiszed hogy nem, de majd érettségi előtt, át fogjátok ismételni, és sokkal könnyebb lesz!Az érettségi miatt ne izgulj, persze nehéznek tűnik, de a 3-as 4-es jegyek nem annyira rosszak, nálunk azok is leérettségiztek akik alig-alig mentek át, épphogy kettesekkel.Ha nekik sikerült neked simán fog!Ha nincs semmi ötleted a jövődet illetően akkor, el lehet menni pályaválasztási tanácsadásra. Én is voltam anno.Amúgy az iskolába úgy tudom kell lennie iskola pszichológusnak.Ha nagyon nem bírod már a sterszt hozzá is elmehetsz beszélgetni egyet.

De az érettségi miatt tényleg ne izgulj.Olyan hülyék képesek leérettségizni hogy az hihetetlen... Szóval a 3as 4es az nem rossz!

És sok sikert az érettségihez!!!Menni fog az hidd el! :)

2013. dec. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az az egy gond, hogy sajnáltatod magad, ahelyett hogy fejlesztenéd és megtalálnád azt az egy dolgot ami érdekel és tudnád jól csinálni. Ha nem fog menni, akkor is találhatsz munkát a következőkből: gyári betanított munkás, mekis eladó, pultos, portás, gondnok stb. Egyiket se ajánlom.
2013. dec. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az érettségi tényleg marhakönnyű. Töri: ha van egy atlaszod megvan a 3as bennevan hozzá minden. Matek: összeadsz 1-2 számot már nembuksz meg, Magyar: improzol mindenféle hülyeséget azt 3as heló. Magyarból aznap tudtam meg szóbeli tételeket és mégis jólett pedig abból mindig 2es voltam(nekem matek fizika ment jól, mérnökin vagyok most). Nézd végig felvin a szakokat hátha érdekel valamenyik, és gyúrj rá:)
2013. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!