Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg anyámnak,...

Hogyan mondjam meg anyámnak, hogy menjen el egy AA gyűlésre, anélkül, hogy megbántanám? Illetve hogyan vehetném rá, hogy el is menjen?

Figyelt kérdés
Azthiszem anyám alkoholista. Nem olyan alkoholista, hogy mindennap a kocsmából kell összekaparnom vagy ilyesmi, hanem csak esténként iszik általában be is rúg. Olyankor elviselhetetlen, teljesen megkattan és egyszerűen szépen, módjával nem lehet kezelni, mert mindenkibe beleköt, mondja az ostobaságait. Mindig másra hárítja a rossz döntéseit. Vagyis inkább csak rám mivel csak én vagyok itthon. 2 bátyám már elköltözött, ritkán szoktak átjönni, a harmadik bátyám meg dolgozik, szóval őt se tudja érzelmileg bántani. Tudom el kellene költöznöm, de nem tudok hova és miből. Se munkám, se képzettségem így meg munkát se fogok kapni. Sajnos egyedüli lányként ráadásul a legkisebbként nem kaptam annyi szeretetet gyerek koromba, hogy egy végzettség nélküli, érzelmileg labilis nő lettem. Apám meg ezt a helyzetet nem is nagyon akarja kezelni, sőt le is szarja. Meg észresem veszi, hogy anyám kezd bekattani, néha feljön anyámnak azaz ostoba gondolata, hogy biztos lehallgatnak. Csak nem értem, hogy ha le is hallhatnának akkor miért? Nem tudunk ilyen nemzetbiztonsági titkokat ami amiatt lelehetne hallgatni. Mostanában meg egyre rosszabb a helyzet... és el szeretném küldeni egy ilyen AA gyűlésre. Csak sajnos igazán makacs ember meg mindenre talál kifogást szóval szeretnék tanácsokat kérni, hogy először is, hogyan mondjam meg neki, hogy el kellene mennie egy ilyen gyűlésre anélkül, hogy ezzel meg bántanám. Meg ha józan akkor semmiképp nem akarom elrontani a kedvét mert akkor azzal az én egész napomat elrontom vele. Kérlek segítsetek mert már nem bírom, az utolsó két alkalommal is gondolkodtam, hogy talán a Dunába kellene ugranom és akkor ez a szörnyű érzelmi kínzás megszűnne, anyám meg rájönne, hogy most Ő volt a hibás. Úgy megszeretném neki mutatni, hogy milyen szenvedést okozott nekem az elmúlt 20 évben. De sajnos ez az öngyilkosság gyenge dolog, én meg nem vagyok gyenge ember, de ez már nekem is sok.

2013. dec. 19. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg vedd fel hogy milyen amikor be van rúgva és mutasd meg neki mikor józan, ha maradt még egy kis esze akkor tudni fogja mit tegyen. Te pedig tanulj, tegyél le egy okj-s képzést és lépj ki ebből a családból, éld az életed.
2013. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudom hogy közhelyes, és semmire nem mész vele, mint általában minden alkoholistát beleértve, de józanul mondhatod neki amit akarsz, azt legalább meghallja ha akarja ha nem. Az meg hogy kinyírod magad, azért lenne butaság mert sok minden van még előtted hiába sz*r a helyzeted, én sem vagyok tanult hiába van 2szakmám, kb a papírokkal a s*ggemet törölhetném. már 1 éve itthon ülök munka nélkül, és egyáltalán nem tudom mihez kezdek a következő hónapban.. Annyi szerencsém van hogy itthon lehetek és nem raktak még ki.

Srác nincs az életedbe? Lehet ismerkedned is kéne hogy ne mindig Anyádat hallgasd, mert abba tényleg tönkre lehet menni.

21/F

2013. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, már gondolkoztam azon, hogy fel kellene venni, de nagyon erőszakos tud lenni részegen szóval biztosra veszem, hogy kivágná a kezemből a kamerát. :S

-

Nincs barátom, pont anyám miatt, mert ahányszor összejöhettem volna egy fiúval mindig eszembe jutott, hogy nagyon problémás életem van, anyám miatt és nem akarom ezeket a problémákat még másra is áthárítani.

2013. dec. 19. 17:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezheted részegen is dolgokról, ha olyan hogy olyankor lehet egyáltalán beszélni vele, jó pillanatban elkapva még őszintébb is lehet. De a lényeget józan állapotában kell elmondanod. Már csak azért is, mert amit részeg állapotában mondasz neki azt részben vagy egészben elfelejti reggelre. Ne foglalkozz azzal hogy megbántod. Ez annál súlyosabb dolog, hogy finomkodni lehetne vele, és még jobb is ha érzékeli a súlyát. Más kérdés, hogy mennyi hatása lesz rá.
2013. dec. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nehéz dolog megmondani neki mert utána tudom, hogy az én hibáimat fogja sorolni és nem magába nézne.
2013. dec. 19. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Kis esélyed van csak rá, hogy bármit el tudsz érni anyádnál. Mivel a környezete normális, ezért biztosak lehetünk benne, hogy magától is tudja, hogy nem szép dolog alkoholistának lenni. Neki kellene dönteni, hogy változtat, de amint tapasztaltad, esze ágában sincs.


Hogy biztatót is mondjak, tudok esetről, amikor alkoholista külső körülmény hatására letette a poharat egyszer s mindenkorra. Itt is ő saját maga döntött, de szemben a tipikus alkoholistával, akit valójában egyáltalán nem érdekel a másik ember sorsa, ez esetben mégis egy gondoskodásra szoruló gyerek miatt történt így.


Fogd fel úgy, hogy utolsó kísérlet, ha anyád agresszív is lesz, csak egyszer fog ez megtörténni. Készíts egy kulcsot a szobád ajtajába, hogy be tudj zárkózni.

2013. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap már bezárkóztam a szobámba, csak verte az ajtót... Megpróbálom valamikor a közeljövőbe beadagolni neki, de nem hiszem, hogy majd pont rám fog hallgatni, de ha talán át érezné, hogy én mit érzek ilyenkor akkor talán meg is gondolná. Na de majd lesz valami.
2013. dec. 20. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyelj!

anyud erös nö.Hidd el,én is az vagyok.Van akaratom,amit kivetítek bizonyos keretek között.Láss csodát karácsony van engedtem....

Èn voltam az új évi fogadalmas.Komolyan gondoltam.Figyelj van állasod barátnöd,nem tudom meddíg ha így folytatod!

Àllj a sarkadra.Mondj nemet .Elözször nem fogja elfogadni.Akkor megint.Aztán jön a hiszti.Engedd el a füled mellett.Na ez lesz a legnehezebb.....Aztán mennj utdra.Puszild meg,mond,hogy szereted de van saját életed.Hidd el megfogja érteni.Ö fog hozzád menni.

2013. dec. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!