Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezdhetnék új életet?

Hogy kezdhetnék új életet?

Figyelt kérdés

Kiskoromban a szüleim sajnos nagyon elvették az önbizalmam, és ez tart még most is. Állandó volt otthon a lelki és a fizikai terror. Apukámnak sajnos nincs minden rendben az idegeivel, úgy vezeti le a feszültséget, hogy fenyegeti az egész családot. Amikor kicsi voltam, anyut nem üthette meg, mert elhagyta volna, a húgom baba volt, ezért akkoriban mindenért én (4-5 éves) kaptam.

Egyszerűen azzal szórakozott, hogy megalázott, megütött, és nevetett, ahogy féltem. Szerinte a gyereket csak ütve lehet jól nevelni. A gond csak az, hogy már nem vagyok gyerek, és még mindig ezt az elvet vallja.

Állandó anyagi gondjaink voltak/vannak, úgyhogy mindig talált valamit, amiért okolni lehet.

Jelenleg kollégiumban lakom, nagyon ritkán járok haza, kevesebbszer, mint havonta. Sajnos a körülmények rosszabbak, mint otthon (néha napján fűtenek, nincs melegvíz, kosz van, hétvégente a mosdóban mosom a ruháim, hiába takarítok én is meg a takarítónő is). Gyakran nincs mit ennem (ha mégis, az olyan is), ha a barátom nem segítene, már éhen haltam volna, mert apukám szerint nincs keret az etetésemre. (A lényeg, hogy az ő haverokkal való külföldi utazgatásaira van, és egyéb dolgaira van.)

Egyetemre járok, sajnos nem arra a szakra, amit szeretnék, hanem amit a szüleim akartak, mert szerintük anyagilag ez jön ki jobban. Gimnáziumban kitűnő voltam, most meg több tárgyból is rettegek, hogy nem fogok átmenni.

Apukám nem hajlandó dolgozni, még csak munkát keresni se (még 10 éve van nyugdíjig), és állandóan zaklat, hogy illene dolgoznom, nehogymár ők tartsanak el.

Egyetem mellett nem tudok munkát vállalni, mert minden hétköznap estig vagyok, reggel korán kezdek, hétvégente pedig tanulok plussz házimunka.

Egyedül lakom a koleszszobában, mert a szobatársam átköltözött. Nem jelentette be a vezetőségnél, így a kulcsot nem kellett leadnia.

Azzal szórakozik, hogy amég én suliban vagyok, koszos cipővel összejárkálja a talajt, cigizik az ágyamon (minden csupa hamu, és bezárja az ablakot, úgyhogy mire este hazajövök téli hidegben tárt ablakok mellett kell ülnöm, hacsak nem akarok megfulladni), szétdobálja a holmim, megeszi a kajámat a hűtőből, múltkor vmit keresett a cuccaim közt....

Sajnos jelenteni nem tudom, nincs bizonyítékom. Azt sem tudom, mi baja, nem voltunk rosszban.

Ha nem sikerülnek a vizsgáim, nem mehetek haza. A kollégiumból ugye elküldenek, pénzem nincs, a barátom nem tud befogadni.

Hogy tudnék mindezek ellenére boldog és pozitív maradni?


20l


2013. dec. 27. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe átgondolnám a halasztást, egy évet halasztanék, ha megoldható, és keresnék munkát. Illetve talán, ha szerencsés vagy megpróbálhatod a tanulást hétvégén kicsit visszavenni és alkalmi munkát vállalni egy kisboltban...de új szobát biztos kérnék a koleszben, mert az nem állapot.
2013. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Sajnos így is nagyon rosszul tanulok, félek, csak rosszabb lesz, ha kevesebbet fogok.

Halasztani csak akkor tudok, ha megvan minden vizsgám.

Már gondoltam rá, hogy kimegyek a barátomhoz külföldre (Németország). Nemrég volt eljegyzésünk, néha-néha az esküvő is szóba kerül, de mivel nincs végzettségem, nem kapnék munkát, azt meg nem várhatom, hogy ő tartson el.

2013. dec. 27. 18:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolom fontos neked az iskola, de ha nem akkor tegyél le egy gyorstalpalót, pénzbe kerül, de én rohannék külföldre a helyedben, mert valljuk be, nagyjából csak szenvedsz itt.
2013. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A barátom szeretné, ha egyetemet váltanék, és távúton tanulnék. Így együtt élhetnénk, és munkát is vállalhatnék tanulás mellett.

Csak nem tudom, mihez kezdjek a szüleimmel.

Mindig mondják, hogy ők adnak enni, ők tartanak el.. Ami igazából nem igaz, mert anyagilag a barátom tart el (hogy mennyire nem szeretem ezt a szót, bárcsak dolgoznék már).


Nyáron próbálkoztam diákmunkával, de sehová sem vettek fel, mert kisvárosban élek, mindenhová az ismerősöket nyomják.

Mint utólag kiderült, anyunak két helyet is ajánlottak a kolléganői, hogy szóljon nekem róla, de nem tette, csak miután betöltötték, mert akkor lett volna pénzem...

2013. dec. 27. 18:24
 5/10 anonim ***** válasza:
A szüleiddel ne foglalkozz, ha be jön neked az élet meg fogják bánni szerintem az egészet. Amúgy megírod, hogy merre van a koli? Hátha közel vagy és tudok segíteni
2013. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Magyarország. Közép-Szlovákia.
2013. dec. 27. 18:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát igen az egy picit messze van. Azért remélem jól döntesz majd.
2013. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerős picit a történeted.Sajnos nekem mind2 szülő hasonlóan "szeretetteljes" volt.Túl lehet élni.Viszont nagyon fontos,hogy törődj magaddal,mert ezeknek az emlékeknek sajnos nyoma marad.Főleg ha a lányt az apa bántalmazza.Szerencsés lenne, ha elvégeznéd az egyetemet.Vagy a mostanit,de főleg inkább azt amit szerettél volna eredetileg.
2013. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szeretek tanulni, szorgalmas vagyok, de a mostani egy rémálom sajnos.

Szívesen váltanék, de mindenhez pénz kell, nekem az meg gyakran ennivalóra sincs.

2013. dec. 27. 18:45
 10/10 anonim válasza:
Kérlek megírnád, hogyan is alakult a sordod?
2021. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!