Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok, de az anyám...

19 éves vagyok, de az anyám elveszi a karácsonyra rokonoktól kapott pénzem, a születésnapi szintúgy A ballagási pénzem, több mint 100ezer, szintén elvették a szüleim 'kölcsön' viszont nem láttam azóta se. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
(decemberben volt a szülinapom, ma ötven ezremet vette el, összvissz talán 30 ezret hagytak meg a ballagási pénzemből nyár elején.

2013. dec. 29. 22:35
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
76%
keress munkát, költözz el. Jobbat nem tudok
2013. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
89%
Hogyhogy elveszi???Nem adod oda és eldugod a szobádban/beteszed bankba.
2013. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 piriiiiii ***** válasza:
85%
Milyen indokkal veszik el?
2013. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
74%

Dugd el a pénzt alaposan legközelebb.

Ne mondd meg mennyit kaptál.

Legalább hasznos dolgokra megy el a pénz?

Gondolom rezsi stb. Nem?

2013. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
73%
Ezt velem is megcsinálták. Amikor 16 évesen elmentem nyáron dolgozni tőlem is elvették a megkeresett pénzemet, ráadásul az egészet. Egy nadrágra valót se hagytak. Én azt csináltam, hogy minden nap elmondtam nekik, hogy ez mennyire rosszul esett. A következő nyáron már nem vették el.
2013. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Elég komplikált a helyzet, mivel már nem otthon élek, hanem debrecenben vagyok albérletben, hetente járok haza. De akkor is az az én pénzem. Szerintem muszáj elmondanom neki, hogy tudja mennyi kell 'visszaadnia', de úgy se lesz az enyém. Hát semmilyen indokkal, 'van neked pénzed' vagy 'kölcsön vettem ennyi meg ennyi pnzed'...sose látom viszont. A ballagási pénzemért egész nyáron güriztem, hogy adják vissza, megjegyzéseket tettem, stb, semmi.
2013. dec. 29. 22:49
 7/48 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem viszed magaddal a pénzed, vagy tartod számlán?
2013. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
96%
Én szülő vagyok,-de ez nagyon dúrva,-ha kölcsön akkor azt a következő hónapban illik visszaadni(minden felnőttnek lehet anyagi gondja)de ezt egy hónap alatt illik rendezni.Elvenni semmiképp nem lehet,max kérni.Ez nem jó példa,ha teheted rakd a pénzed bankba,ne tartsd otthon,maximum valamennyivel be szállsz néha a családi kasszába ha kérik,de nekem még ez is idegen,míg a gyerekem itthon van én gondoskodom róla.
2013. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Nincs anyagi gondjuk, az a legrosszabb, jól élünk. Azért veszik el csupán, hogy ne nálam legyen, hanem ők szabályozhassák be mennyit költök, ne tudjam arra költeni amire akarom (nem költeném hülyeségekre)
2013. dec. 29. 22:57
 10/48 A kérdező kommentje:
A 'kölcsönvett' 100ezerre annyi volt a magyarázat: 'nekünk nem volt itthon készpénzünk és kellett erre meg arra a pénz'
2013. dec. 29. 22:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!