Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok, de az anyám...

19 éves vagyok, de az anyám elveszi a karácsonyra rokonoktól kapott pénzem, a születésnapi szintúgy A ballagási pénzem, több mint 100ezer, szintén elvették a szüleim 'kölcsön' viszont nem láttam azóta se. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
(decemberben volt a szülinapom, ma ötven ezremet vette el, összvissz talán 30 ezret hagytak meg a ballagási pénzemből nyár elején.

2013. dec. 29. 22:35
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, te ezt írtad utoljára: "Ha ilyet tennék, nem mondanék el neki ilyesmit, hogy mennyit kaptam, vagy hol a pénz, akkor abból hatalmas nagy konfliktus lenne. (szerintem értelmetlenül...)"


Döntsd el, hogy panaszkodni akarsz, VAGY tenni magadért.


Ha csak panszkodsz, akkor ne rabold az erőmet és az időmet, ha tenni is akarsz, akkor leírtam szép hosszan, nem is olyan régen, hogy mit tegyél. A konfliktusokat fel KELL vállalni! Főleg azokat a konfliktusokat, amelyek azért robbannak ki, mert te felnőtt merészelsz lenni, és ki merészelsz önmagadért állni.


Senkitől sem vehetnek el pénzt az akarata ellenére, ha nagykorú, büntetlenül. Ha pedig kiskorúként szenveded ezt el, akkor a szüleid úgyszintén felelősek ezért, csak más kategóriában.


Szép napot! :)

2013. dec. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Vajon megéri a pénz az ekkora konfliktust? Ha így felháborodnék ezen, elveszteném őt, még megfontolom mi a prioritás, de ez így nem mehet tovább, az igaz.
2013. dec. 30. 11:18
 33/48 anonim ***** válasza:
84%

19 evesen nem lehetsz ennyire nyämnyila.Ne is haragudj, de te sem teszel erte, hogy ez ne igy legyen.

Ami az en penzem, az nyilvän mindig nälam van.Senkinek nem tarozok beszämoloval, hogy mennyi van.

Az elöttem irok adtak tanäcsokat, hogy hova menj a penzeddel. Bank. Onnan nem vehetik el.

2013. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
31%

Nem, itt a nagy 19 éves kérdezőnk tudjátok miért nem vállalja a konfliktust és balhét? Mert apuci és anyuci megvonná tőle a pénzt és ünnepi ajándékokból nem élne meg.


Ezért is tettem fel a kérdéseket amire persze nem válaszolt.

A megélhetésed ott ki fizeti, az albérleted ki fizeti, az iskoládat ki fizeti.


Itt a gyerek csak azt írja, hogy jól élnek nincs szükségük arra a pénzre. De lehet most már megterhelő a kisfiúkat más városban eltartani?

Na nehogy már a szülőnek kutya kötelessége a gyereket eltartani 18 éves kora után, de a gyereknek csak jogai vannak, kötelességei már nem a szülő felé?

Tudjátok a 18 éves kor betöltése nem azt jelenti, hogy onnantól a szülő nem szólhat bele semmibe.

2013. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
Igen, ők tartanak el, ebben igazad van, de szerintem ezt nem a rokonoktól kapott pénzemből kellene megtenni, ha másból is simán menne (higgy nekem, ismerem az anyagi helyzetünket) Amikor bejelentettem, hogy az egyik héten munkát kerestem, szintén én voltam a rossz, mert hogy ők majd eltartanak én meg csak a tanulásra koncentráljak az a legonfotsabb (tanulni se azt tanulom, amit én akarok, hanem ami nekik tetszik, hogy legyek) nem tudom mit kéne még tennem, hogy elfogadjanak.
2013. dec. 30. 11:40
 36/48 A kérdező kommentje:
Államin vagyok, az iskolám nem kerül pénzbe.
2013. dec. 30. 11:41
 37/48 anonim ***** válasza:
78%

Az iskolád nem kerül pénzbe, de csak eszel valamiből meg fizeted az albit.

Én azért kiverném a hisztit a pénzemért. Amúgy 19 évesen csak van önálló bankszámlád, ha nincs bemész egy bankba és csináltatsz, aztán az ajándékpénzeket beteszed szépen betétbe, így a szüleid nem tudják elkérni elvenni. Megmondod hogy félreteszel a jövődre és kész.

2013. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
75%
Ne bíznak benned h elveszik?Ha lesz kereseted azt is elveszik,vagy mi?!Am meg kétlem azt,h ha nem mondod meg nekik a valós összeget mennyit kaptál,akkor megkérdezik akitől kapod...akkor meg magát hozná kellemetlen helyzetbe anyud,v apud..
2013. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
81%
Tudom, hogy nehéz szembeszállni a szülőkkel, de ezt nem lehet konfliktus nélkül megoldani, hacsak nem akarod, hogy 30éves korodban is felügyeljék, hogy melyik tusfürdőt veszed meg...
2013. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
87%

Te is tudod, hogy ez nem a pénzről szól, hanem a kontrollról.

Amit csinálnak, az abszurd. Ráadásul, ha attól félsz, hogy emiatt elveszíted az anyukád, ott már érzelmi zsarolás is van.

2013. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!