Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok, de az anyám...

19 éves vagyok, de az anyám elveszi a karácsonyra rokonoktól kapott pénzem, a születésnapi szintúgy A ballagási pénzem, több mint 100ezer, szintén elvették a szüleim 'kölcsön' viszont nem láttam azóta se. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
(decemberben volt a szülinapom, ma ötven ezremet vette el, összvissz talán 30 ezret hagytak meg a ballagási pénzemből nyár elején.

2013. dec. 29. 22:35
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ mennyit adsz bele a közösbe. Ha 10-20ezer forintot akkor határeset. Ha semmit akkor jogos. Btw jó világ van ha 50ezret kap az ember szülinapra :D én a tizedét szoktam
2013. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
9%

Igaz, hogy nem helyes a módja annak, ami történik, mert ezért úgy érzed, hogy elveszik Tőled a pénzedet, viszont ennél biztos sokkal nagyobb összeget költenek a szüleid albérletedre, sulira, stb., biztos szükségük is van rá, csak ezt nem mondták így el sajnos. Azt írod, hogy albérletben élsz, másik városban, gondolom tanulsz fősulin, stb. Érdemes lehetne összeírni a havi kiadásokat: Étkezés, albérlet,suli egyéb ktgek, utazás, ruha, telefonktg, stb. Mikor ezeket összeadod, biztos, hogy havi 30-60 ezer forint között van azért amit költesz. Sok embernek a fizetésének nagy része elmegy egy fősulis gyerekére. Ha csak ők fizetik,és nem dolgozol, akkor az tőlük évente 360.000 Ft - 720.000 Ft is lehet amit csak rád költenek.

Szerintem felvethetnél egy ötletet, hogy ha kapsz így plusz pénzt, mi lenne, ha megtartanád zsebpénznek a felét, másik felét pedig szeretnéd hozzáadni a ktg-eidhez. Így felnőttként is viselkedsz, és kis plusz zsebpénzt is megtarthatsz.

2014. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
40%

Előző válaszadó vagyok.

Azt most látom csak, hogy nem vagytok rossz anyagi körülmények között, és dolgozni is akartál menni. Mindenképpen érdemes megbeszélnetek a helyzetet.

2014. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Finoman kérdezz rá, hogy mikor kapod vissza, mert Neked is kellene valamire...

Ha nagyon nem akarják vagy kiakadnak akkor ajánlom a többi ember kommentjét. De sajna amíg ott laksz addig mindegy hogy hány éves vagy, mit csinálsz, az ő "törvényeik" szerint kell élned. :)

Ilyen példa itthon is volt pl, de én nem voltam akaratos, nem is kaptam vissza. Ez sajnos ilyen.

2014. jan. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Előző kommentelő:


sosem kapok pénzt karácsonyra :D

2014. jan. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
75%
Az én anyám majd 3 éve veszi el folyamatosan az árvaellátásomat (22 éves vagyok) és csak annyit ad belőle vissza, hogy a tandíjat tudjam fizetni, és az utazást, illetve heti 1000 zsebpénzt, ami nem jó semmire. Végre átírathattam a pénzem a saját számlámra, még nem kaptam semmit, de már eldöntötte, hogy 20 ezer forinttal kell beszállnom majd havonta, meg mindenfélét magamnak kell majd megvennem. Ez nem is volna gáz, de csak azért kaptam meg a pénzt, mert jelentkeztem főiskolára, és ha netán felvennének, anyám azt hiszi, majd abból, amit nem szed el, én félre tudok tenni az utolsó tanévre eleget (3 évből 2-t tudnék fizetni, az utolsót valahogy meg kell oldanom). Hát pedig nem. Sőt, azt mondta, ami megmarad, szépen elteszi, de egy forintot nem rakott el. Az új pasija nálunk lakik, ő is beszáll valamennyivel, mennek majd nyaralni, magának minden hülyeséget megvesz, én meg le vagyok tojva. A testvérem már elköltözött itthonról, mert nem bírta ezt. Úgyhogy részvétem a Te anyád miatt is.
2014. febr. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
55%

előző:


Ha a te anyád is olyan mint az enyém, sosem fogja visszaadni a pénzedet. Szóval használj bankkártyát, vagy menj el otthonról minél előbb, ha van hová.

2014. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!


Ha gyerekként viselkedsz, gyerekként is fognak veled bánni.


Ha a szülők szeretetét és elfogadását ki kell vívni, ott már rég nagy bajok vannak. Ennél a pénznél sokkal nagyobb bajok. A felnőtté válás nem megy konfliktusok nélkül. Ha ezt nem mered felvállalni, sosem leszel felnőtt. Egész életedben azt a szakmát akarod űzni, amit nem TE választottál? A fizetésedet pedig majd anya osztja be? Férjet is ők fognak választani?


Tudom, hogy nem könnyű, de ha te nem teszed meg a szükséges lépéseket, senki sem fogja. A személyiséged pedig majd egyre jobban sérül, és nem fogsz tudni teljes életet élni. De, ha felvállalod ezeket, a szüleid előbb vagy utóbb kénytelenek lesznek elfogadni, hogy felnőttél.


Ha úgy érzed, hogy ehhez nem vagy elég erős egyedül, keresd fel az egyetem pszichológusát, segíteni fog.

2014. ápr. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!