Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyáékat, hogy...

Hogy vegyem rá anyáékat, hogy ne koliba, hanem lakásba költözhessek?

Figyelt kérdés

Félévkor iskolát váltok és Pestre fogok járni. De mi messze lakunk, több, mint 2 óra az út autóval.

Anya sem rajong a koli ötletéért, de azt mondja, hogy nincs más lehetőség. Viszont van.

A legjobb barátnőm szeptemberben kezdte az egyetemet, és a lakásba, amit kapott a szüleitől még van egy szabad hálószoba. A lakás az egyik legjobb környéken van, minden közel van, biztonságos és a társaság is nagyon jó, már többször voltam itt. Folyton jó a hangulat, mindenkivel jóban vagyok.

Ezt a legjobb barátnőm ma találta ki, mert itt vagyok Pesten és a többiek is örültek.

De nem tudom, hogy vezessem fel a szüleimnek, vagy mit csináljak, hogy beleegyezzenek a dologba.


Szerintetek?



2013. dec. 30. 19:16
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Ja, januárban leszek 17.
2013. dec. 30. 19:18
 2/36 anonim ***** válasza:
60%

Az az igazság, hogy 17 évesen én se engednélek el lakásba, felügyelet nélkül. :/


De ha mégis meg akarod győzni őket, akkor mondd el nekik, amit ide leírtál, hogy hol van, milyen a környék, stb. :)

2013. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
42%
Csak nem Éjjel nappal Budapestet nézel így a téli szünetben??? :D
2013. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
41%
én imádtam a kollégiumot. 14 évesen elkerültem koleszba 5 évet töltöttem igy Szegeden.(13-an voltunk egy szobában, és lánykollégiumrol beszélek) utána, amikor tehettem volna, hogy bejáros legyek, mert csak 50 perc lett volna az utazás, akkoris inkább kollégiumba mentem. :) majd ird meg, hogy a szüleid mit reagáltak!
2013. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagyok benne biztos, de szerintem 18 éves korod alatt bármiféle felügyelet nélkül élned nem is megengedett. Anyudéknak baja is lehet belőle, ha kitudódik. De ha nem is, akkor sem engedném meg én sem az ilyesmit, nem vagy még felnőtt.
2013. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
27%
Én meg inkább engednélek egy normális lakásba, mint egy kollégiumba. A kollégiumok ma már elég gáz helyek.
2013. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

# 2

És ezeken kívül még mit mondjak? Mert nem rajong egyikük sem annyira a legjobb barátnőmért, mert szerintük túl "nagyvilági".


# 3

Nem szeretem.Mert csak abban vannak lakótársak, vagy mi? :D


# 4

Én viszont nem bírnám, ez biztos. Nem szeretném részletezni, hogy miért, mert nem akarok oltogatásokat itt, de a koli tényleg nem nekem való.


# 5

Most is van olyan osztálytársam, aki jelenleg egyedül él (bonyolult, de jól él, nem nyomorban) és nem hiszem, hogy egész Budapesten én lennék az egyetlen. Nem hiszem, hogy akkora ügyet csapnának abból, hogy a barátaimmal élnék.Ennyi erővel mondhatnám azt is, hogy az egyikőjük a rokonom, stb.

2013. dec. 30. 19:43
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok, viszont azt hozzáteszem, tanulni sajnos nem tudtam a koleszban..és ezt annak idején mondtam is a szüleimnek, hogy imádom, de a tanulásra koncentrálni nem tudok.. (van akiknek sikerült, de én nem közéjük tartoztam, mindig csak a kibuvokat kerestem, hogy ne kelljen bemenni a kétorás szilenciumra..) én annak idején elhatároztam, hogyha ha ugy adodik inkább albérletbe menjen a gyerekem, mintsem kollégiumba.
2013. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
71%

Hogy is írtad? A barátnőd lakásába akarsz költözni, mert ott nagyon jó a társaság, folyton jó a hangulat, és mindenkivel jóban vagy...

Az iskolaváltás nem azt jelenti, hogy tanulni mész Pestre?

Vagy csak megihletett az a debil sorozat a TV-ben? (nem jut eszembe a címe, de valami pesti csoportos albérletes a sztori)

2013. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

# 8

Én meg csak úgy tudok tanulni, ha csend van körülöttem és senki nem zavar, egyedül vagyok.Egy koliba szerintem ez szinte kivitelezhetetlen.


# 9

Igen, oda akarok költözni inkább, mint egy kollégiumba.

Attól, mert suliváltás miatt megyek, még érezhetem jól magam.

Perszeee, csak az Éjjel-nappal Budapest miatt írtam ki a kérdést, nem azért, mert azt szeretném, hogy jól érezzem majd magam...

2013. dec. 30. 19:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!