Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan tartjátok a szüleite...

Ti hogyan tartjátok a szüleitekkel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Pl. milyen gyakran hívjátok fel őket telefonon? Ti keresitek őket vagy ők hívnak benneteket többször? Milyen gyakran látogatjátok őket?
2013. dec. 31. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre hetente, két hetente találkozunk. E-mailben és telefonon tartjuk a kapcsolatot napi szinten van egyik vagy másik, mindegy. Akár csak 3 sort írunk egymásnak, hogy volt e valami különleges aznap a munkahelyünkön, milyen jót ettünk, blabla... Tudjuk egymásról, hogy még él a másik. :D

Telefon 2-3 naponta van és fogalmam sincs ki kit hív előbb. Ahogy sikerül.

Egyelőre ez még így megy, mert szerencsés helyzetben vagyunk. Néhány év múlva, illetve ha a párommal komolyabbra fordult a kapcsolatunk, akkor valószínűleg 2-3-4 hetente megyünk majd csak haza.

2013. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Megkérdezhetem, hogy mióta laksz külön és hány éves vagy?
2013. dec. 31. 12:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte minden nap felhívom, az anyám, de apával ritkán beszélek, mert nem vagyunk túl jóban, a szüleim külön is élnek, anyát szinte minden hétvégén meglátogatom, vagy ő jön el hozzám.
2013. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nem megyek haza (hozzájuk) akkor telefonon beszélünk minden nap, ha másnem egy egy percet. Kb 45km csak a távolság így könnyen megoldható a találkozás is. Volt olyan is, hogy csak egy délutánra mentünk a párommal.
2013. dec. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Apával vagy 3 hetente találkozom, akkor nála szoktam aludni 2-3 napot, anyával hetente, két hetente, de mellette 3 naponta kb beszélünk telefonon, általában ő hív, hogy mi a helyzet.. 23/L
2013. dec. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Telefonon csak akkor, ha valami sürgősen kell.

Heti 2-4x e-mail, heti 1x, néha 2x skype. A testvéremmel és a szüleimmel külön-külön.

Egy évben 3x utazok haza egy hétre, ők 2-3x jönnek meglátogatni minket.


Németországban élek.

2013. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, 24 éves. Mostmár a párommal élek, azelőtt az egyetem miatt költöztem fel a fővárosba. Közeli családtag dolgozik itt, ingázik minden héten a szülővárosom és Budapest között (200 km), így én/mi is vele járunk péntek este haza, vasárnap vissza. Erre értettem a szerencsés helyzetet, hiszen ő céges autóval, egyedül jár, mi beférünk, nem kerül egy fillérünkbe se, akkor megyek/megyünk haza hétvégén, amikor csak szeretnénk és tudunk.

Ha ez a helyzet megváltozik, akkor az anyagi vonzata miatt már nem tehetnénk meg, hogy minden héten hazamenjünk sajnos, ahogy mondjuk ha olyan elfoglaltságaink lesznek, vagy komolyabb terveink együtt, akkor sem.

Ennek ellenére nagyon szeretem és nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, úgyhogy nem telik el úgy nap, hogy ne tudnánk egymásról. Szerintem így lesz ez 20 év múlva is. :)

2013. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2-3 naponta szoktunk beszélni többnyire skype-on web kamerázunk mert az ingyen van. Valamikor telefonálunk. Amióta külön költöztem a barátnőmékhez az első 2-3 hónapban minden nap beszéltünk mert hát furcsa volt hogy 22 éves koromig az a tipikus otthon ülő emberke voltam aztán amikor megismertem a barátnőmet már másfél évvel később hozzájuk költöztem mert elég messze laktak és ott találtam magamnak jobb munkát.

Még a barátnőm szüleivel lakunk a barátnőm még tanuló és gyakorlati munkahelyén még nem kap valami sokat. A barátnőm szülei egyáltalán nem kérnek tőlem sok pénzt a háztartásba inkább besegítek nekik a favágásba ha úgy érek rá, meg ha anyósom délelőttös én meg délutános akkor én főzök többnyire.

Tehát azért beadom a részem rendesen nagyon jól kijövök velük. De az sem biztos hogy külön költözünk mert barátnőméknek elég nagy telkük van és van egy kis nyári konyha féleség az udvar másik oldalán így lehet hogy tavasszal azt hozzuk rendbe és hozzácsapunk még 2 helyiséget így lesz egy kis lakásunk kettőnknek. A szüleim is támogatják ezt így legalább ha minden igaz jövő év szeptemberétől már külön kis otthonunk lesz :)

de sokszor járok haza a szüleimhez valamikor egyedül megyek, de legtöbbször jön a barátnőm is. Ő is nagyon kijön a szüleimmel sokszor szoktak elmenni anyámmal vásárolgatni, meg volt már olyan hogy hétvégén a haverjaimmal mentünk el picit bográcsozni meg ilyenek amolyan kan bulit tartottunk a barátnőm meg a szüleimmel ment el valami lovas bemutatóra.

tehát mindenkivel jó a viszony elfogadták hogy elmentem otthonról mivel gyakran látogatok haza mert autóval kb fél óra az út így nincs gond azzal hogy otthagytam őket.

Amikor hosszabb pihenő vagy szünet van akkor több napra is lemegyünk a szüleimhez. Most is karácsonykor ott voltunk. 24-ét anyósoméknál ünnepeltük meg a szentestét, aztán 25-én reggel lementünk szüleimhez és tegnap jöttünk haza.

Ma este a sógoromékhoz megyünk szilveszterezni, holnap meg ha már kellően kipihentük magunkat akkor leutazunk a szüleimhez, meg ha lesz még erőnk akkor tesómékhoz is Boldog új évet kívánni.

Mivel én nem ihatok alkoholt így a vezetés nem jelent problémát.

De gyakran tartjuk a kapcsolatot, minden nap azért nem mert akkor ennyi erővel otthon is lehetnék meg azt sem akarom hogy a barátnőm úgy érezze hogy nem akarok vele lenni meg hazavágyom. Jó elején furcsa volt egy ilyen fajta embernek mint nekem hirtelen elszakadnia a szüleitől. De úgy gondoltam ez így van rendjén mert hát mégis előbb utóbb nekem is ki kell repülnöm a családi fészekből. 24/F Barátnőm 21/L

2013. dec. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Anyával 2-3 naponta beszélünk Skypeon, apa általában pihenő idejében mindennap hív (kamionozik így mindennap van egy kötelező 4-6 órás szünete amikor persze unatkozik) szintén Skypeon, öcsémmel talán havi egyszer ha beszélek mióta megvan a barátnője, előtte vele is heti 2-3x beszéltünk, hugommal meg majdnem mindennap, de csak Facebookon írogatunk egymásnak. Évente egyszer 3 napra megyünk haza a párommal (április végén apa és öcsém szülinapjára) és én még egyszer 2 hétre egyedül (szeptember végén anya és hugi szülinapjára, meg ilyenkor megy a kötelező rokon látogatás).

3000 km-re vagyok tőlük, de már 14 évesen elköltöztem 200km-rel messzebb koliba. Néha nehéz nélkülük, de érdekes módon mióta nem elég Velük sokkal jobb a kapcsolatunk!

2013. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hetente egyszer beszélek anyummal, apuval hetente kétszer telefonon.

Általában ők szoktak keresni, Én 3-4 havonta megyek haza pár napra.

2013. dec. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!