Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem anya nem szeret?

Úgy érzem anya nem szeret?

Figyelt kérdés

ugy erzem anya jobban, vagy csak a nővéremet szereti. ez mar regebben is feltunt :/

pl. mesélnék neki, mindig mond valamit, h miert nem figyel ram. vagy ha elmondom amit akartam, elkezd egybol masrol beszelni es nem mond semmit arra, amit mondok neki. nővéremnek vett csizmat, en a tavalyiba jarok. hiaba mondtam neki, h venni akarok masikat nem ad penzt. noveremnek elrkmlott a laptopja, vett neki masikat masfel heten belul

nekem a szamitogepem mar nagyon lassu, minden baja van. nem viszi el ujra rakatni. neki lett új es jobb telefonja a nyaron, mint nekem.. es hasonlok :( mit gondoltok ? :(

én 15/L , nővérem 17/L



2014. jan. 11. 17:48
 1/7 anonim válasza:

Hát, elég furcsa, az biztos! Esetleg próbálj meg célozgatni arra, hogy ő nem szeret téged, vagy vegyél magadon bátorságot, sőt, nem is kell hozzá sok, hiszen az édesanyád, és megérdeklődöd tőle mindezt. Szerintem nyitott lesz erre a témára.


Egyébként, biztos szeret! :)

2014. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

nem akarlak megbántani, de amiket leírtál azokat így is lehet nézni:

nővéred kinőtte a csizmáját, kellett egy új, neked jó még a tavalyi méreted.

nővérednek elromlott használhatatlan a gépe, ami kell a tanuláshoz, kellett egyet venni, neked még működőképes, majd ha az is elromlik, akkor vesz újat. mert valószínűleg nem milliomos...

2014. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos szeret csak nem magyarázza el a dolgokat.


Öreg hiba.

2014. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

év elején ő kapott új táskát es tolltartot. en nem

fulporc piercinget csinaltatott , adott anya penzt ra neki

en is csinaltattam, az osszesporolt penzembol csinaltathattam...

2014. jan. 11. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy ki mit és mikor kapott vagy nem kapott, lehet pusztán praktikussági és pénzkérdés. Talán nem azt méregeti anyukád, hogy mindketten egyenlő arányban kaptatok-e, hanem hogy mi az amire feltétlen költeni kell.

Ráadásul ha anyukád nagyon praktikus személetű, akkor az is lehet, hogy nem mindig kapsz új ruhát, mert felveheted azt, amit a nővéred kinőtt, de még használható... No ez felnőtt fejjel logikus, gyerekfejjel nyilván igazságtalan.


De hogy igazán szeret-e, inkább a veletek töltött idő milyenségén múlik. AZ nem a legjobb, hogy mondasz valamit és nem figyel. Sajnos sok szülő elfelejti, hogy milyen volt gyereknek lenni, azt gondolja lényegtelen, amit egy gyerek beszél, holott a legfontosabb meghallgatni és válaszolni. Ennek hiányában szépen eltávolodnak egymástól, és egy idő után a gyerek titkolózni fog, mert nem látja értelmét beszélni a szülővel. Millió anya esik ebbe a hibába.


Azt, hogy melyikőtöket szeret jobban, nem lehet az általad említett dolgokból leszűrni. A nővéredet sem hallgatja meg? Meg eleve 2 évvel idősebb, teljesen más dolgai lehetnek, nem állhat mindkettőtökhöz azonosan.

2014. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Miért kéne az ő kinőtt ruháit hordanom??

Ezt soha nem értettem. Ha ő az újat kapja, nekem miért kéne a használtat???

2014. jan. 24. 21:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért talán tényleg előfordul, hogy te a kinőttet kapod néha???

:)


Nos, azért, mert attól, hogy tegyük fel a nővéred hordott egy ruhát egy ideig, az még nem feltétlen van tönkremenve, kinyúlva, elkopva... tehát még hordható igazán. Csak éppen kinőtte. De te rád még jó, így te még hordhatod, nem kell neked külön újat venni, azaz megtakarított x forintot anyukád.

Persze a legtöbb szülő igyekszik minden gyerekének venni, ha az egyiknek vesz. De ha nem milliomos, és be kell osztani, akkor be kell osztani. Manapság annak is örülni kell, ha valakinek munkája van és a legszükségesebb dolgokat meg tudja venni otthonra, és a családnak. És a tesó kinőtt cuccainak továbbörökítése egy lehetősége a spórolásnak. Gyerekkorban tök hamar kinőttekké válnak a ruhák... (Én már régen felnőttem, és bár anyám sem költekezett, volt elég sok ruhám, a legtöbbje még ma is megvan, mert alig volt használva amiatt, mert hamar kinőttem... Csomót felesleges volt megvenni. Ami tényleg alig volt használva, azok el lettek ajándékozva....)

2014. jan. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!