Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a rohadt alkoholist...

Elegem van a rohadt alkoholista apámból?

Figyelt kérdés

Utálom azt az életmódot, ahogy él. Vagy józan és ingerült, vagy be van rúgva és nem tud emberhez méltóan kommunikálni. Igazából az a legjobb állapot, amikor nincs itthon, de akkor is stresszes, hogy mikor jön haza és akkor milyen állapotban lesz és kit fog provokálni. Ha meg itthon van, az is szörnyű, mert levegőt se lehet venni tőle, mert egy diktátor. Eddig anyám úgy ahogy kordába tartotta megalkuvással, de már ő is belefáradt és sokszor az ő pártjára áll, ami azt jelenti, hogy én egyedül maradok vele és az igazságtalanságaival szemben és ez rohadtul sz@r. Gyűlölöm már.

Most is itt totyog órák óta HULLA RÉSZEGEN, nem lehet tőle közlekedni a házban, pisilnem kell, éhes vagyok, szeretnék végre lefeküdni aludni, de nem tudok emiatt a majom miatt, mert ha meglát, akkor kötekszik! Elegem van!!!!!!


Tudom, a költözés a megoldás, de egyelőre ez nem fog menni, mert nincs munkám. Igazából nem is kérek tanácsot, úgyse tud itt rajtam segíteni senki, csak ki akartam írni magamból, mert rohadt ideges vagyok.


Amúgy van itt valaki, akinek a családja besokallt egy ilyen apától? Kiraktátok?



2014. jan. 12. 00:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
OFF: Most ez komoly, hogy csak két óránként lehet kérdést feltenni?:O
2014. jan. 12. 00:40
 2/16 anonim ***** válasza:
Borzasztó lehet nagyon sajnállak.Nagyszülőkhöz nem tudsz költözni?Reggel ha felkel apád és még nem töltött rá,nem tudnál vele beszélni?Hogy tönkreteszi az életedet mert tűrhetetlen amit csinál?Menjen elvonóra!Legalább próbálja meg.Vagy te mész el otthonról.Mond meg neki.Kitartást!!
2014. jan. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Fél óránként nem?
2014. jan. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Megértelek! Tanácsot adni én sem tudok.

Hiába mondod reggel neki (kis betű nem véletlen), tagad, igérget, nem emlékszik.

Aztán kezdődik minden elölről.

Régen volt kötelező alkohol elvonó. Hogy megmentsék a családokat. Már nincs, mert az alkoholistának is vannak jogai.. CSAK neki vannak jogai.

Egy alkoholista nem tudja, nem akarja tudni, hogy alkesz, ezért nem is fordul segítségért, mert minek, hiszen nem beteg, és nem függő ő.

Megoldás? Költözz, ha teheted..

Nem egyszerű kirakni. Mert hová rakod ki? Utcára? Nem lehet. Pszichére? Nem tartják bent, ha nem egyezik bele, hogy kezeljék. Utcán alszik részegen -fagyban- akkor is csak 1-2 nap. Nyáron aludhat, nem fenyegeti a megfagyás veszélye.

Rokon, ismerős meg hülye lenne befogadni.

Kialakul irántuk egy bizonyos gyűlölet szint. Amitől néha nekünk lesz rossz érzésünk, önvádunk.

Ördögi kör. Vesztesek mi vagyunk, akiknek van ilyen a családjában.

Kitartás! Keress munkát, hogy legalább egy sufnit tudj bérelni, és menj, menekülj, vissza se néz!

2014. jan. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Evele123 válasza:

Az a baj, hogy patthelyzetben vagytok otthon. Az én ismeretségi körömben is van 1 alkesz, rohadtul gusztustalan egy emberszerű lény. Veri a feleségét, olyanokat mond neki, hogy "Édes tündér bogaram! Hozzál nekem bort, mer' ha nem, akkora pofont b..szok le hogy a fejed kettéhasad!!!" Kedves, mi??? És nem viccel, mert tényleg kék-zöld foltos szokott lenni a felesége, aki szintén alkesz. Csak az a baj, h az asszonyában összesen ha 50 kiló van vasággyal együtt a "férjeura" meg hozzá képest egy nagydarab vadállat. A felesége nem tud vagy már nem is akar változtatni az életén, csak literszámra isszák a bort (nem viccelek! 4-6 liter lemegy nekik naponta!) és részegen elcseszik egy szebb élet reményét is, mert nekik így jó!

Te még tudsz változtatni ezen. Én tutira valami radikális dolgot csinálnék az ősömmel. Pl. felvenném videóra az otthoni részegeskedését, reggel megkötözném az öreget hogy ne tudjon a kocsmába menekülni és szembesíteném saját magával! Nem szabad annyiban hagyni, ha még azt akarja, hogy CSALÁDJA legyen, nem pedig emberi roncshalmazok, zombik gyülekezete. A döntés persze a ti kezetekben van. Az én apámnak kb. 10 éve magnóról visszajátszottam a részeg ámokfutását és önként lemondott az italról és azivócimborákról. Azóta jobb élete van és több, mint 74 éves...

2014. jan. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Én ugyanezt éltem át, sőt még szarabb volt. Anyám soksok év után besokkallt és kirakta.
2014. jan. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberrel semmit nem lehet kezdeni. Ha valamilyen oknál fogva nem tudja kirakni a család az alkeszt, akkor pedig még jobban nyeregben érzi magát. Idővel csak rosszabb lesz. Próbálj minél előbb munkát szerezni, keress lakó társakat és költözz el. Ezekkel nem lehet kommunikálni, sem meggyőzni őket valamiről. Szóval a megható beszélgetések fölös körök lennének.
2014. jan. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gábor te vagy az?
2014. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szinte biztosra veszem, hogy lány a kérdező, szóval szerintem nem Gábor.
2014. jan. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Darabold fel. Tuti megoldás. Én ezt tenném.
2014. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!