Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tette ezt, mi szüksége...

Miért tette ezt, mi szüksége van erre a 19 éves fiamnak? És ti megengedtétek volna neki ezt?

Figyelt kérdés
A fiam most 19, 1 éves volt, mikor az apja meghalt rákban. Nincsenek problémák emiatt vele, nem is emlékszik rá. Én nehezen dolgoztam ezt fel, a jegygyűrűmet még mindig viselem, a férjemét a szobámban tartom egy dobozban a fiókban. A fiam napokban elvette ezt a gyűrűt onnan, és észrevettem, hogy hordja, de nem értem, hogy miért. Mikor rákérdezek, azt mondja, hogy csak, és hogy nincs jelentősége, miért aggodalmaskodok, de megkérdezte azt is, hogy hordhatja-e, nem zavar-e engem ez. Én megengedtem neki, de elég furcsa ötletnek tartom. Tulajdonítanom kell ennek valami jelentőséget? Miért akarja viselni? Bevallom, egy kicsit idegesít, mert nem szeretném ha elveszne, mert emlék. Miért kell neki éppen ez az emlék? Megengedjem neki, hogy viselje?

2014. jan. 17. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy darab ami az apjához köti. Ezért szeretné minél közelebb tudni magához. Én is ragaszkodtam dolgokhoz amikor anyumék elváltak.
2014. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, amit az első.

neki is ez az egyetlen dolog az apjától. A fiúk nem beszélnek az érzéseikről, de biztos, neki is nagyon hiányzik, még ha nem is ismerte.

Szerintem hagyd neki

2014. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb helyen van a fiadnal mint a fiokba gondolom azert hordja mert sokar jelent szamara ezert nem hiszem h elfogja vesziteni.
2014. jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kerdes 2. reszere: en nem engednem, ha ennyire fontos emlek lenne. Nem megtiltanam, hanem elmagyaraznam, h nekem ez mennyire fontos es öszinten beszelnek arrol, h ha elveszne, nehezen tudnam feldolgozni, ezert szeretnem ha ott maradna a fiokban.

A kerdes 1. reszere: sztem ezt a kerdest tedd fel neki. Sztem 19 evesen, es lathatoan a viselkedeseböl is azt gondolom, nem "gyerek" mar, igy meg öszintebben tudnal vele beszelgetni az erzeseiröl, es miert fontos neki. Meg az is lehet, hogy csak hogy legyen egy arany gyürüje, vagy csak valami divatbol, de persze valoszinübb az elsö valaszado altal leirt ok, es meg sok oka is lehet. Pl. nekem az jutott eszembe apu eseteröl, h egy fiu "csaladfenntarto" is lehet 19 evesen, es ezt az erzest igy akarhatja mutatni a külvilag fele. A lelek rejtelmei bonyolultak, sok oka lehet, es a vele beszelgetes vinne ebben csak elöbbre.

2014. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért szeretné viselni, amiért te még mindig hordod a jegygyűrűdet.

Emlék.

2014. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

Ne legyen igazam, de szerintem az a gyűrű hamarosan "el fog veszni,vagy "ellopják".

Lehet, hogy a fiadnak valamire pénz kell, de nem mer kérni, vagy nem meri megmondani, hogy mire kell.


A másik lehetőség, hogy melegnek mondják a fiadat (aminek vagy van alapja, vagy nincs) és a karikagyűrű hordásával akarja ezt a dolgot rövidre zárni.

2014. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a többiekkel. Szeretné, hogy az apja "közel legyen hozzá". Gondolom neki sem maradt belőle sok. Neked legalább ott vannak az emlékeid, ne tiltsd tőle a gyűrűt, szerintem apuka is szeretné, hogy nála legyen.


16:49: Te meg kezeltesd magad! Manapság nyilván mindenki meleg és minden ezért történik a világban. Jesszus!

2014. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Viselni akar valamit, amit egykor az apja nap mint nap viselt. Amikor meghalt a nagymamám kb. 6 évig hordtam az óráját és a jegygyűrűit.

Nem fog elveszni hidd el, mert jobban vigyáz rá, mint a két szemére.

2014. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez a gyűrű jelentené az apámat...ha ez okból viseli, amit itt most a legtöbben leírtunk, akkor előbb le kell vágni az ujját, hogy valaki ellophassa tőle. :) De a legeslegtisztább, ha megbeszéled vele, hogy neki mit jelent az a gyűrű és hogy neked mit jelent.
2014. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azért viseli, amit a legtöbben írtak.

Miért pont 18 év utána jutott eszébe viselni?

2014. jan. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!