Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám sokszor nagyon...

Édesanyám sokszor nagyon megbánt hogy így meg úgy kövér vagyok, úgy állít be mint egy 100 kg-st. Ti mint szülők is így bántanátok a gyermeketeket emiatt?

Figyelt kérdés

Ja, és azt elfelejetettem leírni hogy nézek ki (de bármikor meg tudom mutatni bárkinek képen) : 162 cm magas, 65 kg ami nálam inkább a lábaimon látszik meg (se arcom, se hasam nem hájas). Én az ideális súlyban nem hiszek, orvosnál már voltam a súlyommal és azt mondta hogy nálam a csontozat nyom többet, nehezebbek a csontjaim és vastagabbak. Ergó, még ha anyám kedvére is tennék, szó szerint hánytatnom kéne magam vagy hogy ne egyek ahhoz hogy az ő kis 40 kg-s elvárásainak megfeleljek. Próbáltam már 90 napos diétát, voltam konditeremben hónapokat (semmi eredménye nem volt-csak izmosodtam). Átlagban nem eszek sokat egy nap, heti háromszori étkezés megvan, igyekszem minimum másfél liter folyadékot bevinni (csak víz meg tea segítségével), kerülni a lisztes meg zsíros dolgokat.

De maga az, hogy anyám ennyire elvárja hogy én legyek egy sovány valaki, kiborít (volt hogy pár napig hánytattam magam mert annyira megsértett a beszólásaival).

Miért nem képes elfogadni úgy ahogy vagyok? Mégis mit tenne ha ténleg egy kövér, 80-90 kg-s lány lennék?



2014. jan. 22. 19:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, nincs is veled semmi baj, csak erős csontozatú vagy és ennyi, a 65 kiló tök normális. Én csak pár centivel vagyok magasabb, szintén 65 kiló és igaz, van rajtam fölösleg, de nem olyan gáz, főleg hogy vékony csontú vagyok. Azért az rohadtul nem mindegy, hogy milyen a csontod. Anyukád tudatlan ebben a témában. Hagyd abba a fogyózást, nehogy valami testképzavaros betegséged legyen miatta.
2014. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem kell magam megnyugtassam ezzel, én is látom magam a tükörben, és nem egy 100 kg-os tehenet látok :) .

Ami pedig a csontozatot illeti : ha ezt már orvos mondja, szerintem eléggé hihető (de ott a net is, tessék informálódni), nem áll szándékomban kioktatni senkit.

2014. jan. 22. 19:29
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy valószínűséggel onnan ered nála, hogy fiatalkorában kövér volt és nagyon zavarta, talán sokat szenvedett különféle diétákkal, talán nagyon megkeserítette az életét az állandó diétázás vagy a kövérség és vagy azt gondolja, ha neki nem volt jó, másnak se legyen (sajnos vannak, akik még a saját gyerekükkel szemben is így gondolkodnak) vagy azt hiszi neked is csak akkor lehet sikered az életben, ha drasztikusan fogyózol, mert neki így sikerült (vagy épp nem sikerült), ilyesmi oka lehet. Megoldás nem igazán van, ne foglalkozz vele, esetleg hívd fel a figyelmét arra, hogy milyen veszélyesek a koplalásos fogyókúrák.
2014. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

"Az erős csontozattal csak a kövérek nyugtatják magukat."


Ezt meg a tudatlan, buta emberek mondogatják. Figyeld meg, mennyi féle csontozattal rendelkeznek az embertársaid!

2014. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, hogy fiatalkorából eredhet. Csak az a baj hogy ezzel a visekedésével az én önbizalmamat rontja. Mert valahol azért már ott baj van ha csak egy valaki lát förtelmesen kövérnek, a többi szemében pedig egy csinos és jó kínézetű ember (arányos testrészekkel). Idegen fiúknak is tetszett az alakom, sőt. Nem dícsérni akarom magam ezekkel, csak zavar hogy ő engem nem tud elfogadni.
2014. jan. 22. 19:33
 6/22 anonim ***** válasza:
34%
Én is pont enyni centi vagyok, és voltam 65 kiló, szörnyen éreztem magma. Igaz, hogy nem ez a kövér kategória, de azért van háj az emberen, rendesen.
2014. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Engem ténleg csak a lábaimon zavar, de sajnos nem tudom leadni. Mert ténleg, nálam jobban biztos nem próbálkozott senki sem.

Én lennék a legboldogabb ember ha valaki elárulná a combok leadása módszerét :)

2014. jan. 22. 20:02
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve 65 kg voltam, de nekem sok volt az 160 centimhez, nem éreztem jól magam a bőrömben. kövér nem voltam, de volt rajtam husi. A Most 50 kg vagyok. jobban érzem így magam, de attól függetlenül én sem tartottam magam sose kövérnek, szerintem te sem vagy az.
2014. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Bocsánat az elírásokért!
2014. jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Szálkásító diéta KISZÁMOLT tápanyagmennyiséggel és heti 3-4x45 perc aerob mozgás.



Ez való fogyásra nem pedig a 90 napos hülyeségek.

2014. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!