Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vertek titeket gyermekkorotokb...

Vertek titeket gyermekkorotokban? Volt valami oka, vagy csak ürügyet találtak és úgy? Lett valami következménye?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 22:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
igen. a mostohaapám, kb. azért, mert volt véleményem, és elmondtam. esetleg nem értettem vele egyet. meg úgy áltlaában mindenért.
2014. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
8%
Engem vertek! De ha rossza csináltam megérdemelten kikaptam de volt olyan is amikor kis apróságért is kaptam. De teljesen normális ember vagyok (remélem). És tudok tiszteletet, fegyelmet más ember iránt nem úgy mint a mai fiatalok! Szerintem jó ha verik a gyereket :D
2014. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

16 éves koromban megvert apám, mert iskola helyett elmentem piálni, majd írtam a nevében igazolást. Hiába mondta előtte sokszor, hogy vegyem komolyan az iskolát és kerüljem a káros szenvedélyeket. Ebből viszont tanultam, többet nem csináltam ilyet. A veréstől sem depressziós, sem pedig pszichopata nem lettem. Sőt, ez kellett ahhoz, hogy észhez térjek. Azóta leérettségiztem, sőt még le is diplomáztam. Apámmal sincs rossz kapcsolatom.


30/F

2014. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
36%
Ja, és szerintem sem ártana néhány nyereknek a szigorúbb nevelés. Legalábbis, ahogy a mai tizenéveseket elnézem. Mi még nem vágtuk szájba a tanárt, ha rossz jegyet adott a dolgozatra, amire egyébként nem készültem. És ez csak egy példa.
2014. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%
Engem is vert az apám. Oka az annyi volt csak hogy részeg volt. A következménye az lett, hogy érzéketlen számító és bizalmatlan vagyok mindenkivel szemben.
2014. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Apám kétszer vert meg, de így utólag belátom, rá is szolgáltam. A bátyámmal sok hülyeséget kitaláltunk, de két eset még a rendkívül toleráns szüleimnél is kicsapta a biztosítékot. Az első eset az volt, amikor néhányan bementünk egy közeli építkezésre. Az épület még csak szerkezetkész volt, se korlátok, se ablakok, se liftajtók, csak a puszta vasbeton falak (alagútzsalus 7 emeletes ház). A munkások persze észrevettek minket és hazavittek. Elég lett volna egy rossz mozdulat és bármelyikünk leeshetett volna. A második eset az volt, amikor pár évvel később elmentünk a közeli folyóba fürdeni. Persze az egyik srác lebukott, az pedig bemártott mindenkit. Lett-e valami következménye? Azt hiszem igen. Ezek után már kétszer átgondoltunk minden "ötletet".
2014. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Én kiskoromban kikaptam párszor, ha annyira rosszat csináltam (pl beleszúrtam a villát a nővérem karjába)és semmi bajom nem lett, megérdemeltem.
2014. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Azt a 3-4 seggreütést én nem nevezném verésnek. Mindössze ennyit kaptam gyerekkoromban. Oka természetesen mindig volt: vagy nem fogadtam szót, vagy hisztiztem. Meglett a hatása, nem makacskodtam többet. Nem álltam meg a növésben, nem lettem szociopata, úgyhogy negatív következményről nem tudok beszámolni. Majd ha lesz gyerekem, adott esetben én is rácsapok a fenekére. Nem vagyok az a típus, aki azt vallja, hogy ferdén sem lehet a gyerekre nézni, különben sérül lelkileg...

24/n

2014. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Ne keverjük a verést a " tanító pofonnal" , nem ugyanaz és az én válaszom is igen, bár nem vertek, pofont se kaptam, csak a kezemre csapást, meg egy egy fenékcsapást, nem haltam bele, az agy így tanítható, hisz a kályhát is meg akarod fogni addig amíg meg nem égeted a kezed....
2014. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Anya idegességében vert meg néha (apa kikészítette), és volt egy-két jogos "atyai" pofon is részéről.

Apám dühből vert, az agresszióját és a féltékenységét vezette le rajtam. Következmény: 21 koromban teljesen megszakadt vele a kapcsolatom, bár előbb kellett volna ezt meglépnem, a saját érdekemben.

25/N

2014. jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!