Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyának így kiakadn...

Miért kell anyának így kiakadnia, mert a barátom egyetemista és a családja gazdag?

Figyelt kérdés

A barátom 22 éves, én 16 vagyok, hónapok óta együtt vagyunk, de anyának csak nemrég mondtam el.

A barátom és a családja gazdag, ez látszik is rajta és a viselkedésén is. Ma nála voltam és mikor hazajöttem, anya kiakadt, hogy miért megyek a barátomhoz, miért hoz haza kocsival. Már Karácsonykor is ezt csinálta, hogy hogy vehet a barátom nekem drága ajándékokat és felejtsem el, hogy a Szilvesztert vele töltöm,stb.

Úgy viselkedik, mintha nem is a barátommal lennék, hanem valami jöttmenttel.

És csodálkozik, hogy semmit nem beszélek meg vele, titokban szedem a gyógyszert, sose mondom el neki, hogy mi van velem.

Csak azt hallgatom, hogy a barátom kihasznál, nem szeret, a gazdagok csak a saját "fajtájuk" közül választanak és nem veszi észre, hogy ez nekem rosszul esik.


2014. febr. 3. 21:14
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
72%
Mert ebben a korban 6 év túl nagy korkülönbség.
2014. febr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
De nekünk ez így jó. Miért próbálja tönkretenni a boldogságomat?!
2014. febr. 3. 21:19
 3/46 anonim ***** válasza:
78%
Mert ő reálisabban látja a helyzetet mint egy tini.
2014. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
86%
Talán ő már sokkal többet tapasztalt a világból, mint te. Hát meg akar óvni. Ilyen fiatalon általában nagyon kevés kapcsolat marad végleges. nem azt mondom, hogy nincs rá példa, de sokkal nagyobb az esélye, hogy nem lesz tartós a kapcsolatotok. Végül is a fiatalembernek még nem kell igazodnia a családja elvárásaihoz. Ahhoz te túl fiatal vagy még, hogy számítsál, mint pár. Azon ne lepődj meg, ha netán egyszer csak, akár évek múltán is, de szembetalálod magadat azzal a ténnyel, a párod mást fog elvenni feleségül. Bizonyos körökben nagyon is tudatosan teszik össze a vagyonokat.
2014. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
38%
Mert ugyanolyan, mint az apám. Mikor kiderült, hogy a legjobb barátom családja mellesleg iszonyat gazdag, kitalálta, hogy én biztos csak ezért barátkozom vele. Nem értette meg, hogy ezt a marhaságot csak ő gondolja komolyan. Mondd meg neki, hogy ez neked rosszul esik, és ne csinálja. Ha csak kihasznál, most már úgyis mindegy. Ha pedig te élvezted, akkor meg nem kihasználás.
2014. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
64%
Talan mert 16 evesen nem egy 22 eves ferfivel kellene lognod. Siman elhiszem en is, hogy kihasznal, villog a haverjai elott a 16 eves friss hussal. Csak mivel te meg gyerek vagy, nincs annyi elettapasztalatod, mint edesanyadnak, ezert nem latod at a helyzetet. Bizonyara fulig szerelmes vagy, rozsaszin szemuveg van rajtad, nana, hogy tamadasnak veszed.
2014. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
59%
MIköztünk 5 év van 17 voltam, mikor összejöttünk. Most vagyok 30, ő 35, a harmadik gyereket várjuk, és tökéletesen jó párt alkotunk. A mi családunk gazdag, az övé nem volt az, nagyon nem. Ettől még szeretjük egymást, és kikérem magamnak, hogy érdekből házasodnék, csak azért, mert a szüleimnek van vagyona. A mi körünkből pedig nincs ilyen, pedig ismerek jó pár gazdagot. Nem állítom, hogy mindenkivel így van ez, de nem kell elítélni senkit csak azért, mert gazdag.
2014. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
57%
talán mert csak félt,és nem vagy hozzávaló sem korban,sem sehogyan.különben is jó hogy nem valami 40évessel nem állsz össze,csak mert gazdag,na és? ki nem szarja le.keress,egy hozzádvalót inkább,vagy vedd elő a házi feladatodat,még azzal is többet érsz bameg.
2014. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

És amiért ő azt hiszi, hogy a barátom csak kihasznál és nem szeret, én nem lehetek boldog?

Évek óta először érzem újra, hogy élek és nem bírja elviselni.

Nem azt mondom, hogy a barátommal örökre együtt leszünk. De most együtt vagyunk és szeretjük egymást, bármennyire is hihetetlen, hogy egy olyan srácnak, mint ő, pont én kellettem.


A barátom bemutatott a családjának is, akik egyáltalán nem az a képmutató, "nekünk csak a pénz számít" típusú emberek, sőt. Elég összetartóak, velük sokkal jobban érzem magam, mint az én családommal.

Náluk az ünnepek elmúltak botrányok és veszekedések nélkül, még nálunk egy családi ebéd nem telt el úgy, hogy valaki ne kezdjen el üvöltözni.

2014. febr. 3. 21:33
 10/46 anonim ***** válasza:
74%
Jaj mérget vettem volna venni rá, hogy mindjárt jön egy mi 100 éve együtt vagyunk 5 gyerekkel ennyi korkülönbségél boldog pár válasz. Valahogy mindig akad egy.
2014. febr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!