Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kell-e papírt írni arról ha...

Kell-e papírt írni arról ha édesapám az életem elindulásához 2.500. 000ft-ot ajándékozott?

Figyelt kérdés
ebből a pénzösszegböl autót szeretnék vásárolni és igazolnom kell hogy miből vettem..tehát apámnak kell-e írnia papírt hogy töle kaptam ajándékba..éshogy ezt a papírt kell-e bevinnem az adóhatósághoz!!!azt tudom hogy egyenesági rokonoknál nem kell fizetni illetéket csak azt nem hogy írjon-e rola apám papírt!légyszi aki tud válaszoljon..fontos lenne..köszönöm!!!

#ajándékozási illeték #egyenesági rokon #ajándékozási törvények
2014. febr. 5. 12:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%
hát sajnos választ azt nem tudok adni, de lehet egy halk kérdésem? - miért éppen autot veszel belöle? azzal annyi baj van..csak a pénzt viszi, és ha lesz valami -probléma- akkor huss annyi az autonak..a pénz meg eltünik. nem gondoltál arra, hogy inkább gyüjtesz még hozzá és akkor lakást veszel, vagy beleteszed önerönek egy lakásba és annyival is kevesebb hitelt kell majd törleszteni. (bár lehet már van lakásod)
2014. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
hát elöször gondolkodtam lakáson természetese mert igaz hogy az biztonságot nyújt..érdeklödtem már bankoknál is és sajnos a havi hitelben nem vagyok biztos hogy fizetni tudnám,és az autót pedig bármikor eladhatom..nem??
2014. febr. 5. 12:56
 3/25 anonim ***** válasza:
39%
Én írnék papírt,legfeljebb nem kérik.Azt nem tudom,hogy kell-e ehhez ügyvéd előtt tett nyilatkozat vagy elég,amit apukád maga megír.A lakásnak én is több értelmét látom,az autó abban a percben,hogy kigurulsz vele a szalonból máris veszített az értékéből.2 és fél millióért már nem tudod eladni többé,vagyis a vételárat soha nem fogja visszahozni.Egy lakás igen.
2014. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..énis arra gondoltam hogy íratok vele saját kezüleg egy levelet amelyben leírja hogy nekem ajándékoz xy összeget hogy elinduljak..és 2tanúval is aláíratja..szerintem ez a legjobb..hát mondom nézegettem lakásokat de a hitel miatt nem merem beállalni meg amilyen lakásokat látok kb.4millióért biztos rá kellene költeni egy.két milliót még mert szó szerint elájulok ugy néznek ki..
2014. febr. 5. 13:06
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
szerinted ki fogja megkérdezni tőled, hogy miből vetted az autót?
2014. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Pl. a NAV.
2014. febr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
hát azért szól a kérdés...mivel megkérdezik...és szeretném a papírral igazolni..
2014. febr. 5. 13:38
 8/25 anonim ***** válasza:
38%
#6 ugyan már ... 2,5 millióért ... ne gondold
2014. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
14%
#7 tényleg érdekel: ki kérdezte vagy kérdezi meg tőled?
2014. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
2014. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!