Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kell-e papírt írni arról ha...

Kell-e papírt írni arról ha édesapám az életem elindulásához 2.500. 000ft-ot ajándékozott?

Figyelt kérdés
ebből a pénzösszegböl autót szeretnék vásárolni és igazolnom kell hogy miből vettem..tehát apámnak kell-e írnia papírt hogy töle kaptam ajándékba..éshogy ezt a papírt kell-e bevinnem az adóhatósághoz!!!azt tudom hogy egyenesági rokonoknál nem kell fizetni illetéket csak azt nem hogy írjon-e rola apám papírt!légyszi aki tud válaszoljon..fontos lenne..köszönöm!!!

#ajándékozási illeték #egyenesági rokon #ajándékozási törvények
2014. febr. 5. 12:48
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
hát eddig még senki..csak apám mondta hogy ennek nézzek utána...
2014. febr. 5. 13:41
 12/25 anonim ***** válasza:
27%
A saját kezűleg írott papírra nem kell tanú! Írja a végére, hogy felelőssége teljes tudatában saját kezűleg írta.
2014. febr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
köszönöm :-) már neki is fogom hogy írjon... :-)
2014. febr. 5. 13:45
 14/25 anonim ***** válasza:
77%
Inkább legyen, ha szükség lesz rá ott lesz, ha meg nem kell, akkor nem :)
2014. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%

Ha az államnak kell egy kis extra bevétel és rárepülnek a 18 évesek autóira, akkor az a papír semmit nem fog érni..


Szerintem teljesen felesleges írni erről. Mindenki pontosan látja hogy honnan van az a pénz. Ha jól menő vállalkozó lennél aki minimálbéren tengődik és Bentleyt vásárol, akkor lehet megkérdeznék honnan van rá a pénz.


Arról nem is beszélve, hogy ha jön a NAV hogy barátom honnan van az autó? És te nagy büszkén előkapod hogy tessék itt van a papír fatertól kaptam! Akkor NAV azt mondja, hogy jól van, merre van a kedves papi, mert akkor őt világítjuk át..


Csak gondoljatok bele, ha elmegy a család nyaralni, amit apa fizet, akkor arról is írtok egy papírt?

2014. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, LEGYEN papír... ha esetleg házasodsz, majd válsz, ezzel tudod igazolni, hogy van ekkora KÜLÖNVAGYONOD.
2014. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
hát akkor most mi van?? nem nagyon értettem az utólsó előtti választ..akkor te mit ajánlasz mit tegyünk???
2014. febr. 5. 14:08
 18/25 anonim ***** válasza:
65%
Annak hogy apád ír most neked egy papírt nincsen semmi jelentősége (az csak egy papír, én is megírhatom neked, vagy te magadnak). Ha a NAV felhív, hogy honnan van ez a rengeteg (HAHA) pénzed, akkor megmondod hogy az apádtól kaptál egy autót. De senki nem fog tőled kérdezni semmit. Gondolhatod hogy senkit nem érdekel ha veszel egy középkategóriás használt autót..
2014. febr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%

elsö vagyok, de eladhatod..én pontosan tavaly ilyenkor vettem egy autot 2 millioért, ráköltöttem egy év alatt kb fél milliot, beletettem 28 ezer km-t...most rá egy évre meg eladom.. most 1,2 millio forintot ér az auto.

nekem elvileg hivatalos bejelntett munkám van..és van 2 ingatlan a nevemen, plusz az auto.. én is tartotok (tartottam) töle, hogy megkérdezik mi honnan van.. emlékszem anyum annak idején irt papirt is, hogy ajándékoztak nekem 10 milliot, meg hogy innen onnan jött a pénz..mostmár nem érdekel. az országot meg végleg elhagytam. szerintem sincs sok jelentösége egy papirnak, de azért irjatok, elférni elfér.

2014. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%
vagyis! hivatlaos, bejelentette munkám nincs, nem is volt csak félévet..
2014. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!