Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg nagyon szemét dolog,...

Tényleg nagyon szemét dolog, ha a gyerek meggazdagodott, a szülei meg a nyomor szélén vannak, és nem segít a gyerek semmiben?

Figyelt kérdés

A haverom mesélte, hogy a bátyja meggazdagodott, jó állást szerzett valami cégnél vezető beosztás. Nem sok infót tudok, de fél milliókat keres állítólag.


És a szülei sokat fordítottak a tanítására, utazgatására, nyelvvizsga, drága tanfolyamok, minden. Milliókba került a tanítása.


És most, hogy gazdag lett, nem foglalkozik a szüleivel! Nem áll velük szóba, csórónak mondja őket. Ők pedig eléggé elszegényesedtek a hitel, meg minden miatt.


És nem segít a haveromnak a bátya semmit, nem jár haza, nem beszél a szüleivel, szégyelli őket.


Ez szerinted nagyon szemét dolog?



2014. febr. 11. 16:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem ismerem az egész hátterét, fogalmam sincsen.
2014. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha ugy van,ahogyan leirtad, akkor valóban nagy szemétség a fiuktól.Ha mindenben támogatták, hogy sikeres legyen az életben, akkor oltári nagy hibát követ el az életében.

Valaminek kell lennie, hogy ezt csinálja a szüleivel!

2014. febr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Akár hogy is van, a szemétség csak enyhe kifejezés.
2014. febr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Elég szemét dolog. Szülők taníttatták, nevelték, esetleg olyan áron is, hogy maguktól vontak meg dolgokat.

A férfi szegénységi bizonyítványa, hogy szégyenli őket.

Talán nem élnek fényűzésben, nem olyan olvasottak, mint ő.

De a kezdő lépéseket, talán többet is, a szülők biztosították neki.

Sokszor hálásabb kutyát tartani, mint gyereket.

2014. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha így van, ahogy leírtad, nagyon szemét dolog.
2014. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Azt még hozzáteszem, hogy a génjeinket ők hordozzák.
2014. febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Évi59 ***** válasza:
58%

4

Egyet értek Veled.

Mi is hasonlókat élünk át, pedig mindent megadtunk a - most - elsőéves egyetemista lányunknak, mégis már 6 éve "kamaszodik, pimaszodik, állandóan szégyell minket. Nem a tanulatlanságunk miatt, hiszen diplománk van, értelmes emberekkel tartjuk a kapcsolatot, életünk értelme a gyerekeink nevelése, taníttatása volt, a család állt (a férjemnél is!) első helyen, szeretetteljes légkört biztosítottunk... Aztán egyszer csak jött a lányunknál a gazdag társaság, a pénz hatalmának megízlelése, nem is tudom, mintha megbolondult volna. Szégyell minket, csórónak, igénytelennel tekint... Hát, őrült világban élünk.

Talán két kutya jobb lett volna.

Remélem, egyszer véget ér ez az időszak...

2014. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen rossz a helyzet a fiatalságnál?

Én nem mentem egyetemre sehová se.Saját erőmből tanultam a nyelvet és amikor végre pénzt kerestem nagyon sokat adtam a szüleimnek.Sokszor nélkülöztem de tudom,hogy ők is megtették értem.

2014. febr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Évi59 ***** válasza:
44%

8

Hozzád hasonló "gyerekről" álmodozom, de a valóság sajnos sok esetben más!

Be kell látni, minél inkább elkényeztetjük, szeretgetjük gyerekeinket, annál hálátlanabbá válnak. Tisztelet a kivétel(ek)nek!!!

2014. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

9.

Ráadásul úgy,hogy az apámmal rossz a viszonyunk!

Szegénységben nőttem fel,tudom milyen rossz ha nem tudunk erre arra költeni.A testvérem még tanul.Tehát mindent megadok nekik,hogy legalább öreg korukban ne kelljen folyton a pénzt számolgatni.

2014. febr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!