Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig toleráljam, hogy a...

Meddig toleráljam, hogy a gyerekem egyszer úgynevezett vegetáriánus, majd nem eszi a gyümölcsöt, nem szereti a zöldséget és nagyjából semmit sem, csak édességet enne?

Figyelt kérdés
Annyira már nem kicsi a hét évével,hogy erőszakoskodjam rajta,de annyira nem nagy,hogy eltűrjem a hóbortjait.Hót sovány,minden étkezés egy gyomorideg,elegem van belőle.Érik bennem az elhatározás,hogy kikap.Már a kurwa almát is sajnálja megenni,mert sajnálja.Anyámmal folyton vitázok,mert mindig vigasztalja,ha éppen étkezés közben szólongatom,hogy egyen,a férjem meg leidegbetegez.Én nem vagyok hajlandó beadni a derekam,ha nem szereti az egészséges kajákat,akkor egyen pl tejbegrízt,hogy legyen szegénynek valami a hasába...Ma volt ovis befizetés,6800 ft-ot fizettem a kajáért és nem eszik meg SEMMIT.Már az óvónőkkel sem balhézhatok,mert én sem tudom megoldani..
2014. márc. 10. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 A kérdező kommentje:
Próbáltam étvágyjavítókat,béres cseppet,sportol,hátha megjön az étvágya,de semmi.126 cm,20 kiló.Nem tűnik kevésnek,de mikor elkezdte az óvodát három éve,19,8 volt.
2014. márc. 10. 13:16
 2/88 anonim ***** válasza:
46%

És mi lenne ha azt adnád neki,amit kér?


Én is válogatós gyerek voltam,volt hogy hetekig csak túrórudit ettem és tejbegrízt,mégis itt vagyok,felnőttem.


Nekem is volt ilyen korszaka a fiamnak,makacs mint én,felesleges harcolni,had egye amit akar.

2014. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
65%
Az éhség nagyobb úr, mint a vega elvek. Tedd elé a kaját, majd ha kopog a szeme, megeszi még a pacalt is...
2014. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
60%

Azt hittem, hogy ez a dili csak kamasz- vagy ifjúkorban kezdődik. Honnan szedte? Ki az édességmániás a családban?

Ha nagyobb lenne, az volna a megoldás: "Főzz magadnak!"


Így csak annyit lehet tenni, hogy anyáddal és férjeddel juss valami egyezségre, hogy támogassanak. Talán nekik van annyi eszük, hogy belássák az egyoldalú táplálkozás, különösen a sok édesség veszélyeit.

2014. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 A kérdező kommentje:

Korszak. Két évig???

Próbáltam kiéheztetni,két napig nem evett.

2014. márc. 10. 13:21
 6/88 anonim ***** válasza:
97%

Nem adnk édességet.. Az a baj hogy túl makacs, akkor komoly evésproblémái lesznek.

Édesség nélkül ha nem akar semmit megenni kb 2 napig, akkor fonam és elvinném egy pszicholőgushoz..

Nem vagyok híve annak hogy mindig rohangákjunk szakemberhez, de elvileg ha éhes ennie kellene, ami van, ez a természet rendje.. Ha ő ezt nem teszi, akkor az már pszichológiai probléma.

Nincs baj a vegeterarius étrenddel, ha valaki okosan és ésszel teszi (habár nagyon kevesen csinálják megfelelően) de a gyereked csqk egyszerűen kitalálta, hogy sajnál minden élőlényt, úgy veszem ki a mondataidból.

A "kikap" -ás csak rontana szerntem a helyzeten.

2014. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
22%
Fejét hideg zuhany alá, nem nézhet mesét, nem kelhet fel az asztaltól amíg meg nem eszi amit eléraksz. Legyél már rendes szülő nem egy tutyi.
2014. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Nem leszek népszerű. Szerintem ne engedd a szélsőségek felé elmenni. A gyerek megtalálta a módját, hogy irányítson téged, ze teljesen természetes is ebben a korban, kérdés, ki bírja jobban idegekkel. Persze erős megtámogatást kap a család többi részétől is, hisz a férjed és az édesanyád is mellette van, az evés pedig létszükségletből cirkuszi mutatvánnyá vált. Mondanám, hogy tedd elé, amit te gondolsz, ha nem eszik, vedd el. Egészséges gyerek nem fog éhenhalni, az ösztönök sokkal erősebbek az akaratánál. Viszont nem hiszem, hogy a család ebben partner lenne. Próbáld meg logikai úton megfogni. Ha sajnálja az almát, miért nem sajnálja a búzát, amiből a dara készül, a cukorrépát stb?
2014. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
95%
De, a 7 évével még nagyon kicsi, ahhoz főleg, hogy Ő uralkodjon feletted. Most van leginkább fejlődésben a szervezete, nagyon fontos hogy egészséges, minőségi ételeket egyen. Normál esetben nem a 7 éves gyerek dönti el, hogy mit egyen, hanem a szülők. Egyszerűen ne engedj neki, ha édességet, nyalánkságot akar enni rendes étkezések helyett. Addig nincs édesség, amíg nem eszi meg a normális ételt. Nem kell hogy nagyon sokat egyen, és az édességet sem kell tőle megvonni, de csak módjával szabad adni és semmiképpen nem főételnek. Hülyeség, hogy kapja azt amit akar mindig, ha a gyereken múlna akkor csoki meg cukorka volna a menü minden nap. Ez a szülő felelőssége, hogy egészséges étkezésre szoktassa a gyereket, nem lehetetlen.
2014. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
58%

A vegetarianizmus nem egészséges.

Minden vegetáriánus ismerősöm havonta beteg hiába szednek még táplálékkiegészítőket is(vas, stb...).

Én meg? Eszek húst is, kutya bajom, sose vagyok beteg kb, életerős vagyok, nem fáradok el a fizikai munkától. Próbáltam csak zöldségeken élni egyszer(nem vegetarianizmusból csak nem ehettem húst sajnos egy ideig), jó beteges voltam, pedig 1 hónap össz.

2014. márc. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!