Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom lánya eddig nagyon...

Párom lánya eddig nagyon aranyos volt, most viszont kezd előjönni az "anyja vére". Mit lehet tenni ilyenkor, mert kezd szörnyen zavarni?

Figyelt kérdés
Párom kislányát szinte a kezdetektől én nevelem. Most 7 éves, eddig nem volt vele semmi baj most viszont kezdem látni rajta, hogy egyre inkább kezd az anyjára hasonlítani. Külsőre is, pedig eddig tisztára az apja volt most viszont ahogy nő teljesen az anyja. A természete is kezd teljesen abba az irányba menni. Sokan mondják, hogy a neveléstől függ minden. Hát nem... pedig az anyját nem is ismeri, még azt se lehet mondani hogy átveszi tőle ezt a rossz stílust, tulajdonságokat. Még most bírok vele, de félek ha már 7 évesen kezd ilyen lenni, mi lesz vele később. Sokszor azt érzem nagyívbe tesz arra amit mondunk neki. A szemünkbe kedves, megbánó, de érződik rajta hogy igazából nem érdekli amit mondanak neki. Ráadásul jön majd a tesó, félek vele is ilyen lesz akkor viszont tuti ki fogok akadni. :(
2014. márc. 17. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Mi az, hogy az anyja vére? 7 éves, dac korszakban van, lehet fél is a kis tesó miatt. Hogy beszélhetsz így szegény kislányról?
2014. márc. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ezt most jó, hogy írtad, mert végre rájöttem, hogy az én két fiamon is kezd a te párod lánya anyjának a vére kijönni! 4 és 6 évesek, és ők is ugyanezt csinálják, mint a kislányod! (Mert ugye annak érzed, ha kezdetektől te neveled).
2014. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Rajtam is kijött ma a párod lányának az anyjának a vére. Nem volt kedvem semmihez, tiszta dacos voltam egész nap a munkahelyemen.
2014. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az is a gond,hogy várod a saját gyereket és emiatt most jön jobban elő,hogy nem teljesen tudod elfogadni a párod lányát.Lehet,hogy ezt érzi rajtad.Próbálj meg többet törődni vele,hogy ne érezze magát nemkívánatosnak.
2014. márc. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Testvér féltékenység semmi más azért látsz bele ilyeneket mert idegesit hogy idegen gyerekről is gondoskodnod kell majd az üvöltő újszülött melet.
2014. márc. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hű de jóindulatú és okos itt egy-két hozzászóló. Aki értelmes választ írt annak köszönöm. Nem írtam semmit a viselkedéséről, de jó hogy már ennyiből leszűritek, hogy "dac korszak" könnyű erre mindent ráfogni, nem is szeretem mikor valaki ezzel jön nekem. A dac korszakon egyébként már túl vagyunk pár éve köszönöm szépen, szerencsére sikerült elég jól kezelni nála én most konkrétan a személyiségéről beszélek. Azt se érezheti, hogy kevesebbet van foglalkozva vele, mert nem is igaz, szeretek vele lenni nagyon.
2014. márc. 18. 11:38
 7/8 anonim válasza:
hát én csak sok erőt,kitartást kívánok neked...
2015. márc. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyi! Nem lenne szabad ilyet leírnom, de megsúgok egy titkot:


Az én lányom is 7 éves. Gyűlölöm az apját. És igen, elkap a tehetetlen düh, a kétségbeesés, a sírás, amikor az apja személyiségvonásait látom benne. Nem ő neveli, de a gének azok gének.


Sajnos ilyenkor az apja iránt érzett gyűlölet is felüti bennem a fejét. Aztán rájövök, hogy nem a gyereket utálom, csak a benbe lakó apját. Persze a csajszit imádom! Ettől bűntudatom lesz.


Sajnos a nevelés nem minden. De lehet, ezeket a vonásokat fel se vennénk, ha nem lenne kihez kötni.


Szeretet, kitartás, elfogadás... Más túlélési technika nincs.

2015. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!