Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ezt nem tartanátok igazságt...

Ti ezt nem tartanátok igazságtalannak?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, nagyon jó középsuliba járok. A gondom az, hogy anyáék nem vesznek ruhákat. Tudom hogy követelőzősnek tűnök, de mindennap buszozok, ráadásul a lányosztálytársaimnak sok divatos cucca van. Szüleimnek jó fizetésük van, havonta összesen kb 400 000-et keresnek. Ebből elég sok elmegy cigire, alkoholra. Nem kérek tőlük nagy dolgokat, csak már én is szeretnék kicsit csinosabban öltözködni. Nincs egy térdig érő nadrágom sem, felsőkből is csak pánt nélküliek vannak de azokba pedig nem szeretnék suliba menni. Tudom hogy minden joguk megvan ahhoz, hogy arra költsék a pénzt amire akarják és mégcsak gyerek vagyok. De azt nem értem, hogy káros dolgokra van pénz, de az alapvető dolgokra nincs? Azt mondták hogy csak nyáron megyünk vásárolni, de arra már rég vége lesz a sulinak....

Mit gondoltok erről? Nem tudom, lehet hogy én vagyok az aki sokat kér. És azzal is tisztába vagyok, hogy jobb dolgotok is lenne annál, hogy ilyen kérdéseket olvassatok. (Szülők véleményére is kiváncsi vagyok)



2014. márc. 20. 17:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Igazán sajnálom, hogy ilyenek a szüleid ezzel kapcsolatban.


Nyáron ha tudsz, dolgozz valamit, és veszel magadnak pár cuccot.

2014. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem kérsz sokat de akkor beszéld meg velük, hogy nem a legdrágább plázákban veszed a ruhákat. A ruhatárad meg próbáld úgy összeállítani hogy praktikus darabok legyenek benne. pl. fekete nadrág mindenhova jó, a pánt nélküli felsőket meg nem nagyon tudod felvenni csak nyáron.
2014. márc. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%

Szia!


Véleményem szerint mivel még nem vagy felnőtt és nem dolgozol,így nem is lehetsz tisztában a pénz értékével,és azt sem tudhatod,a szüleidnek milyen kiadásai vannak.Hiába keresnek aránylag jól,ha van mondjuk lakáshitel,kocsihitel,autó és annak járulékos költségei,reszi,számlák,és ki tudja,mik.Persze a cigaretta élvezeti cikk,meg az alkohol is,de én nem hinném,hogy a szüleid masszív alkoholisták,akik szórják a pénzt,hiszen akkor nem járhatnál jó középiskolába.Aminek mellesleg szintén megvannak a maga költségei.Szóval vagy várd ki a nyarat ezzel a vásárlós dologgal,vagy vállalj suli mellett valami diákmelót,és abból a pénzből tudsz ruházkodni.

2014. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Sajnos Apa alkoholista, ezért sok pénz elmegy pálinkára és sörre. Hitelünk nincs, és elég sok félretett pénzük van, ezért is nem értem a dolgot. Dolgozni még nem tudok elmenni, mert nemcsak hétköznap, de hétvégente is rengeteg tanulnivaló van. Tudom hogy nem kéne követelőznöm, de engem az bánt hogy ilyenekre költenek mint a cigire és alkoholra, de normális alapvető dolgokra pedig sajnálják a pénzt.
2014. márc. 20. 17:38
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as!

Ez mind szép és jó, amit leírtál, ez egy normális családban nyilván így is van, de olvastad a kérdező leírását? Cigire, meg alkoholra bezzeg van a szülőknek!

Szerintem kérdező nem vársz sokat, nem kellenek a márkás, meg az ilyen-olyan hú, de csini ruhák, de azért néhány normálisabb, iskolába való dolgot szerintem simán megvehetnének neked néha napján. Beszéld meg velük, hogy szükséged lenne néhány ruhára.

És ha ilyen a hozzáállásuk, akkor tényleg esetleg próbálkozhatnál diákmunkával, vagy nyáron, nyári munkával és akkor azt a pénzt meg némi ruhára költenéd.

Nekem annak idején, ha szükségem volt év közben 1-2 dologra, akkor megvettem a zsebpénzemből vagy anyukám adott pl. a családi pótlékból, hisz azt amúgy is a gyerekre adják. Aztán pedig dolgoztam nyáron és életem első nyári fizetéséből ruhákat vettem magamnak. Vagy anyukám pl. kapott a munkahelyéről évente ruházkodásra költött összeget a cégétől, abból is vett nekem ruhákat. Nem drága holmikra kell gondolni, farmer, sportcipő, felső. Nem lenne nagy elvárás szerintem, ahol cigire meg alkoholra futja.

Mi is ugyanúgy megvesszük a fiúnknak, amire úgy látjuk, hogy szüksége van. Pedig nem vagyunk ám anyagilag eleresztve, de is úgy gondolom, hogy hozzá tartozik a szülőséghez, hogy amennyire tudjuk, annyira a ruházkodása is rendben legyen a gyereknek.

2014. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
De, igazságtalannak tartanám. Ha ennyi pénz van, ráadásul cigire, alkoholra is jut bőven, akkor a saját, miattam életbe hozott gyermek is kapja meg az alapvetőbb dolgokat. A ruha egy bizonyos szintig pedig ilyen.
2014. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Egyet értek veled, igazságtalan! :)

Ezt ki kell harcolnod, ne hagyd magad, állj a talpadra és érd el a célod! Vagy pedig nyáron keress melót, és akkor nem kell könyörögnöd! Viszont a szüleidnek azzal tisztában kéne lenniük hogy mivel jár egy gyerek! :))))

2014. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Nehogy már 400ezerből ne teljen a lánynak ruhára,főleg pia bagó megy ezerrel.Ennek a lánynak az a dolga tanuljon,a szüleinek meg etessék öltöztessék.Menjen dolgozni,és hová?felnőtt egészséges emberek nem kellenek ,nem majd diák.Joguk van ahoz,hogy rólad minden szinten gondoskodjanak!Fogd meg kislány a ruháid már ami van,és kicsit hipozd ki csak úgy selejtesre.Gondolom nem várják el pucéran menj suliba.Megérdemlik 400ezerből telik neked ruhára!
2014. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
6%
16 évesen már diákmelózhatsz, abból tudsz ruhákat venni.
2014. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Fejezzétek már be ezt a "menj és dolgozz" szöveget. Érdekes, itt gyakorin, arc nélkül minden második válaszoló beköpi, hogy ő bizony már 16 éves kora óta dolgozik, és milyen tisztességes emberré vált emiatt. A nagy büdös fenéket van ez így. 16 évesen az a dolga a gyereknek, hogy tanuljon, ha meg el akar menni nyáron dolgozgatni, akkor menjen. De ettől még a szülők kötelessége őt öltöztetni és etetni. A gyerek mindenekfelett áll, itt viszont már cigiről meg alkoholról beszélünk...
2014. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!