Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a szülő a gyerekével csak interneten kommunikál, mikor a gyerek ott ül a másik szobában vagy az emeleten?

Figyelt kérdés

Sokat látom fb-on, meg hallom is a szülőktől, hogyha beszélni akarnak a gyerekükkel, írnak neik fb-on, vagy felhívják telefonon. Holott ott van a szomszéd szobában, vagy esetleg fel kell menni az emeletre... Ennyit jelent valakinek a szülő-gyerek kapcsolat?

Miért jobb ez, mint személyesen odamenni, hogy "Gyere Aliz, kész a vacsora!"

Vagy a szülők is menőzni akarnak, hogy ezt fb-on közlik?!


2014. márc. 27. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak úgy hallottam ilyet, hogy a gyerek nem reagált, amikor "élőben" szóltak neki, ezért ráírtak fb-on :)
2014. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy személyesen, telefonon vagy interneten keresztül hívja valaki vacsorázni a gyerekét. Kommunikálni az étkezőasztalnál is tud vele. Amikor gyerek voltam, a testvéremmel és az unokatestvéreimmel állandóan a kertben játszottunk. Sosem jöttek ki szólni nekünk, hanem volt egy nagy kolomp a bejárat közelében, és azt ütötte meg az anyukám vagy a nagymamám, ha mehettünk enni.
2014. márc. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szerintem egy kolomp más, mint az, hogy az ember lusta felkelni a tv vagy gép elől átmenni a gyerekéhez, ezért ír neki fb-n. Ráadásul a családi dolgokat is ott tárgyalják meg, amit mindenki lát.
2014. márc. 27. 23:17
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Aliz drága te mikor segítettél utoljára oda készíteni a vacsorát az asztalra.Esetleg ezt a mondatot pl kérdezted anya/apa miben segíthetek? Mert,ha jól értelmezem te az emeleten a szobában ülsz a számítógép előtt. Ezért ezek a semmire kellő szülők nem képesek felmenni az emeletre ,hanem rád írnak,vagy rád csengetnek. Szerintem a hiba a te készülékedben van. Most is itt vagy holott éjjel van.Beszéld meg ezt a szüleiddel.
2014. márc. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4#

hééé, én külön élek a szüleimtől. És nem Aliz vagyok :)

Csak beléptem fb-ra, és a fent említett mondat volt az első amit megláttam. És alatta egy kis családi beszélgetés.

Ezért tettem fel a kérdést.

2014. márc. 27. 23:19
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt csak játékból csinálják.Amúgy ez a jövő.Én amikor gyerek voltam,kb 30éve akkor wooky-tooky-ztunk,vagy telefonost játszottunk.Ma már a modernebb változattal üzengetnek egymással.:)De szerintem nem ezzel van a gond a szülő -gyerek kapcsolatoknál,hanem akkor van gond ha az internet eluralja a közös családi együttléteket.
2014. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Elnézést,mert félre értettem! Azt hittem a gyerek itt panaszkodik a szülőkre!
2014. márc. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az jó kis eset, hogy akkor ki is Aliz és ki a kérdező :D

De a megfogalmazott kifogás nagyon is helyén való. egyre jobban harapódzik a szokás, hogy mindenkinek megvan a maga élettere és abba bele is van zárva. Áthallás az életterek közt szinte csak elektronikus úton lehetséges.

A szülő megnézi a gyerek e-napló bejegyzéseit és FB-n hívja vacsorázni. Nem kis mértékig azért, mert a gyerek még sosem volt ott, amikor a vacsora elkészül. Tovább romlik a helyzet, amikor nem hívják a gyereket vacsorázni, hanem csak jelzik, hogy valami vacsora valahol, ha éhes, járjon arra ... Még látni sem látják egymást.

Nálunk a vacsora a nap csúcs, akkor mindenki elmondhatja, amit el akar mondani és olyan ökörködés megy, hogy már gondoltam, felrakok egy web-kamerát és megosztom - biztos lenne temérdek rajongója az esetnek. Van, hogy 1,5 órát tart a vacsora ...

2014. márc. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én többször láttam olyat, mikor a szülők, telefonon felhívták a gyereket a házban, aki két szobára volt tőlük, hogy jöjjön mert vacsora van.

mikor láttam, nem hittem el!

2014. márc. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mondhat akarki akarmit, ez azert nem normalis.
2014. márc. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!