Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet jobb lenne nem menni...

Lehet jobb lenne nem menni idén karácsonykor?

Figyelt kérdés
Külföldön élek férjemmel. Őt még nem látták személyesen a szüleim. Tavaly karácsonykor egyedül mentem haza, mert páromnak utolsó pillanatba gondja akadt a vízummal, de most nem is ez a lényeg. Mikor otthon voltam, úgy gondoltam, hogy szeretnék a barátnőimmel (7-8 éve ismerem őket) is egy kis időt tölteni. Egy hetet voltam otthon, 2 napot szántam a barátnőkre. A második ilyen napon a szüleim már nem szóltak hozzám nap végén, hogy miért vagyok ilyen szemét, hogy "azt hittük azért jöttél haza, hogy a családoddal legyél". Másnap egész nap otthon voltam, de nem sok értelme volt. Szüleim egész nap a tévé előtt ültek és ezeket a szennyműsorokat nézték. Nem tudom mi a nevük, de végig csak ordibáltak benne. Én ezektől nagyon elszoktam, így inkább este 8-kor lefeküdtem aludni (általában hajnal 2-kor szoktam). Ami ennél is rosszabb, hogy nem is emlékeztem, hogy a szüleim ennyit veszekednek. Konkrétan a semmin elkezdenek veszekedni és ilyenkor ordítanak egymásra. Én párommal a megbeszélés híve vagyok. Az o családja vallásos eléggé tisztelik egymást, ha veszekednek is a családtagok, nem ilyen minőségben. Én meg átszoktam erre és sokkal jobban érzem magam, az én természetem is békésebb lett. A hét végére alig vártam, hogy visszajöjjek. Ha most karácsonykor mennénk, akkor jönne párom is. Viszont előtte nagyon szégyellném, hogy a szüleim így viselkednek. Persze nagyon szeretem őket, meg hiányoznak, de így nem tudom mi lenne a helyes, lehet jobb lenne, ha idén itthon maradnánk.

2014. márc. 31. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

1 -Március van... nagyon unatkozol? Már a karácsonyt szervezed? :D

2 -A férjeddel menjetek szállodába, a szüleidnek mondd azt, hogy a ténylegesnél két nappal később érkezel és előbb indulsz haza és akkor lesz idő a barátnőkre is (ezt ismerem egyébként, mi is külföldön élünk és minden nap minden órájában rohanni kell, hogy mindenkinek a kedvére tegyünk)

3 -A szüleid olyanok amilyenek, de ők a szüleid, ne szégyelld őket. Készítsd fel a férjet előre, hogy ti ilyen temperamentumos, hangos család vagytok, de ne szégyenkezz.


Szilvesztert kibeszéljük most, vagy az majd ráér májusban? :DD

2014. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

én nem barátnözök..én nem megyek sehova..söt haza se fogok menni Karácsonykor, majd anyukának apukának küldünk egy repjegyet itt lesznek 5 napot és kész. :D

kérdezö ti hol laktok, hogy már most ezen gondolkodol?

2014. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Öcsém ballagása most májusban lesz. Szüleim beleélték magukat, hogy biztos ott leszünk. Sajnos se időnk, sem pénzünk nincs most rá. Mikor mondtam édesanyámnak, akkor az volt a válasz, hogy "akkor csak karácsonykor láthatnak".
2014. márc. 31. 22:29
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Hol laktok kérdezö?
2014. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen felesleges ezen most gondolkodni.
2014. márc. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Detto hasonló a szitu nálunk is,csak a párom "ismerik" a szüleim.Mi is amikor hazautazunk és a szüleimnél vagyunk,csak kajálni állnak fel a tv vagy a számítógép mellől.Persze ha nem vagyunk ott a szabadságunk nagy része alatt,akkor jön a sértődés,pedig sokat nem foglalkoznak velünk ha ott vagyunk.Én is szégyenlem amiért így viselkednek a szüleim,de én felkészítettem a párom mire számíthat,de még így is kiakadunk rajtuk,mert mi teljesen más emberek vagyunk.Szerintünk az a normális,ha van nálunk valaki,akkor beszélgetünk vele,és bunkó dolog internetezni olyankor.Lehet másik időpontot kéne a hazalátogatásra szervezni,karácsonykor legyetek kettesben,legyen boldog ünnepetek,és ne rontsátok el,ha tudod hogy viselkednek a szüleid.
2014. ápr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!