Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért a nőnek ítélik a gyereke...

Miért a nőnek ítélik a gyereket az esetek nagytöbbségében?

Figyelt kérdés

Nem egy olyat látok a környezetemben, h a nő alkoholista vagy munkanélküli vagy más kifogásolható van az életvitelében(a gyerek előtt kefél az egyéjszakás pasijaival, nem törődik a gyerekkel, olyan házban laknak, h egy igazi putri) vagy ezek övezete.

Aztán ezzel szemben az apa meg kevésbé kifogásolható, dolgozik, törődik a gyerekkel stb aztán hiába ad be kérelmet nem adják neki a gyereket.

A melegeknél már bizonyított tény, h férfiak is képesek 100%-ig helyt állni, szal én nem értem mi ez a diszkrimináció.

Az egyik volt barátnőm is ennek lett az áldozata.

Az anyja egy alkoholista, drogos ribizli volt, aki egy pedofillal élt.

Rendszeresen molesztálta kiskorában, de az anyja nem foglalkozott vele.

Később nagy cirkusz után tudta csak az apja magához venni.



2014. ápr. 18. 18:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
kicsit fárasztó, hogy ma van az utáljuk az anyákat-nap.
2014. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Másodfokon, ha az apa tényleg kitartó, akkor az esetek 70%-ban neki ítélik.

Elsőfokon szokták nagyobb arányban a nőnek ítélni a gyerekeket.


Nagyon kicsi gyerek esetében a szoptatás miatt hagyják inkább az anyánál, 2-3 év felett már az apák esélye kiegyenlítődik. Illetve a 2-3 év alatti gyerekeknél figyelembe szokták venni, hogy az anya tölt több időt vele, hozzá ragaszkodik jobban a gyerek.

2014. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%

Mert Magyarországon csak az anyák lehetnek jó szülők. Anyapárti a Bíróság és a sok elvált nő.

Ha az anya tart szeretőt, az nem baj, mert csak boldog akar lenni. Ha az apa, akkor egy utolsó gazember.

2014. ápr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Én ezt nem így látom, most voltunk húsvéti rokonlátogatáson.

Nagyanyám szembeszomszédja egy olyan nő, h kb írni nem tud.

Dolgozni nem dolgozik, mert nem érdekli.

A gyerek meg kb a hülye nem látja, h 10 éves, de kinéz 6-nak meg olyan mint egy etióp.

Az apja meg hiába megy utána, szarnak a fejére.

2014. ápr. 18. 18:25
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes, én 42 éves vagyok, és 6 éves voltam, a nővérem 10, a húgom 3 hónapos mégis mindhárman apuhoz kerültünk. Pedig a mi esetünk régen volt. Ma már sokkal nyitottabbak a apuka felé is. A kollégám épp a múlt hónapban nyerte meg a gyermek felügyeleti jogot a volt feleséggel szemben. Ma ő neveli az 5 éves kislányát, és az anyja kétheti látogató lesz (már ha lesz mert alkoholista)

A barátnőd valószínű, hogy azért lett áldozat mert az édesapja nem küzdött érte. Ha valaki valamit nagyon el akar érni akkor eléri. Ez a helyzet az apukákkal is. De a legtöbb apuka vagy nem akar egyedülálló apuka lenni gyerekkel vagy elhiszi, hogy semmi esélye a gyermekhez, és nem vág bele.

2014. ápr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Én ezt nem így látom, most voltunk húsvéti rokonlátogatáson.

Nagyanyám szembeszomszédja egy olyan nő, h kb írni nem tud.

Dolgozni nem dolgozik, mert nem érdekli.

A gyerek meg kb a hülye nem látja, h 10 éves, de kinéz 6-nak meg olyan mint egy etióp.

Az apja meg hiába megy utána, szarnak a fejére.

2014. ápr. 18. 18:25
 7/22 A kérdező kommentje:

" azért lett áldozat mert az édesapja nem

küzdött érte. "


Persze, másnak nem is volt hozzá köze, csak ő lehetett a hibás.

Pont erről beszélek, ha a nő hullarészeg, be van drogozva, simán övé a gyerek, de a férfi ha jól viselkedik akkor se.

2014. ápr. 18. 18:33
 8/22 anonim ***** válasza:

Nekem kapásból 2 ismerős is van akinek a gyereke az apához került.


Egyrészt most ez megint a "szidjuk a nőket" nap, másrészt e-le-gem van az általánosításból.

Azért , mert te tudsz pár esetet, ahol így volt, nem azt jelenti, hogy minden esetben így van.


Ha egy apuka nagyon küzd a gyerekéért, akkor megkaphatja ő is a felügyeleti jogot.


Csak ÁLTALÁBAN, de nem minden esetben az anyák nagyon nagyon ragaszkodnak a csemetéjükhoz, akármilyen rossz anyák is.


Persze a bíróságon mindenki a legjobb arcát mutatja.

Most szerinted a bírónő tudja, hogy idegenekkel keffent a gyereke előtt?

2014. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"egy apuka nagyon küzd a gyerekéért"


Mi az, h nagyon küzd?

Miért nem alapból adják meg neki, ha a nő alkalmatlanabb?

Azt meg onnan tudja, h vannak rá tanúk, készítsenek környezettanulmányt, hallgassák ki a gyereket.

Hol van ilyenkor a gyámügy?

2014. ápr. 18. 18:43
 10/22 A kérdező kommentje:
Még jó, h a Politika kategóriában is pont most van egy kérdés, ahol fel akarja jelenteni a családügyis nőt, mert diszkriminálták.
2014. ápr. 18. 18:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!