Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg neki, hogy a...

Hogy mondjam meg neki, hogy a pszichológusnak semmi értelme? Miért kell így kiborulni a vásárlástól?

Figyelt kérdés

Anyával tegnap nagyon összevesztünk, mert megint vásároltam. Szerinte nálam ez már beteges és még 2 hete elköltöttem egy nagyobb összeget cipőkre, akkor mondta, hogy most egy ideig ne vásároljak. De aztán csak nem bírtam ki és vagy apához rendeltem a dolgokat és úgy voltam vele, hogy majd ha megyek hozzá, hazahozom, vagy a legjobb barátnőékhez, vagy vásárlás után oda vittem mindent.

Aztán ez most kiderült, mert tegnap hazahoztam pár dobozt és ment a hiszti, hogy ez beteges, egy egész utcának nincs annyi ruhája és cipője, mint nekem, lassan külön lakást kell venni a dolgaimnak.

Aztán ma reggel mondta, hogy lehet, szakemberhez kellene fordulni, de én nem akarok... Már jártam pszichológushoz (más miatt), de nem segített semmit az ég világon, csak tőle is megkaptam, hogy mit csinálok rosszul az életemben, min kellene változtassak, stb.


De anya azt hiszi, hogy tök hatásos volt és nem akarom, hogy megbántsam azzal, hogy semmi értelme nem volt az egész terápiának, mert így is ugyanúgy viselkedek, csak titokban.


Nem értem, miért kell ezt ilyen nagydobra verni, amikor más sokkal durvábbakat csinál. Úgy viselkedik, mintha drogokat árulnék, vagy nem tudom.



2014. ápr. 19. 10:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

saját pénzed költöd vagy szüleidét? mert akkor te dolgod.

otthonra adsz vagy mindent elköltöd?

mennyi az annyi? mennyit rendelsz egy héten? kiakadsz ha nem tudsz rendelni? tényleg túl sok cuccod van? hordod a nagy részét?

2014. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
Ha a saját pénzed költöd,a te dolgod ha meg a szüleidét akkor minek ad annyit? Amúgy meg ha telne rá,én is állandóan vásárolnék szerintem,ettől még nem vagy beteg.
2014. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Hordod is a megvett dolgokat?

A 10 utoljára megvett cipőből amelyiket legkevesebbet viselted, az utóbbi 1 évben hányszor viselted?

2014. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom, hogy a szüleid pénzét költöd, szóval érthető anyukád reakciója.

Persze, ha sok pénzetek van, neked az csak egy darab papír, amit odaadsz, és kapsz cserébe cipőt.

Nem tudod, hogy mit jelent a munka.

Anyukád helyében dolgozni küldenélek, nem pszichológushoz.

2014. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Pedig a viselkedésed erősen hasonlít a drogfüggőkére.

Tudod, hogy rossz, amit teszel, ezért igyekszel titokban tartani anyád előtt. Tudat alatt érted, hogy neki van igaza.


Gondolom, nem olyan dolgokat vettél, amik feltétlen szükségesek.


Azért nem tudsz lemondani a vásárlásról, mert csak ez okoz örömöt.


Ez kérlek kóros vásárlás. Pszichológiai eset vagy.



Viszont én is úgy gondolom, hogy sokkal jobb terápia lenne, ha csak a saját kereseted költhetnéd, tehát irány dolgozni. Hamarabb ér célt, mint a doki, és anyagilag is előnyösebb.



Most tagadod, hogy gond lenne. De napokat SEM bírsz ki vásárlás nélkül.

Azt is tagadod, hogy képes lennél ezt-azt bevállalni azért, hogy legyen pénzed, és azonnal elkölthesd, de az is csak egy apró lépés, ha nem tudsz a shoppingolásról lemondani.

Pont, mint a drogfüggők....


Mire észbekapsz, idősebb, pénzes pasikkal hetyegsz, hogy az ő pénzüket költhesd, vagyis prostituálod magad.

2014. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok, úgyhogy még nem dolgozom.

Változó, hogy mennyit vásárolok. Ez függ a kedvemtől is. Van olyan, hogy éjszaka nem tudok aludni és akkor nekikezdek online vásárolni.

De általában hetente tuti veszek pár dolgot. Aztán vannak a szezon eleji nagy bevásárlások, amikor megveszem a legtöbb dolgot, ami új és tetszik, ha apánál vagyok, akkor onnan is elég sok szatyorral jövök vissza. De a lényeg annyi, hogy pár napos rendszerességgel tuti veszek valamit.

Hordom őket, csak rengeteg dolgom van, ezért nincs sűrűn rajtam ugyanaz, vagy pár darabon még ott van az árcédula.

2014. ápr. 19. 14:12
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Tudd számold össze mennyit költesz és gondolkozzál el.

Bár anyád helyében egy forintot nem kapnál az tuti, az lenne a jó kis terápia. ÉS neked áll feljebb, eszem megáll

2014. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

"Van olyan, hogy éjszaka nem tudok aludni és akkor nekikezdek online vásárolni. " - ez beteges.


Szóval menj csak pszichológushoz vagy inkább szólj anyádnak adjanak intézetbe.

2014. ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Menjen pszichológushoz? Ekkora barom szülőt! Tömi pénzzel a gyereket, az apjával együtt, nem hogy megbeszélné a faterral h nincs több pénz a gyereknek! Nem. Valahonnan ugyanúgy van pénze... Amíg van nála pénz, minek pszichológus? Addig úgy sem fog megállni. 16 évesen meg nem lehet hitelt felvenni. Szóval szerintem a megoldás az lenne, ha nem kapnál pénzt.

Ne is haragudj, de nem ez az élet értelme! Több leszel attól, hogy van 10 párral több cipőd? Hogy 20 db öv közül választhatsz, vagy mit tudom én?

Figyelj, amíg te szórod a pénzt hülyeségekre, addig más nem tud hónap végén kenyeret venni!

Már meg is van, melyik ősöd állja a kocsidat, lakásodat? Ha nincs, félre is tehetsz pénzt, vagy nyaralhatsz, utazhatsz belőle! :) Rád fognak rohadni a ruháid, és egyszer meg fogod bánni, hogy csak erre költöttél huzamosabb ideig! Nem kell pszichológus, de valóban el kell, hogy gondolkozz! Figyelj, mindenki hibázik valamiben! Csak a normális emberek kijavítják, elgondolkodnak, a szemetek meg nagy ívben tojnak rá.

2014. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádok vásárolni, szoktam is, de ez tényleg túl sok. Nekem is több cuccom van, mint amit hordok, pedig messze nem vásárolok ennyit. Gondolj bele, hogy mi minden fog összegyűlni... Jövő héten leszek 23 és kb 16 éves korom óta nem növök ki semmit. Persze, mennek tönkre dolgok, de pl a converse cipők kiirthatatlanok. 7 éve megvan a két első pár és még mindig nem estek szét, persze ennyi idő alatt el nem ítélhető módon vettem mást is, tehát nekem is csak gyűlik.


Na, a lényeg, hogy értem a vásárlás iránti szereteted, de azt lásd be, hogy ez túl messzire ment. Ha már éjjel fel kell kelned vásárolni és nem bírod ki nélküle, akkor gondok vannak. Nekem van pár trükköm erre és egész jól működik, szóval leírom.


-Ha már érzem, hogy túl sok, akkor kitűzök időpontot, hogy meddig nem veszek semmi újat és ezt midnig teljesítem is. Most legutoljára a glamour napokról jöttem el a kelleténél több cuccal, meg már előtte is vettem pár dolgot, tehát a következő időpontom az nyár vége, mert az usában fogok dolgozni egy egyetemi csereprogram keretében és ott biztos találok valamit, amit itthon nem lehet kapni. Addig pedig mindent felveszek többször is, ha már megvettem őket.


-Egy barátnőm a turkálókra esküszik. Van, hogy a humanaban leértékelnek 300 ft-ra mindent (meglepően jó cuccokat is ki lehet néha fogni). Na akkor ő beszabadul, megvan a vadászat érzése, megvan az is, hogy vett valamit, csak éppen 300 forintba került nem 3000be.


-Ha tényleg folyik ki a ruha a szekrényből, akkor állj neki szortírozni. A fölösleges, de jó állapotban lévő darabokat eladhatod a neten, vagy én be szoktam dobni a vöröskeresztnek vezeklésképp.


Szóval, nem vagy te ettől rossz ember, de meg kell tanulnod kontrolálni ezt a dolgot. Ha nem megy egyedül, akkor szakemberrel, mert nem lesz jó vége. Amúgy láttad az Egy boltkóros naplóját? Szerintem tök aranyos film és az is erről szól egy kicsit. :)


L/23

2014. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!