Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az a szülő rossz aki mindent...

IZA30 kérdése:

Az a szülő rossz aki mindent megad a gyerekének amit csak tud, de nem tud neki parancsolni? Mit kellene tenni ahhoz, hogy szót fogadjon, persze verés nélkül?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 26. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez sokmindentől függ. A "mindent megad, amit tud" egy tág fogalom. Van akinél ez ájfónt jelent 5 évesen, másoknál meg egyszerűen jó minőségű, változatos ételeket, normális ruhákat, játékokat, és változatos programokat. Melyikről is van itt szó? Mert az első nyilván a felesleges kategória, a másodikkal nincs gond.


De mindez nem feltétlenül függ össze a szófogadással. Azzal az a helyzet, hogy már egész kicsi korától nevelni kell rá a gyereket. Normálisan, normáis hangnemben szólni, elmagyarázni, arrébbvezetni/felvenni, ha olyat tesz, ami szerinted nem helyes. A nem legyen nem, mert ha hiszti hatására mégis igent mondasz, ők azt bizony megjegyzik, és később is megpróbálnak befolyásolni. Ha megveszed, amire csak rámutat, az sem helyes, szintén befolyásolhatóságra utal.


Ennyiből sajnos nem tudhatjuk, hogy mit hogyan csinálsz.

Leírhatnál esetleg egy helyzetet, hogy miben nem engedelmeskedik a gyermeked és ilyenkor mit próbálsz ez ellen tenni, úgy jobban tudnánk segíteni.

2014. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Már maga az állítás is ellentmondásos. Aki nem tudja nevelni a gyermekét, az nem ad meg mindent. Hiába a márkás ruha meg a legújabb iphone, ha a gyereknek semmi értékrendje nincs.

Nem kell "mindent" megvenni neki és észnélkül szórni neki a pénzt mert ezzel csak azt érjük el, hogy egy elkényeztetett, üres ember lesz, aki nem tanulja meg értékelni azt,amit kap. Nem tanul meg semmiért küzdeni. Életképtelen lesz.

2014. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy mindent megad tárgyi értelemben, de feltehetően személyesen nagyon keveset foglalkozik vele. Azaz nem alakul ki kettőjük között együttműködés. A gyerekkel sokat kell foglalkozni, sok közös tevékenységet kell végezni. Be kell vonni a gyereket a tevékenységekbe és így lassan megtanulja, hogy amit kér az egyik, azt teljesíteni kell, hogy létrejöjjön valami eredmény.
2014. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem kap semmi olyant, én a második kategóriába sorolnám magam.Ha rámutat egy játékra van hogy csak szülinapra vagy névnapra kapja meg. pl: 5 éves mindent szét szor a szobájába. Ha pakolásról van szó meg se hallja . Ha kiabálok meg van hogy össze szór mindent egy helyre. és ennyi . De már többször pakoltam vele együtt és akkor sem . Próbáltam vele csinálni de semmi eredménye nincs. Boltba nem tudok vele elmenni mindent le pakol a polcról és azt kiabálja hogy én soha nem veszek meg neki semmit, nem kap semmit tőlem.
2014. ápr. 26. 13:29
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Úgy van, pontozzatok le a sárga földig :) Gondolom ennél nagyobb öröm és élvezet nem jut nektek az életben.
2014. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Kiskorától próbáltad pakolásra szoktatni? Mi pl. mindig, babakorától kezdve elpakoltuk a játékokat alvás előtt...


Boltba mondjuk nem nagyon értem minek kellene mennie, egy gyerek ilyenkor csak nyűgösködik általában.


Azt már próbáltad, hogy akkor nincs elalvás előtt mese/ebéd után csoki vagy hasonlók, ha nem pakol el? Illetve ha igen, akkor dícsérd meg mindig.

A játékoknak igazából lehetne egy nagy lecsukható láda, én is hülyeségnek tartok 50 játékot naponta helyrerakni. Egyszerűbb, ha egy helyen van minden.

2014. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Mit kell megadni egy gyereknek?

Legyen egy kis saját szobája vagy kuckója, de minimum egy sarok a szobában, ami csak az övé. Legyen tiszta ruhája, rendes cipője. Kapjon megfelelő ételeket, legyenek játékai, könyvei. Időnként kirándulás, állatkert, vidámpark, játszótér, barátokkal együttjátszás. De a legfontosabb: a szülei teljes figyelme és szeretete. Hogy érezze, otthon jó, és otthon biztonságban van. Ennél többre nincs szüksége.


De a szülőnek nem csak adnia kell, hanem időnként nemet mondani. Nem kaphat meg mindig minden tárgyat, akit kinéz magának. Nem lehet mindig az, amit a gyerek akar. Ha a szülő azt mondja, hogy este nyolcig haza kell érnie a gyerekbuliból, akkor legkésőbb nyolc óra után pár perccel igenis csukja be maga után az ajtót.


A jó szülő következetes. Nem mondja egyszer ezt, egyszer azt. A jó szülők nem mondanak egymásnak ellent a gyerekkel kapcsolatban, hanem ugyanazt az álláspontot képviselik. "Anyu nem engedi a Diablo3-at, apu megvette". Ez nagyon káros.


Ha egy szülő biztonságot ad, következetes, de mégis szigorú, enged és határokat állít fel, akkor meglesz a tisztelet a gyerek felől. És nincs szükség verésre.


Engem így neveltek.


Meg tudom számolni 1 kezemen, hányszor kaptam fenékrecsapást. Igaz, én még a nyolcvanas évek gyermeke vagyok, ahol a gyerekek többnyire tisztelték a szüleiket, és nem voltak ennyire liberálisak, mint ma.

2014. ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Határozottság és következetesség. Büntisarok akár.

A kiabálás nem vélravezető, a gyerek a szülő tehetetlenségét érzi, nem veszi komolyan. Próbáltad már, hogy higgadtan, de leguggolsz, a szemébe nézel, megfogod, hogy ne tudjon elfordulni és határozottan elmondod neki, hogy mit vársz tőle?


A gyerek láthatóan nem vesz komolyan téged, ezen kellene változtatni.

2014. ápr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valaki egyszer itt írta:


-Ha nem lesz rend 10 perc múlva mikor visszamegy anyu, akkor kukába dobja az elöl hagyott játékokat.

Visszament anyu 10 perc múlva egy kukás zsákkal (természetesen kupi volt) és elkezdte jó nagy dérrel durral bepakolni a gyereke játékait a kukás zsákba, na akkor hogy mentse ami menthető hogy elkezdte pakolni a gyerek. Pár játék így is a zsákba került, az pedig ment a szeretetszolgálatnak vagy elajándékozni. Azóta ha ugyanez el van játszva, akkor elég csal előpakolnia a kukás zsákot.

2014. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Következetes nevelés. Talán még nem késő elkezdeni.
2014. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!