Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen gondolatokkal vígasztal...

Milyen gondolatokkal vígasztalnád önmagad akkor, ha egyszer egy vita hevében édesanyád elárulja magát, hogy anno mint másodszülött gyereket téged eszközként használt fel édesapád megfogására és voltaképpen el akart volna vetetni?

Figyelt kérdés

Mindezt pedig egész kiskorom óta éreztem édesanyám viselkedésén, konkrétabban magát a távolságtartást, lelki támogatás megvonását, annak ellenére, hogy bátyámat mennyi szeretettel és oltalommal látta el hosszú évtizedeken keresztül. Viszont ez a kijelentése eléggé megzavarta a gondolataimat.

Vígasztaló gondolatokra lennék kíváncsi elsősorban, nem pedig tettekre. Köszönöm előre is.

24 L



2014. ápr. 28. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Édesnyád azért felnevelt. Ami régen volt, azon nem szabad rágódni. Más családban is előfordul, hogy különböző képp szeretik a gyerekeket. Abból amit leírtál nem következnék arra, hogy anyukád Téged nem szeret.
2014. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
soha nem az számít mi volt az indíték, hanem a jelen
2014. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vígasztald magad azzal hogy te ilyet nemfogsz csinálni és csodálatos gyerekkort varázsolsz majd a gyerekeidnek és mindet szeretni fogod!
2014. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy vígasztald magad azzal, hogy a te gyermekeddel másként fogsz viselkedni!
2014. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vigasztalnám magam, hanem magasról tennék rá, ahogy teszek is.


Tudom, hogy "becsúsztam", apám el akart vetetni, sokszor meg is kaptam, hogy "bárcsak ne szültelek volna meg!", nálunk is bátyám volt a kedvenc, de tudod mit?


Qvára nem érdekel. Itt vagyok, boldog vagyok. Nem én kértem, hogy megszülessek, így még véletlenül se veszem magamra, ha emiatt bántanak.


Tégy te is így, nézz előre, ne hátra!

2014. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek. Velem is hasonló a helyzet. Engem igazából senki sem akart a családban igazán. Az anyám szülei ráakarták venni anyámat, hogy vetessen el, mert "nem a megfelelő" férfitól lett terhes. Apám úgyszintén nem akart, volt már neki egy lánya az előző házasságából. Anyukám pedig csak azért tartott meg, mert semmi önbizalma nem volt, félt, hogy mástól már nem is lehetne gyereke, mert úgy sem talál senkit. (Pedig csak 26 éves volt ekkor) Egész gyerekkoromban éreztették velem, ha nem tudatosan is, hogy felesleges vagyok, hogy nem szerettek volna őszintén. A húgomat más sokkal szívesebben várták, anyám is sokkal jobban szerette őt. Ő rengeteg lehetőséget kapott az életben. Rengeteg sportot kipróbálhatott, zenélhetett. Éppen mi tetszett meg neki, de sose csinált egyet se normálisan. Nekem egy igazi "álmom" volt, hogy versenyszerűen úszhassak egy egyesületben, de én nem tehettem meg. Ha én szerettem volna valamit, arra mindig volt kifogás...Na mindegy, már elmúlt, szegény édesanyám is meghalt.

Viszont az vígasztal, hogy már van egy csodás kisfiam, akit imádok és én másképp csinálom, mint az én szüleim.

2014. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Az életben többet nem beszélnék vele. Szégyellje magát, mint nő, és mint anya is! Nincs igazság a földön; mások évekig próbálkoznak, néha sikertelenül, pedig őszintén vágynak az anyaságra.


Szerintem a bunkó anyád az élő példa arra, hogy te mit ne tégy és milyen szülő ne légy.

Bocsi, de most úgy belémjött az ideg, hogy lecsapnám anyádat! Sorry! :@

2014. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!