Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor erunk ra, hogy elkoltozu...

Mikor erunk ra, hogy elkoltozunk otthonrol? Normalis ha a fizetesuket 25 evesen lerakjuk, de csak anyukammal ketten elek

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok, a szüleim elváltak 9 eves koromban, anyukammal sok nehez helyzeten mentunk keresztul, a batyam meg kulfoldon el. Anyuval mi mindig igazi baratnok voltunk, akinek mindent elmondok. Sosem tekeregtem, 19 evesen kezdtem el fiuzni, 21 evesen voltam rosszabb tarsasagban, amikor sokat alkoholizaltunk, akkor anyu majdnem kirakott. Neha sokat veszekedunk, mert ha elmegyek egyik penteken es mennek a masik penteken, akkor mar kezdi, hogy most voltal, es hogy te mar jartal eleget szorakozni. Felelosseg teljes munkam van, ha hetkoznap mentem ki teazni, mar 11kor telefonalt, hogy menjek haza. A baratnok mindig ki vannak akadva, ugy kepzlnek engem, mint egy kalitkaba zart madarat. Es valo igaz, hogy nk okan is, neha amikor kimozdultuk, jo sokat itunk, es kis varosban nem nezik jol szemmel az ilyet. Mindig kozos kasszan voltunk, iskolaban vegig elso tanulo voltam, hogy osztondijat kapjak, egyeemet latogatas nlkulin vegeztem, es volt egyszerre ket allasom is. Igaz, hogy az egyetem sok penzunket elvitte, de leraktam a fizetesem. Most nagyon jol keresek, hitelunk van, amit torleszteni kell. es n egyik este talan mikor valakivel osszeultunk, o evett, ivott, elmondja, hogy a pnzenek a gazdaja, talan ebbol kifolyolag, de kezdtem anyunak, hogy en ezentul csak ennyi penzt rakok le, mert ugy akaom mint a tobbi,hogy legyen penzem elmenni szinhazba, vagy megenni egy pizzat. De akkor anyu jott, hogy hat mindjart lejar a hitelunk, es jon a nyar, es akkor lesz penzunk, s akkor tudunk sporolni, mire en kezdtem, h en akarok sporolni, hogy en rakjam le. S akkor anyu kezdte, hogy elfelejtem, hogy honnan jottem, hogy ami penzt a batyam kuldott anno, azt az en iskolamba raktuk, hogy elegedetlen vagyok, pedig van sok szep ruham, hogy pakoljuk ossze a holmimat es koltozzek el. En csak onallobb szeretnek lenni, hogy en valasszam meg a barataimat, azt hogy milyen ruhat vegyek, hogy oda mehessek es akkor amikor akarok, es ha ossze jovok egy fiuval, aki anyunak nem tetszik, akkor ne fenyegetozzon a kilakoltatassal, volt nekem mar a kulcsom is elveve, de igaz, hogy mar hagytam is el bulizaskor. En nagyon szeretem anyukamat, az eletunket, de a fiatalsagom elmulik, baratokat veszitek el miatta, mert nem enged valahova, vagy csak egyszeruen nem megyek, hogy neki megfeleljek. nem tudom mit csinaljak, mar nem tudom mi a helyes
2014. máj. 4. 11:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg 25 éves vagy? Ez a stílus, ahogy fogalmazol kb. egy 10 éves gyereknek felel meg. Mi a kérdésed?
2014. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hat koltozz el alberletbe ha jol keresel
2014. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon kislányos vagy még, és úgy kezel téged anyukád, mint egy 10 évest, de azért, mert nem tudtál a szemében felnőni, és mert te ezt hagyod!

Nem az a baj, hogy 25 évesen otthon laksz, hanem hogy beleszól abba, hogy kikkel barátkozol, hogy mire költöd a pénzed, ki a szerelmed, mikor jársz haza stb.

Simán lehetne együttélni felnőttként a szülővel, de ahhoz az kell, hogy egyenrangúan partnerként kezeljék egymást, mint két felnőtt. Ne pedig az, hogy a huszonéves dolgozó felnőtt, még mindig tini szerepben tetszelegjen a szülői házban.

Előbb-utóbb el kell otthonról költöznöd, szerintem ez elkerülhetetlen, mert biztos akarsz majd valamikor saját családot, szeretnél egy otthont, amit a te izlésednek megfelelően rendezel be, szeretnél saját háztartást, szabályokat stb. Én viszont nem vagyok biztos benne, hogy az anyukáddal való konfliktusodat megoldaná a költözés. Akkor is beleszólna sokmindenbe, mivel gyerekként tekint rád. Fel kell nőnöd a szemében, de hogy hogyan azt csak te tudod kitalálni, el kéne gondolkodnod, hogy miért tekint rád úgy mint egy gyerekre, és mit tehetnél, hogy felelőségteljes felnőtt légy a szemében. Esetleg beszélgess vele erről.

2014. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Nehéz elhinni, hogy egyetemet végeztél. Konkrétan, mi a kérdésed?

Hogy ez normális-e? Nem. Felnőtt ember vagy, senki nem tart pisztolyt a fejedhez. Válj le anyádról, pakolj össze és költözz albérletbe, ennyire egyszerű.

2014. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ezt a normális választ :)
2014. máj. 4. 11:44
 6/20 A kérdező kommentje:
a kerdes az, hogy az a megoldas, ha elkoltozom otthonrol? es lennebb leirtam, hogy mi a helyzet minalunk
2014. máj. 4. 11:46
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megoldás.
2014. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Koltozz el, de akkor sem tudod megvenni amit akarsz. Elviszi az onallo elet.

A haver, aki evett-ivott, "mindent" megvesz, az otthon el? Ki tartja el? Anyukad az alkoholtol es a drogtol felt teged.

2014. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
7%
Nagyon édes vagy..:) Maradj ilyen, tiszta lelkű, rólad példát vehetne az összes többi lány.
2014. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Szerinted ennyi idősen mi lenne mégis a megoldás?

Meddig akarsz mégis otthon élni? 50 éves korodig?

2014. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!