Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kellemetlen kérdés hitelfelvét...

Kellemetlen kérdés hitelfelvétel előtt: Illik-e, hogyan lehet a szülőktől jelentősebb anyagi támogatást kérni házvásárlás előtt?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon nem mindegy mennyi hitelt veszek fel, de az emberi kapcsolatot sem szeretném rombolni a szüleimmel. Gyakran előfordul ilyenkor a szülői segítség, önkéntesen vagy kérni kell?

2014. máj. 16. 09:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Néma gyereknek anyja sem érti a szavát.

Én attól függően kérnék, hogy mennyi kell, mennyi idő alatt tudnám visszafizetni és mennyi maradna nekik tartalékba ha gond adódik.

2014. máj. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem beszélgess velük, mondd el nekik, hogy hitelfelvételt tervezel. Mondd el mekkora futamidőt tudsz vállalni, stb.


Ha tudnak segíteni akkor rögtön felajánlják, vagy átbeszélik és utána adnak pénzt. Ha meg ez nem történik meg, akkor nem tudnak, vagy nem akarnak, így a kérés okafogyott lenne.

2014. máj. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
azt azért gondolom te is tudod, hogy tudnának e adni vagy sem. ha semmiképp akkor hagynám őket, ha igen, akkor le kell ülni beszélgetni
2014. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ahol a szulok gazdagok, ott valoszinuleg elofordul, de neked kell tudnod hogy megengedhetik e maguknak.

Mondjuk szerintem ha tudnanak adni, maguk ajanlottak volna fel.

2014. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Néma gyereknek anyja se..



Neked kell ismerni a zsüleidet...

Én tudom, hogy ha nekem kellene hitel, már amikro gondolkodunk rajta említeném, hogy ez lesz, ennyi kell úgy kell, megnézzük, hogy mennyi, ésakkro úgyis szóra kerül, hogy tudnak-e adni...

Amúgy nálunk a nagyszüleim a kölcsönadósak, mert nekik sok mozgathato pénzük van, kisnyugdíjasok, de mindent megtermelnek maguknak, el is adják, így van mindig pénzük..


Szerintem ez szülője válogatja..

2014. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kérni inkább csak kölcsönt illik, viszont jó esetben szülők önként adnak. Mondunk nekem és tesómnak összesen annyit adtak ajándékba, amennyit kb. egész életükben költöttek nyaralásra (5-5m, 2-2m esküvő). Nálunk az elv, hogy ezt a gyerekeinknek kell visszaadni.
2014. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én megégettem magam ezzel. Átmeneti segítséget kértem, arra az időre, amíg eladjuk a lakásunkat. Apám rábólintott, mi lefoglalóztuk a házat, és elindítottuk a hitelfelvételt. Mikor megjött a banktól a pozitív bírálat, apám visszalépett. Foglaló ide, foglaló oda.


Az utolsó pillanatban egy hölgy megvette a lakásunkat, így nem buktuk a foglalót, és költözhettünk, de ezt a húzást, míg élek, el nem felejtem. 2 gyerekünk volt akkor...


Apám ma havonta vendég a házunkban. Nem beszélünk a dologról.

2014. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém volt hasonló esetben. Amikor meséltem otthon, hogy találtunk megfelelő lakást és hitelt szeretnénk felvenni anyuék mondták, hogy ennyit tudnak adni, ennyivel is kevesebb hitelt vegyünk fel. Nagyon jól esett.
2014. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én, ha a szüleimről lenne szó nem azt nézném, hogy illik-e kérni, mert miért ne illene megbeszélned velük és akár segítséget kérned tőlük is? Ugyanakkor illendően vázolnám fel a helyzetet, és ha nem tudnak segíteni, akkor azt meg elfogadnom. Viszont arra is készülj fel, hogy nem biztos, hogy a szüleid díjazni fogják a hitel felvétel ötletedet, ha segíteni nem is tudnak benne, tehát, ha megbeszéled velük stb., ezt is fogadd tőlük el, amennyiben így adódna. Mielőtt félre értés adódna, az elfogadás alatt nem azt értem, hogyha le akarnak beszélni róla, akkor hallgass rájuk, csak annyit értek, hogy ne alakuljon vita/veszekedés ki belőle.
2014. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azt kell mondjam, ez szülőfüggő. Én a szüleimtől bármi anyagi problémám lenne, mernék kérni, ha lenne nekik pénzük. Tehát úgy értem, hogy az utolsó fillérig miattam ne költekezzenek ki, bár hozzáteszem, ők szemrebbenés nélkül odaadnák az utolsó fillérjüket. Rendkívül önzetlen emberek.
2014. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!