Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmúltam januárban 18 éves,...

Elmúltam januárban 18 éves, és anyám ki akar tenni a házból. Megteheti? Vagy ilyenkor mit tegyek? Mivel csak jövőre érettségizek és nincs munkám. 18/L

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a viszonyom anyámmal kis korom óta. rendszeresen vert és bántott, mivel én voltam a legidősebb gyerek. Apám egy ideig nem hitt nekem, de miután fültanúja lett sokszor, elkezdett megvédeni a folyamatos verésektől, ezzel azt érte el, hogy anyám méginkább megutált... Mikor 12-13 éves lette, elkezdtem megvédeni magam, persze esélytelenül. 2 éve el is váltak a szüleim, de apámnak nincs rendes munkája, alig él valamiből. Nem tudom, hogy hova menjek, mert én sem dolgozom. Segítsetek. Gödöllőn lakom.

2014. máj. 17. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Ki bizony!

Viszont bírósághoz fordulhatsz, és kérhetsz tőle rokontartást. Persze azt nem adják "ingyen": ha nem tanulsz, bunkó vagy vele, nem tartod a kapcsolatot, akkor nem köteles fizetni.


Tanulj meg helyesen írni, a bíróságon is komolyabban vesznek úgy!

2014. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Minél hamarabb keress diákmunkát,ez legyen az első.Ha kirúg,akkor pedig fordulj a családvédelmisekhez.
2014. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem tudsz ellene tenni semmit, persze hogy kitehet ha az övé a lakás. Apukádnak segíts munkát keresni mást nem közmunkát.
2014. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, csak sietve gépeltem. A magyar tanárom nem panaszkodott a helyesírásomra. Rendesen tanulok, 3,9-4,00 az átlagom idén is. Azzal nincs gond. Rengeteg házimunkát végzek itthon, ráadásul van olyan, hogy itthon hagyja velem a húgaimat péntek-szombat-vasárnap és elmegy Miskolcra a pasijához. Most is megkaptuk az állami gyerektartást és nekem a névnapomra meg csak úgy 2 pólót meg egy nadrágot vett (amiből kettőt magának vett, csak kicsi lett neki) A tesóim is szintén keveset kaptak, magának pedig 4 fülbevalót csináltatott vagy 4-5 felsőt vett magának, cipőt, nadrágot, táskát. Nekünk még fehérneműt se, pedig az fontos lett volna.
2014. máj. 17. 14:41
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Én feljelenteném a helyedben.
2014. máj. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha elmultal 18, akkor igen. Felnőtt vagy.
2014. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Érdekelne, miért lettem lepontozva... ha az én anyám vert volna, biztosan a börtönben rohadna most.
2014. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek a hasznos válaszra klikkeltem.. semmit nem pontoztam. Hétfőn megyek a gyámügyre és a családsegítőbe.
2014. máj. 17. 16:48
 9/11 anonim ***** válasza:
ha van friss verésnyom arról készíts látleletet,mert nem árt valami hivatalos bizonyíték esetleg egy elrejtett kamera által készített felvétel és diktafon, ha már csatába mész légy felkészült.
2014. máj. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
velem így volt. csak én már kb egy héttel előtte leérettségiztem. a családsegítő le*rta az ügyet azt mondták jelentkezzek be a hajléktalan szállóra. még jó hogy közben felvettek az egyetemre
2014. máj. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!