Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha gyűlölöm az...

Mit tegyek ha gyűlölöm az anyámat?

Figyelt kérdés
15 vagyok és minden nap a baromságaival jön, egész nap bunkózik és cs*szt*t ok nélkül... Elegem van már mindenbe beleköt még ha jól is csinálom a dolgokat. Mit tegyek?

2014. máj. 30. 13:56
1 2
 1/11 Golan Trevize ***** válasza:

Te akarsz nevelőotthonba menni a másik kérdésben?


Egyébként részleteznéd, hogy mit értesz bunkózáson és cs.sztetésen?

Lehet, hogy nem is bunkózik veled, csak a javadat akarja.

2014. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindenért amiért csak lehet! Ha pl. ide rakok valamit az nemjó, ha oda azse jó.. Minden kis dologba is beleköt aminek lényege sincsen... hogy kezeljem??
2014. máj. 30. 14:07
 3/11 anonim válasza:
55%

Emiatt ilyen dolgot mondani, hogy gyűlölöd?? Na, majd 10 év múlva Te is rájössz....


Most meg 15 éves vagy. Ennyi.


Mit tudsz tenni? Beszélgess vele. Ne üvölts vele, ne veszekedj vele. Üljetek le és mondd el az érzéseidet. Őszintén. Hallgasd meg őt is. És ha véletlenül nem egyezik az álláspontotok (aminek nagy a valószínűsége) sem kell egymásnak esni. Próbáljatok közös megegyezésre jutni.

2014. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem olyan "könnyű" az eset, mint ahogy gondolod... leordít mindenért én már hozzá sem szólok. Nem egyszerű, ugyanis tényleg mindenbe beleköt! Semmi nem jó amit teszek...
2014. máj. 30. 14:19
 5/11 anonim válasza:
100%

Ne érts félre, nem szeretném leegyszerűsíteni a dolgot, amit érzel. Én is voltam ennyi idős. Engem is sokszor idegesített minden a szüleimmel kapcsolatban. Sokszor világgá mentem volna..


De tényleg a probléma normális hangnemben történő megbeszélése az egyetlen megoldás.


Szerintem (!!!) már eljutottatok oda, hogy alapból olyan hangon szóltok egymáshoz, bármiről is legyen szó, ami már eredményez kettőtök között egy feszültséget.


Lehet, hogy anyud mérges rád, mert úgy érzi nem segítesz neki a házimunkában eleget. Nem tanulsz jól, vagy sokat vagy távol az otthontól, nem takarítasz a szobádban... Bármi.


Bár anyudban is lehetne annyi, hogy kezdeményez és nyit feléd, sőt neki kellene szerintem ezt tenni. De lehetsz olyan intelligens Te is már ennyi idősen, hogy átveszed a dolgok irányítását és Te nyitsz anyud felé.


A lényeg a nyugodtság és az egymás meghallgatása, megértése. Hozzáteszem, szerintem én nem tudtam volna 15 évesen higgadtan végighallgatni a mondanivalóját :) 27 éves vagyok. Most már értem. Akkor nem értettem. De ez kb. így normális, szerintem ezen a legtöbb ember átesik.


Vagy még bírod egy ideig.... Mert elmúlik ám ez az időszak is. Lehet, hogy majd akkor ha fősulira mész, elköltözöl otthonról. Kicsit érni kell.


Ha kiabáltok egymással... csak olaj a tűzre.


Mondd el mi bánt. Mondd el miben változtatnál. Ő is elmondja mi bántja, miben változtatna. Együttműködés, kompromisszum.

2014. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
15 eves vagy, majd lenyugszol. Es akkor tan elszegyelled magad azert, amit most ide irtal.
2014. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

Elgondolkodtál azon, hogy esetleg édesanyádnak is vannak gondjai? Lehet, hogy napi anyagi gondokkal küzd, vagy munkahelyi problémák, bármi lehet.Próbáld egy kicsit az ő helyébe képzelni magad. Sajnos én is ennyi idősen azt hittem, hogy mindig csak piszkálnak a szüleim. De ma már tudom, hogy ők azok az életben akik mindig jót akartak nekem és mellettem álltak. Sajnos én is ennyi idősen túl flegma voltam velük, erre igen rosszul reagáltak.Már meghaltak, de én már a mai eszemmel nem bántanám meg őket.

De a 15-20 éves korig ilyenek a fiatalok, nem csak Te.Gondolom lány vagy, teljesen tipikus anya-lánya konfliktus.

2014. máj. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Öhm... Fiú vagyok amúgy munkahelyi és anyagi problémák nincsenek, csak egész nap bunkózik velem de mindenki mással normális. Pár napja jött ki rajta ez megint, de semmi negatív dolgot nem csináltam ami számára gond lenne... Egyszerűen ilyen, nem tudom miért és már k*****ottul idegesít!
2014. máj. 31. 19:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor sajnállak, kérdezd meg, ugyan már miért csinálja ezt? Ez tényleg nagyon rossz lehet, ezt a helyzetet tisztázni kell, méghozzá minél előbb. Édesapád? Ő nem tud vele beszélni?
2014. jún. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem szeretnél beszélgetni valakivel? szívesen meghallgatnálak (lány vagyok) :)
2014. jún. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!